Raamatute teema (pokkerivälised)

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • nikitheone
    Mr. Puujalg
    • Aug 2009
    • 6446

    #241
    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    kui hakkad lugema koraani, võta piibel ka kõrvale. üllatavalt vahva on neid koos lugeda.

    aga viimase aja üks toredamaid lugemiselamusi oli kapuscinski "reisid herodotosega" loomingu raamatukogust. Mõnus, lihtne ja põnev lugemine. Ehk ajalooline tekst kõrvutatud kaasajgaa (XX sajandi teine pool)
    hetkel loen "conference of the birds. story. the story of peter brook in africa" ja see on lihtsalt wow.
    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

    Comment

    • mait47
      Jube Noob
      • Jul 2011
      • 192

      #242
      Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

      Kas keegi Stephen Kingi "Dark Tower" seeriat on lugenud?
      Plaanis järgmisena ette võtta. Pole veel otsustanud kas eesti või inglise k.

      Comment

      • rasmer
        Vana Tegija
        • Oct 2009
        • 1306

        #243
        Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

        Algselt postitas mait47 Vaata postitust
        Kas keegi Stephen Kingi "Dark Tower" seeriat on lugenud?
        Plaanis järgmisena ette võtta. Pole veel otsustanud kas eesti või inglise k.
        Vend loeb, talle väga meeldib.

        Comment

        • vilistaja
          Jube Noob
          • Nov 2009
          • 148

          #244
          Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

          Algselt postitas mait47 Vaata postitust
          Kas keegi Stephen Kingi "Dark Tower" seeriat on lugenud?
          Plaanis järgmisena ette võtta. Pole veel otsustanud kas eesti või inglise k.
          Ise lugenud ja meeldis ka. Kui vähekenegi keel suus soovitan ingl. k, sattusin tuttavaga samal ajal lugema ning raamatust rääkides tuli välja, et väikeseid detaile tõlkes kaduma läinud.

          Comment

          • nikitheone
            Mr. Puujalg
            • Aug 2009
            • 6446

            #245
            Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

            Kuradi hea raamatu lugesin just läbi. Pani mõtlema asjade üle. Soovitan soojalt.
            &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

            Comment

            • Fabulous
              Pokkerihai
              • Jan 2010
              • 2674

              #246
              Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

              Asi selline, et varsti on kaitseväelasest isal sünnipäev ning tahaks talle näiteks Vietnami sõja kohta mingi raamatu kinkida. Kuna aga üldse ise üldse vastava kirjandusega kursis pole, siis küsin siit soovituste osas nõu. Kui küsitav valdkond liiga kitsas on, siis ideeliselt võib soovitada ka mõnda muud konflikti käsitlevaid teoseid, aga tegemist võiks olla mõne mitte niivõrd mainstream raamatuga, sest need on ta ilmselt läbi lugenud. Lisaks toon välja, et raamat peaks kindlasti olema eesti keeles.
              Last edited by Fabulous; 17.11.14, 15:14.

              Comment

              • Rigged
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 2535

                #247
                Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                Vietnami sõda oli kahtlemata olulisim sündmus või sündmuste ahel „Ameerika sajandil”. Ameerika oli sellesse jõhkrasse kokkupõrkesse astudes kindel oma Külma sõj

                Comment

                • Fabulous
                  Pokkerihai
                  • Jan 2010
                  • 2674

                  #248
                  Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                  Kas oled seda lugenud ka või otsisid lihtsalt Apollo kodulehelt? Ma sattusin ka selle raamatu peale eile ja Amazonis leiduvad lugejate arvamused olid mõnel määral polariseeritud.

                  Ootan veel soovitusi.

                  Comment

                  • Dnbftw
                    Pokkerihai
                    • Jul 2010
                    • 1808

                    #249
                    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                    Eesti ajaloo kohta nt? Mart Laaril on "mõned" raamatud nt. metsavendluse jne kohta.

                    Last edited by Dnbftw; 18.11.14, 13:27.

                    Comment

                    • Dnbftw
                      Pokkerihai
                      • Jul 2010
                      • 1808

                      #250
                      Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                      Pastilaa, tegelikult pidasin silmas ikkagi seda http://www.apollo.ee/unustatud-soda-m-laar-pk.html

                      Tegemis ei ole küll raamatuga, pigem selline 2 tunnine mahe lugemine. Annab ülevaate metsavendlusest Eestis, räägib eluolust tol ajal ja kuidas punane terror toimis. Ise sain selle raamatu mingi 5-6 aastat tagasi Iseseisvuspüha ajal (brag), läbi lugesin paar aastat hiljem kui riiulist leidsin ja kahetsema ei pidanud. Väga mõnus jutt, ladus jne. Fabolous aga otsib vist pigem sellist pikemat asja. Idk, kui isa kaitseväelane siis arvatavasti pakub Eesti enda ajalugu rohkem huvi kui see, mis kuskil Agent Orange ajal toimus, kuigi ka see on väga huvitav.

                      Samas kuna tegemist on väga odavate asjadega, siis võiks nt. isale juba mitu lühiraamatut osta :)

                      Valikut on: http://www.apollo.ee/catalogsearch/a...utor=Mart+Laar

                      + kui soovite midagi Gruusia kohta teada, siis Laar on gruusiamaster.
                      Last edited by Dnbftw; 18.11.14, 13:41.

                      Comment

                      • p0l1
                        Grinder
                        • Jan 2011
                        • 581

                        #251
                        Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                        Umberto Eco - Focault' Pendel. Eestikeelne variant olemas mõnda aega.

                        Comment

                        • pastilaa
                          kuum poiss
                          • Apr 2009
                          • 7518

                          #252
                          Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                          Hvostov "Sillamäe passioon". peaks igale eestlasele kohustuslikuks tegema - vähemalt minul aitas väga lahti mõtestada " miks eestivenelased sellised on nagu nad on ". räige, põnev, nukker, humoorikas, tabav...

                          Comment

                          • Ballahollic
                            Õpihimuline Mängur
                            • Mar 2011
                            • 388

                            #253
                            Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                            Praegu polegi midagi pooleli.. Soovitage midagi lihtsat lugemist. Näiteks midagi humoorikat või krimi valdkonnast, mingit romaani ei viitsi lugeda.

                            Comment

                            • nikitheone
                              Mr. Puujalg
                              • Aug 2009
                              • 6446

                              #254
                              Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

                              lui vitoon on päris muhe lugemine. eile tahtsin ca 20 lk lugeda enne magama minekut, lõpetasin 70+ peal.
                              &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                              Comment

                              Working...