Rulluisutamine

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • arvamusliider
    Jube Noob
    • Oct 2008
    • 183

    #1

    Rulluisutamine

    Varsti hakkamas rulluisumaraton.

    Keegi tegeleb rulluisutamisega, et oskaks anda soovitusi mida/miks varustuse juures vaadata.

    Ilmselt ei sobi hobi korras treeninguks ega ka sinna maratonile tavalised rulluisud ja peaks vaatama sport rulluiskusid?

    Tegelikul ei ole viitsinud otsida linkigi kuhugile selleteemalisse foorumisse, aega ju on.
  • arvamusliider
    Jube Noob
    • Oct 2008
    • 183

    #2
    Re: Rulluisutamine



    Kuidas valida.

    Comment

    • arvamusliider
      Jube Noob
      • Oct 2008
      • 183

      #3
      Re: Rulluisutamine



      Ehk midagi sellist?

      Ei tea ka nendet firmadest midagi, aga kui osta siis juba tippuisud.

      Comment

      • Tigrano
        Administraator
        • Oct 2008
        • 7614

        #4
        Re: Rulluisutamine

        No kui sellistega sõidad, siis peab ka tase juba olema, sest need hakkavad jala peale ;D Pole ju tuge ega midagi, konkreetne kiiruisk.

        Comment

        • Provoker
          Pokkerihai
          • Jan 2009
          • 3067

          #5
          Re: Rulluisutamine

          Maraton hakkab peipsi ääres??

          Comment

          • arvamusliider
            Jube Noob
            • Oct 2008
            • 183

            #6
            Re: Rulluisutamine

            Algselt postitas TIGRANO
            No kui sellistega sõidad, siis peab ka tase juba olema, sest need hakkavad jala peale ;D Pole ju tuge ega midagi, konkreetne kiiruisk.
            Ei ole linnujalad.

            Comment

            • paradigmlost
              Õpihimuline Mängur
              • Oct 2008
              • 421

              #7
              Re: Rulluisutamine

              tegelesin mõned aastad tagasi trikirulluisutamisega (aggressive inline) rämp, park, street ja no see oli ikka kvaliteetajaviide..:P
              Oli umbes nii, et kui parki või rämpi juba korra proovima läksid, siis tavaline tänaval sõitmine enam mitte kuidagi huvitav ei tundunud jne. ag aära neid viierattalisi speedi uiske küll osta. algajale sobivad mingid tavalised salomonid väga hästi..

              Comment

              • Tigrano
                Administraator
                • Oct 2008
                • 7614

                #8
                Re: Rulluisutamine

                Ma olen rullikatega hokit mänginud, väga kaif ettevõtmine oli.

                Comment

                • Pahvak
                  Pastilaa?? Ei!
                  • Dec 2008
                  • 4431

                  #9
                  Re: Rulluisutamine

                  Algajale on madala saapaga ikka natuke overkill. Samas on suht naljakas vaadata neid vendi, kellel madal saabas, aga endal pole ilusat uisusammu ollagi. Toore jõuga pushivad :)

                  Kusjuures selle madala saapaga on nii, et isegi kogenud sõitjal võib tulla liigesepõletik vms.

                  Mul isal on 3 paari juba uiske. Viimased aitasin talle netist tellida. Saabas on jala järgi ahjus kuumutatav ja poolkõrge ehk semi-race. Jube kerged on ikka.



                  Ise sõidan random 100mm odavate filadega. Asjaarmastajale käib küll:

                  Fullstacks have more fun.

                  Comment

                  • arvamusliider
                    Jube Noob
                    • Oct 2008
                    • 183

                    #10
                    Re: Rulluisutamine

                    Mis firmade uiske võiks üldse vaadata? Eeldan, et kõigetootjate toodang ei ole see õige (filad jms. mida sportlandis ja mujalt osta saab)?

                    Kus kohast sa internetis uiske tellid?

                    Comment

                    • daljoh
                      Vana Tegija
                      • Feb 2009
                      • 1032

                      #11
                      Re: Rulluisutamine

                      Internetist uiske ära NEVER-EVER telli enne kui oled täpselt sama mudelit-firmat-suurust jalga proovinud.
                      Kunagi töötasin Almare HE, koos ühe Eesti tippuisutajaga. Tema tegi mulle A ja O uisutamises selgeks, käisin temaga koos trennis isegi mõned korrad. Ise sõidan FILAdega. M100 on mudel. Kõrge maraton uisk. Selles on olemas ka madal mudel F100. Nüüd on vist sinist värvi.
                      Erinevalt paljude inimeste arvamusest siis madal uisk ei hakka jala peale, vähemalt Fila oma ei hakanud kuna uisk on piisavalt kõrge et katta hüppeliiges. Seega ei ole seda ohtu et kohe midagi ära murraks.

                      Ühesõnaga: Uiske ostes proovi jalga piisavalt palju eri firmasid ja mudeleid. Netist oma esimesi uiske ära telli.

                      P.S Ei pea ostma kõige paremaid ja kallimaid uiske selle pärast et nad on parimad ja kallimad. Pigem võtta need mis on jalas mugavad. Pärast on seis selline et istud maratoni 10km teeääres uisud kõrval kuna jalad löövad tuld ning mööda libiseb sust vend kes sõidab 2,5K uiskudega!

                      Comment

                      • kilu6
                        Vana Tegija
                        • Oct 2008
                        • 1305

                        #12
                        Re: Rulluisutamine

                        Algselt postitas daljoh
                        P.S Ei pea ostma kõige paremaid ja kallimaid uiske selle pärast et nad on parimad ja kallimad. Pigem võtta need mis on jalas mugavad. Pärast on seis selline et istud maratoni 10km teeääres uisud kõrval kuna jalad löövad tuld ning mööda libiseb sust vend kes sõidab 2,5K uiskudega!
                        See ei kehti mitte ainult uiskude kohta ;D

                        Comment

                        • Tigrano
                          Administraator
                          • Oct 2008
                          • 7614

                          #13
                          Re: Rulluisutamine

                          Pärnu satute, siis kindlasti minge JÕulumäe tervisekeskuse rulliradadele.

                          Ise tahan tellida CCM rulluisud ja seda kindlasti usa netipoest, sest eelmised uisud sain sealt 3x odavamalt, kui euroopas müüakse. Muidugi nad otse ei saada aga sõbrad ajavad asja ära.

                          Check out HockeyMonkey's extensive collection inline and ice hockey equipment. Choose from ice hockey skates, accessories, tools, & care products.

                          Comment

                          • Pahvak
                            Pastilaa?? Ei!
                            • Dec 2008
                            • 4431

                            #14
                            Re: Rulluisutamine

                            Algselt postitas arvamusliider
                            Kus kohast sa internetis uiske tellid?
                            Need konkreetsed Bontid tellisin www.bont.com. Ise ka väga ei poolda tellimist ilma proovimiseta. Konkreetsel juhul oli isa ja tema targemad uisubuddyd kindlad, et bonti süsteem on ülitäpne ja kui kusagilt hõõrub, siis saab saabast kuumutada jala järgi enivei. Läks õnneks.

                            Sõber tegi nii, et proovis poes K2 radicale ja siis tellis ebayst. Fakt on see, et proovi, mis sa proovid, aga poes sa 10km sõita nendega ei saa. Ehk proovimine vähendab kõvasti ostu ebaõnnestumist, aga ikkagi võivad uisud hõõruda :)
                            Fullstacks have more fun.

                            Comment

                            • Tigrano
                              Administraator
                              • Oct 2008
                              • 7614

                              #15
                              Re: Rulluisutamine

                              Hoki uiskudel on hea, et paned ahju ja pärast on kõik jala järgi.

                              Comment

                              Working...