Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Tigrano
    Administraator
    • Oct 2008
    • 7614

    #1561
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
    Ma ei tee su toitumisviisi maha, aga su laiskuse propageerimine on halb. Kui inimene võtab suhtumise "söön, mida tahan, peaasi, et on taimne", siis tal võib jääda olulisi mineraale/vitamiine puudu, aga ta ei saa sellest ise arugi. Natuke peab ikkagi vaeva nägema, et asju järgi uurida. Taimetoitlaste puhul ongi imo see hea, et nad on viitsinud vaeva näha ja tudeerida ning puhtalt sellepärast on nad keskmisest laisast inimesest oluliselt parema toitumisega. Ma ei tea küll täpselt, mida sa taimse toidu all mõtled, aga kui päevläbi riisi, kartulit ja saia endale iga 2h tagant piimaga sisse ajada, siis saab väga edukalt paks edasi olla. Ja kehakaal ei ole muidugi veel mingi püha tõde. Kehakoostis on hoopis olulisem.
    Ulme kallid dieet toidud ja tabletid soosivadki just seda laiskust, et "siis ei pea kalureid lugema, ega midagi". Hea soovitus oleks spetsialisti käest toitumiskava tellida, mis maksab 400-500 krooni ja on ülimalt kasulik investeering imo, aga samas siis ei pruugi inimene ise jälle üldse vaeva näha, sööb ainult nii nagu paberil kirjas. Samas jääb midagi kasulikku külge kindlasti. Kuna see tegelikult üsna väike raha on, siis kasvõi proovi mõttes tasub kindlasti seda kaaluda. Spetsialistid oskavad inimeste soovidega arvestada ja selle põhjal koostada, mitte ei saa lihtsalt mingit tuima copy/paste menüüd. Võib ka seda muidugi juhtuda, aga kõigepealt tuleb uurida, kes sobiv inimene võiks olla. Kui asi huvitama hakkab, siis vastavad nad meeleldi tekkinud küsimustele.(Ei räägi küll isiklikust kogemusest, aga selline mulje on mulle jäänud)
    Seega minu esmane soovitus oleks lugeda artikleid ja küsida inimeste käest, kes tunduvad asjaga kursis olevat ja samas hakata kaloreid lugema, sest see harjutab iseseisvalt mõtlema. Lisaks on kalorite lugemine minimaalne vaev, sest ükskõik kui loll või halva mäluga sa oled, siis mingi aja möödudes jääb midagi ikka meelde ja oskad asju juba automaatselt tunde järgi hinnata. Enda tervisesse tasub investeerida ja see ajakulu/vaev ei ole sugugi mitte suur. Kui peale seda leiad, et sul pole mingit vajadust süüa loomse päritoluga tooteid ja saad edukalt kõik vajaliku taimsest toidust kätte, siis jumala eest, miks mitte.
    Irw, mis laiskus ja mida uurida, ma lähtun teistest allikatest ja mind ei huvita ühegi teadlse seisukoht, sest kõik need allikad on ebatäiuslikud minujaoks. Ma söön kõike peaaegu peale liha, sadat erinevat asja ja kindlasti ei muretse, et mul kuskilt puudu midagi jääb. Pigem jääb ikka nendel midagi puudu, kes väga palju uurivad, sest siis ei tohi enam ei ühte ega teist asja tarbida, sest mõni teadlane on jälle midagi avastanud

    Comment

    • Oliverk
      Moderaator
      • Nov 2008
      • 3016

      #1562
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Kas ainult mulle tundub või ongi nii, et kõik taimetoitlased on veidi ohoo? Siinsetest sõnavõttudest võib küll nii aru saada.

      Comment

      • Spewmonkey
        Seina Augustaja
        • Oct 2008
        • 2293

        #1563
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
        Irw, mis laiskus ja mida uurida, ma lähtun teistest allikatest ja mind ei huvita ühegi teadlse seisukoht, sest kõik need allikad on ebatäiuslikud minujaoks. Ma söön kõike peaaegu peale liha, sadat erinevat asja ja kindlasti ei muretse, et mul kuskilt puudu midagi jääb. Pigem jääb ikka nendel midagi puudu, kes väga palju uurivad, sest siis ei tohi enam ei ühte ega teist asja tarbida, sest mõni teadlane on jälle midagi avastanud
        Just muretsesid kuidas teadlased on 100a keskmise eluea ära rikkunud ja nüüd enam ei muretse? Ja ma mõtlesin seda, et kui su soovitus on "sööge taimi ja jooge piima", siis see on sitt kuigi su enda menüü võib hea olla.

        Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
        Kas ainult mulle tundub või ongi nii, et kõik taimetoitlased on veidi ohoo? Siinsetest sõnavõttudest võib küll nii aru saada.
        Kõik ei ole, siinsetel eestvedajatel paistab küll midagi puudu jäävat.
        Last edited by Spewmonkey; 13.08.10, 17:32.

        Comment

        • leits
          Hundinui
          • Apr 2009
          • 9562

          #1564
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          grill forell salatika ftw

          Comment

          • g00000se
            Vana Tegija
            • Apr 2010
            • 1047

            #1565
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
            Ma tahaks näha, kes sööb seda silo niipalu, et enamus kaloreid ei jõua ära kulutada.
            Ma suudaks ennast küll banaanist saja kiloseks süüa. No promlemo

            Comment

            • leits
              Hundinui
              • Apr 2009
              • 9562

              #1566
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              no 24/7 banaane sa vast ikka ei pane :D

              Comment

              • Tigrano
                Administraator
                • Oct 2008
                • 7614

                #1567
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                Just muretsesid kuidas teadlased on 100a keskmise eluea ära rikkunud ja nüüd enam ei muretse? Ja ma mõtlesin seda, et kui su soovitus on "sööge taimi ja jooge piima", siis see on sitt kuigi su enda menüü võib hea olla.
                Ei muretse, sest sellekohapealt olen nüüd targem.

                Mina valin selle sita menüü ja olen rahul kui keegi midagi ohib jne, sest mind see ei mõjuta, isegi kui keegi ütleb, et taimetoitlased või mina olen idioot, midagi peas sassis jne, see jätab mind täiesti külmaks

                ROFL@eestvedajatele Mina kedagi ei sunni ja elus ongi igal inimesel antud vabad käed teha mida igaüks ise soovib. Lihtsalt on loogiline ju, et kui annad rumalale inimesele head nõu, saab ta vihaseks nagu madu

                Comment

                • Tigrano
                  Administraator
                  • Oct 2008
                  • 7614

                  #1568
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  Algselt postitas g00000se Vaata postitust
                  Ma suudaks ennast küll banaanist saja kiloseks süüa. No promlemo
                  Soovin edu, kui sellel on mingi sügav mõte ja rahuldab kuidagi su vajadusi

                  Comment

                  • Spewmonkey
                    Seina Augustaja
                    • Oct 2008
                    • 2293

                    #1569
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
                    Ei muretse, sest sellekohapealt olen nüüd targem.

                    Mina valin selle sita menüü ja olen rahul kui keegi midagi ohib jne, sest mind see ei mõjuta, isegi kui keegi ütleb, et taimetoitlased või mina olen idioot, midagi peas sassis jne, see jätab mind täiesti külmaks

                    ROFL@eestvedajatele Mina kedagi ei sunni ja elus ongi igal inimesel antud vabad käed teha mida igaüks ise soovib. Lihtsalt on loogiline ju, et kui annad rumalale inimesele head nõu, saab ta vihaseks nagu madu
                    Ma ei tea, vb see ei ole taimetoitlusest, vb sul on lihtsalt lugemispuue.
                    Kui su enda menüü on hea, siis puhtalt soovitus "sööge silo ja piima" ei ole hea, sest vb kõik inimesed ei ole nii targad ja osavad kui sina, et puhtalt selle info põhjal täisväärtuslik menüü koostada ja peaksid lisa uurima kuskilt mujalt allikatest, saad aru?
                    Last edited by Spewmonkey; 13.08.10, 17:56.

                    Comment

                    • Tigrano
                      Administraator
                      • Oct 2008
                      • 7614

                      #1570
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                      Ma ei tea, vb see ei ole taimetoitlusest, vb sul on lihtsalt lugemispuue.
                      Kui su enda menüü on hea, siis puhtalt soovitus "sööge silo ja piima" ei ole hea, sest vb kõik inimesed ei ole nii targad ja osavad kui sina, et puhtal selle info põhjal täisväärtuslik menüü koostada ja peaksid lisa uurima kuskilt mujalt allikatest, saad aru?
                      Mis tõesti mõtled, et inimene, kes ei söö liha, sööb ainult kartulat ja riisi jne, pigem inimene, kes sööb liha unustab kõrvalt rohelise ära aga vaevalt, et taimetoitlane seda teeb, sest keegi ei suudaks süüa ainult kartulat, riisi puhtalt jne, see tuleb loomulikust, et sa paned siis kõrvale juba, herneid, uba, kõike rohelist, salateid, sööd rohekm puuvilju jne see tuleb siis juba loomulikult, sest midagi pead sa koguaeg kõrvale ju panema ja vaevalt, et siis vägapalju enam midagi uurida on

                      Comment

                      • erplander
                        ekrelander
                        • Oct 2008
                        • 1029

                        #1571
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
                        Söö ainult taimsest+piimatooteid ja pekk kaob ise poole aasta või paariga, sõltub kui paks oled Ei pea mingeid kalureid kuskilt pakilt jälgima või mingeid ime trenne tegema.

                        Naistest ei saa üldse aru, kes kaalujälgmist teevad rofl, taimsest toitudes ei anna rasva minna lihtsalt + igasugused tselluliidid ja muud liidid lihtsalt kaovad ära, söö kasvõi iga 2h tagant ja palju jõuad. Aga las söövad igas saasta, siis saavad miljonid ärikad pappi kokku ajada alates mingitest tablettidest, mis kõhnaks teevad, mingitest ulme kallitest dieet toitudest ja lõpetades mingi kaaljujälgija.ee lehekülgedega

                        Nagu ennem ütlesin, olin ise pea 100 kg nüüd olen 75kg vist umbes ja ei teinud mingit ime trenne. Muidugi jalutamine oleks vahva ja venitused võiks olla aga muidu söö ennast pooleks ja pekk kaob ajaga.
                        Kóik óige, v.a see piimatoodete úlistamine, ilma nendeta kaoks pekk veel topeltkiiremine, sest PIIM = VEDEL LIHA.

                        Comment

                        • erplander
                          ekrelander
                          • Oct 2008
                          • 1029

                          #1572
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                          Puuviljad on head, aga nendega ei tohiks samuti liialdada(tõstavad veresuhkrut, mis omakorda soodustab rasvade ladestumist).
                          Süüa tuleks iga 3-4h tagant, liiga pikk paus paneb õgima suurest näljast.
                          lol, ráági seda fruitaarianidele :)

                          fruitaarianid on siis teadupárast puuviljatoitlased, parima tervisega ja parima vóimaliku dieediga inimesed üldse.

                          Comment

                          • erplander
                            ekrelander
                            • Oct 2008
                            • 1029

                            #1573
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            Algselt postitas g00000se Vaata postitust
                            Ma suudaks ennast küll banaanist saja kiloseks süüa. No promlemo
                            On küll problemo, sest see on vóimatu, vóid ennast kasvói kollaseks pugida, ikkagi vóimatu :)

                            Comment

                            • Spewmonkey
                              Seina Augustaja
                              • Oct 2008
                              • 2293

                              #1574
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Algselt postitas erplander Vaata postitust
                              On küll problemo, sest see on vóimatu, vóid ennast kasvói kollaseks pugida, ikkagi vóimatu :)
                              Kas ma saan õigesti aru, et puuvilju võib päevas piiramatult süüa ja see ei põhjusta kaalutõusu?

                              Kas liigsest fruktoosist tulenev suhkruhaiguse oht on müüt?
                              Last edited by Spewmonkey; 13.08.10, 22:31.

                              Comment

                              • macroTilt
                                seoses blogi sulgemisega loobus MacroTilt oma kasutajanimest
                                • May 2010
                                • 629

                                #1575
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
                                Mis tõesti mõtled, et inimene, kes ei söö liha, sööb ainult kartulat ja riisi jne, pigem inimene, kes sööb liha unustab kõrvalt rohelise ära aga vaevalt, et taimetoitlane seda teeb, sest keegi ei suudaks süüa ainult kartulat, riisi puhtalt jne, see tuleb loomulikust, et sa paned siis kõrvale juba, herneid, uba, kõike rohelist, salateid, sööd rohekm puuvilju jne see tuleb siis juba loomulikult, sest midagi pead sa koguaeg kõrvale ju panema ja vaevalt, et siis vägapalju enam midagi uurida on
                                yo tigrano!
                                see m6nus powa millega sa selle kirjutasid on super!
                                kuradima hasti 6eldud. ses suhtes, et siin on hea v6rrelda 2 tulise taimetoitluse pooldaja erinevat lahenemist "teema tutvustamisel". haha.
                                erplander lahtub pigem teadlaste dokumenteeritust, loopides linke ja korduvkopeerides enda varem kirjutatut, tigrano laheneb asjale aga fiilinguga. sest suhtes, et lihtsate m6tete/lausetega loob imo vagagi
                                s66gik6lbuliku image. Tema m6ttekaigust peaks igamees aru saama.

                                Taimetoitlaseks paeva pealt ei hakata. See on teema, milleni j6utakse, kui aeg on selleks kyps, arvan mina :) See on umbes nagu kaid naisega kohtingul.
                                Et saad iga korraga jarjest rohkem tema kohta teada. Vahest proovid kah, lahed taimetoidu restorani ja degusteerid, eks. Hmm, ehk viib keele alla?
                                M6nel viibki. Siis uurib jalle edasi. Ja laheb jalle...

                                Haha, ma ise s66n obv tana ja ka homme liha. Kuid olles piisavalt teemaga kokku puutunud labi paljude tuttavate, sealhulgas endine elukaaslane 1,5a kooselu, usun, et ehk millalgi olen ka mina "selles pundis"


                                Ja spewmonkey too post paar lehte tagasi, kus ta raagib enda versiooni heast toitumisest on imo kuld. kui suudaks tanasel paeval selle jargi elada, oleks kuradima happy! Teed tiba trenni ka ja oled supervormis. Ja terve.

                                Haha, mu absoluutne lemmik see teema. siin ajavad vaga paljud mehed vaga tarka juttu. lihtsalt m6nu!

                                happy reede 6htut!

                                Comment

                                Working...