EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Tarq666
    Klubi Liige
    • Oct 2008
    • 814

    #1

    EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    ftyjytjdtttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt tttttttttttttttttttttttttttttt
    Last edited by Tarq666; 22.10.24, 16:13.
  • Dogers
    Pokkerihai
    • Dec 2008
    • 2500

    #2
    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Misasja? EMTA on lolliks läinud või? Tahad öelda, et kui ma annan Sulle 100k eeku 500 kroonistes ja Sa lähed vahetad selle ümber 100 kroonisteks siis see ei ole enam minu laenatud raha vaid juba uus raha? Ning kui Sa nüüd sellega midagi ostad, siis oled oma rahaga midagi ostnud ning minu laenatud 100k on müstiliselt kuskil peidus? :D

    Tõestad niimoodi, laenuleping - raha pangaarvel - 30k oma finantsi juurde - ning see sama raha sealt pangaarvelt kanti korteriostuks, sõlmitud müügileping koos asjaõiguslepinguga(omandi ülemineku tarvis) näitab kellega tehing on tehtud, ning OBV piisab sellest, kui see 100k + Sinu enda 30k on Sinu pangakontolt leidnud tee lepingus müüjaks olnud poole pangakontole.

    MISMÕTTES SEE EI TÕENDA, tilti ajab juba lugedes, kuidas see 100k ÕHUST Su pangaarvele sai, kui raha päritolu on ju kontoväljavõttes näha.

    Comment

    • pastilaa
      kuum poiss
      • Apr 2009
      • 7518

      #3
      Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

      Sa pead (oleks pidanud) enne deklareerimise tähtaega saatma netipangast vastavasisulise pangateate maksuametisse.

      Comment

      • Tarq666
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 814

        #4
        Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

        Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
        Sa pead (oleks pidanud) enne deklareerimise tähtaega saatma netipangast vastavasisulise pangateate maksuametisse.
        Sai saadetud, kõik andmed on esitatud. Lihtsalt laenu kasutamist korteriostuks ei ole võimalik, ei teata, kuidas tõestada.


        Edit: Aega anti mulle 31 maini, et ära tõestada

        Comment

        • Tarq666
          Klubi Liige
          • Oct 2008
          • 814

          #5
          Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

          Algselt postitas Dogers Vaata postitust
          Misasja? EMTA on lolliks läinud või? Tahad öelda, et kui ma annan Sulle 100k eeku 500 kroonistes ja Sa lähed vahetad selle ümber 100 kroonisteks siis see ei ole enam minu laenatud raha vaid juba uus raha? Ning kui Sa nüüd sellega midagi ostad, siis oled oma rahaga midagi ostnud ning minu laenatud 100k on müstiliselt kuskil peidus? :D

          Tõestad niimoodi, laenuleping - raha pangaarvel - 30k oma finantsi juurde - ning see sama raha sealt pangaarvelt kanti korteriostuks, sõlmitud müügileping koos asjaõiguslepinguga(omandi ülemineku tarvis) näitab kellega tehing on tehtud, ning OBV piisab sellest, kui see 100k + Sinu enda 30k on Sinu pangakontolt leidnud tee lepingus müüjaks olnud poole pangakontole.

          MISMÕTTES SEE EI TÕENDA, tilti ajab juba lugedes, kuidas see 100k ÕHUST Su pangaarvele sai, kui raha päritolu on ju kontoväljavõttes näha.
          EMTA arvates laen justkui äkitselt muutub minu kontole laekudes, minu enda isiklikuks rahaks. Kuna kuskil sihtotstarbelisusest klauslit ei ole, siis tahetakse mult ilmselgelt midagi utoopilist. Pean tõendama seda, mida pole võimalik nende seaduslike silmade läbi tõendada. Öeldi, et ma muudaksin oma tuludeklaratsiooni ümber(valeks), juhul kui ma ei suuda ära tõendada.

          Comment

          • Tarmonator
            Lingiparandaja
            • Oct 2008
            • 3274

            #6
            Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

            Standard. Suure MASU tingimustes otsitakse kohti kus inimestele kott pähe tõmmata. Mina sain oma laenu pealt iga aasta intressid tagasi kuni tuli masu ja järsku enam ei sobinud mu deklaratsioon.
            Minu puhul muidugi natuke teine asi, restaureerisin vana maja ja tõesti pole kõike rahakasutust võimalik tõendada.
            Korteri ostu puhul aga peab piisama notari poolt kinnitatud ostulepingust. Soovitan suhelda mõne juristiga ja selle üliagara EMTA ametniku tiibu natuke koomale tõmmata. Sinu kirjelduse järgi ei ole varianti et sa õigust ei saa. Edu

            Comment

            • marxiku
              Õpihimuline Mängur
              • May 2009
              • 471

              #7
              Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

              soovitan küsida nõu juristilt

              Comment

              • vennike
                Pokkerihai
                • Mar 2009
                • 1958

                #8
                Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

                kust kurat sa saad korteri 130k eest ??

                Comment

                • kuco
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 1910

                  #9
                  Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

                  Algselt postitas vennike Vaata postitust
                  kust kurat sa saad korteri 130k eest ??
                  Kõik ei ela Tallinnas või Tartus eksole. Kadedaks teeb küll kui mõni saab korteri 10x odavamalt kui enda oma :S

                  Topicusse ka veidi. Kas sinu ostetud korterile siis hüpoteeki ei seatudki?
                  Vanemate korterist piisas või mis värk sellega on?

                  Comment

                  • masterpuppet
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 2094

                    #10
                    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

                    Vanemate korter ju tagatiseks laenule.
                    Ilmselt on ainukene võimalus ametnikule peale suruda head halduse tavast kinni hoidmist. (See ainukene asi, mis hetkel pähe tuli, aga see sama laiakaarega sülitamine nagu hea usk ning mõistlikus).
                    Selles mõttes on tal õigus sinu kallal nokkida, sest notariaalest aktist see välja ei tule, kusu raha tuli ning samuti muud paberid ei ole vett pidavad. Riigil vaja raha säästa ning pitsitatakse igalt poolt.

                    Comment

                    • Tarq666
                      Klubi Liige
                      • Oct 2008
                      • 814

                      #11
                      Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

                      Algselt postitas kuco Vaata postitust
                      Kõik ei ela Tallinnas või Tartus eksole. Kadedaks teeb küll kui mõni saab korteri 10x odavamalt kui enda oma :S

                      Topicusse ka veidi. Kas sinu ostetud korterile siis hüpoteeki ei seatudki?
                      Vanemate korterist piisas või mis värk sellega on?

                      Jah, vanemate korterist piisas hüpoteegi jaoks.

                      ps: Ning jah, korter ei ole ostetud Tallinnasse ega Tartusse. Masu ajal on kinnisvara hinnad odavad.

                      Comment

                      • Tarq666
                        Klubi Liige
                        • Oct 2008
                        • 814

                        #12
                        Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

                        Algselt postitas masterpuppet Vaata postitust
                        Vanemate korter ju tagatiseks laenule.
                        Ilmselt on ainukene võimalus ametnikule peale suruda head halduse tavast kinni hoidmist. (See ainukene asi, mis hetkel pähe tuli, aga see sama laiakaarega sülitamine nagu hea usk ning mõistlikus).
                        Selles mõttes on tal õigus sinu kallal nokkida, sest notariaalest aktist see välja ei tule, kusu raha tuli ning samuti muud paberid ei ole vett pidavad. Riigil vaja raha säästa ning pitsitatakse igalt poolt.
                        Ja kahjuks nii ongi. Ega ei jäägi muud üle kui vastu pitsitada. Kui konkreetne maksuametnik pole piisavalt kompetentne, et mulle öelda, mida ma tegema pean, siis tuleb mul tema ülemustega ühendust võtta ja uurida nende käest. Eks siis näis, mis saama hakkab.

                        Lisaks veel siis juristidelt juriidilist nõu küsida.

                        Comment

                        • Tarq666
                          Klubi Liige
                          • Oct 2008
                          • 814

                          #13
                          Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

                          Informatsiooniks, mida leidsin googeldades. Kahjuks aga ei tea maksuametnik, mis tõendeid mult küsida, sest kõik dokumendid, peale konto väljavõtte on juba esitatud. Tekib küsimus, et kui EMTA ei tea, mida mult veel lisaks nõuda laenu sihtotstarbelisuse kasutamise tõestuseks, kas tal on siis õigus maksusoodustusest keeldumiseks?

                          Kusjuures sihtotstarbelisuse tõendamine on nõutud ainult järgnevatel juhtudel:
                          Ehitise püstitamine, laiendamine ja rekonstrueerimine ehitusseaduse tähenduses. Samuti ehitise tehnosüsteemide asendamine ja muutmine, ehitise ruumijaotuse muutmine ja ehitise tehnoloogilise ümberseadistamsega seotud ehitus- ja paigaldustööd.

                          EMTA kodulehekülje pole sõnagi mainitud sellest, et korteri ostu puhul peaksin laenu sihtotstarbelisust tõendama.

                          ¤¤¤

                          Lisatõendite vajadus võib tekkida üksikjuhtumite korral näiteks siis, kui maksuhalduril on põhjendatud kahtlused, et laenu ei ole kasutatud sihtotsarbeliselt või kui maksumaksja saab lisaks täiendavat laenu. Sel juhul võib maksuhaldur paluda esitada tõendeid, millest saab järeldada, et laenu on kasutatud sihtotstarbeliselt (olenevalt laenu sihtotstarbest on erinevad ka tõendid). Kui maksumaksjal ei ole ühtki tõendit esitada, võib maksuhaldur teha otsuse, et soodustuse kohaldamine on alusetu. Seetõttu on maksumaksjal otstarbekas asjakohased dokumendid (näiteks ehitustööde eest tasumise kohta kuludokumendid) alles hoida. Enamikel juhtudel ei pruugi täiendavate tõendite esitamise vajadust tekkida, kuid maksumaksjal tuleb teada, et teatud olukordades võib neid tarvis minna.

                          Lisadokumentide nõudmise õigus tuleneb TMS §36 lg-st 2. Vastavalt sellele on maksumaksja (sh ka füüsiline isik) kohustatud pidama tulude ja kulude arvestust sellisel viisil, et oleksid selgelt fikseeritud maksustatava tulu kindlaksmääramiseks vajalikud andmed. Maksumaksja on kohustatud samuti säilitama tulude ja kuludega seotud dokumente.
                          Kuna tulumaksusoodustuste kasutamise korral väheneb maksumaksja maksustatav tulu - on tegu olukorraga, kus maksumaksja peab tõendama, et tal on õigus tulumaksusoodustust kasutada ning seeläbi oma maksustatavat tulu vähendada.

                          Comment

                          • Tarq666
                            Klubi Liige
                            • Oct 2008
                            • 814

                            #14
                            Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

                            Algselt postitas marxiku Vaata postitust
                            Krista Paal (krista.paal@juristideliit.ee)
                            Sent: Tuesday, May 25, 2010 9:10:59 AM
                            To: 'Aimar Haavik' (aimarhaavik@hotmail.com)

                            Tere,

                            Kahjuks ei oska teid siin ka aidata. Kodulaenu ( teie poolt võetud) saab kasutada tõesti teistel eesmärkidel nagu mööbli soetamine, uue kraanikausi panemine jms. Eluasemelaen on seotud otseselt eluaseme soetamisega ja see kantakse notari poolt sellekohasesse lepingusse. Kaldun arvama, et antud juhul on väga raske ka kodulaenu ümbervormistamine eluasemelaenuks.

                            Lugupidamisega

                            Krista Paal

                            EJL direktor

                            Comment

                            • pastilaa
                              kuum poiss
                              • Apr 2009
                              • 7518

                              #15
                              Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

                              Kui viitsimist ja õigluse eest võitlemise himu on, siis võid kirja õiguskantslerile saata - rõve situatsioon tekitatud.

                              Comment

                              Working...