Polyphasic Sleep

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • eddi
    Vana Tegija
    • Oct 2009
    • 1200

    #1

    Polyphasic Sleep



    Keegi on sellest midagi varem kuulnud? igatahes mis see on -
    Selle asemel, et magad 8h päevas on ka võimalik nii, et su päeva magamistunnid ulatuvad ainult mõne tunnini ja nii kuni mitu aastat kasvõi.
    Magad 15-30 minutit 6x päevas 4 tunniste vahedega. Alguses pidi see väga raske olema (harjumise mõttes) aga peale ühte nädalat tunned sa juba end värskemana kui kunagi varem (võrreldes tavalise magamisaegadega). Samuti on suurem võimalus näha lucid dreams'i.

    http://www.stevepavlina.com/blog/200...yphasic-sleep/ siin on üks artikkel selle kohta.
    ja selle kohta, kuidas see tervisele mõjutab, leidsin järgneva jutu:

    "There is a medical explanation why such sleep schedule will not impact ur health. During our normal 6-8h sleep, our body accumulate approximately 1.5h REM sleep (deep dreaming sleep). REM sleep is vital for our mind and body condition and we will die without it while all other stages of sleep are not so important for our body. During Polyphasic sleep schedule what u atr doing for the first few days that makes you so wasted is depriving your body and brain of REM sleep completely. You simple dont stay asleep long enough to reach REM stage. Our brain does not like this but after few days (3-5) the brain tried to adjust by jumping right into REM sleep as soon as you close your eyes for one of those naps. U will know the first time this happens because u will wake up feeling really rested. After 1-2 more weeks your brain is fully used to this schedule and voala, ur body get full 2h REM sleep and u have 6 more free hours."

    arutelu oodatud :)
  • muruntau
    • Jan 2009
    • 4325

    #2
    Re: Polyphasic Sleep

    peaks täiesti reaalne olema küll. Olen kuulnud ka, et paljud mehed, kes on elus palju saavutanud, on olnud suht väikse uneajaga. Nt Lennart meri magas vist 3h ööpäevas. Ei tea, kas küll samamoodi mitmefaasiliselt, vast mitte. Tahtejõu ja harjumise asi peaks olema. (Ise magan 9 h iga päev, enda kogemusest kinnitada ei saa)

    Comment

    • lepisto
      Jube Noob
      • Sep 2009
      • 172

      #3
      Re: Polyphasic Sleep

      Nii see on , Venemaal sõjaväes duhhina üks vend kasutas seda nippi kogu aeg, mina küll ei viitsind enda uneaega
      (seda oli niigi 4-5 tundi) tükeldama hakata, aga üldiselt pidi tõsi olema, aga tahtejõudu peab olema.

      Comment

      • pikk28
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 6695

        #4
        Re: Polyphasic Sleep

        lucid dreams FTW!

        Comment

        • eddi
          Vana Tegija
          • Oct 2009
          • 1200

          #5
          Re: Polyphasic Sleep

          Algselt postitas lepisto
          Nii see on , Venemaal sõjaväes duhhina üks vend kasutas seda nippi kogu aeg, mina küll ei viitsind enda uneaega
          (seda oli niigi 4-5 tundi) tükeldama hakata, aga üldiselt pidi tõsi olema, aga tahtejõudu peab olema.
          yep, tahtejõud peab väga suur olema sest esimesed päevad (esimene nädal) pidid väga rasked olema, aga peale seda pidi kergelt minema

          Comment

          • lepisto
            Jube Noob
            • Sep 2009
            • 172

            #6
            Re: Polyphasic Sleep

            Sul on aega vähe või , miks sa magada ei taha.

            Comment

            • Madis Very
              Bännitud
              • Aug 2009
              • 2951

              #7
              Re: Polyphasic Sleep

              Grindima peab ju !

              Magamine ainult segab ;D

              Comment

              • Toots_x
                Õpihimuline Mängur
                • Sep 2009
                • 320

                #8
                Re: Polyphasic Sleep

                Tuleb järele proovida, mis muud.

                Comment

                • eddi
                  Vana Tegija
                  • Oct 2009
                  • 1200

                  #9
                  Re: Polyphasic Sleep

                  Algselt postitas lepisto
                  Sul on aega vähe või , miks sa magada ei taha.
                  kuidas võtta, kui ma tõsiselt hakkasin oma aega kokku hoidma (näiteks praegu foorumis passimise asemel midagi muud tegema, kasulikku) siis tuleks ilusti välja. pokkeriga tegelen päevas vägaväga palju, aga tahaks veel rohkem.
                  aga kui su küsimusele nüüd vastata, siis pigem ei :D aga lihtsalt selline huvitav teadmine, et selline asi on võimalik

                  Comment

                  • eddi
                    Vana Tegija
                    • Oct 2009
                    • 1200

                    #10
                    Re: Polyphasic Sleep

                    Algselt postitas Madis Very
                    Grindima peab ju !

                    Magamine ainult segab ;D
                    jep, täpselt minu mõte. nimelt miks ma tahaks seda järgi proovida on see, et mul on alati nii et öösel magama mineku asemel otsustan grindida ja siis koolis ole nagu zombi kuna pole jälle ühtegi tundi maganud

                    Comment

                    • StripPoker
                      Grinder
                      • Sep 2009
                      • 609

                      #11
                      Re: Polyphasic Sleep

                      Pokkerimängija märg unenägu. Aeg on raha! :D

                      Comment

                      • mkva
                        Pokkerihai
                        • Nov 2009
                        • 1972

                        #12
                        Re: Polyphasic Sleep

                        Ma 15. veebruarist võtan ette.

                        Comment

                        • J0kker
                          Grinder
                          • Feb 2009
                          • 865

                          #13
                          Re: Polyphasic Sleep

                          tekitas minus ka huvi :)

                          Edit: Tahaks juba sellepärast ära proovida, et aru saada mis tulemuse see toob.

                          Comment

                          • QKulgur
                            Õpihimuline Mängur
                            • Dec 2008
                            • 484

                            #14
                            Re: Polyphasic Sleep

                            blogi from day1 to 40 http://polyphasic.blogspot.com/

                            Comment

                            • kilu6
                              Vana Tegija
                              • Oct 2008
                              • 1305

                              #15
                              Re: Polyphasic Sleep

                              Kunagi juhtusin lugema mingit blogi, kus proovis iga nelja tunni tagant 20min ja öösel vist 2 tundi.

                              Igal juhul olulised asjad, mis tollal meelde jäid:
                              1. Alati peab ülevaloleku aeg olema sama pikkusega (seal oli 4+-0.5 tundi), siis organism harjub. Kui läheb rutiinist välja, näiteks tuleb 6 tunnine vahe sisse või uneaeg venib 20 min asemel tunnile vms, siis lendab kogu süsteem mitmeks päevaks. Siin toodud 6 tunnised vahed tunduvad liiga pikad.
                              2. Vist ei saa suuri trenne jms teha, sest selline fine tuning magamine ei ole ette nähtud piiripealsete koormuste jaoks ja võib südamele põntsu panna.
                              3. Toitumine ka plaani järgi, kindlasti tuleb seedeelundkonnale anda puhkust öösel 8 tundi järjest.

                              Comment

                              Working...