Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • erplander
    ekrelander
    • Oct 2008
    • 1029

    #1036
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Seepärast peaksid lapsed ja täiskasvanud jooma vähemalt pool liitrit piima päevas, kirjutab www.mjolkframjandet.se.

    heh, polnud just kõige õnnestunum viide... ehk tegu on siis otseselt Rootsi piimapromo saidiga, sisuliselt sama, mis http://www.piimaliit.ee/

    Comment

    • Godspeed_EJ
      Klubi Liige
      • Nov 2009
      • 3049

      #1037
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Algselt postitas alaska Vaata postitust
      süsivesikud ongi suhkrud. Minu müslipaki peal oli 66%.
      80% oli mingites pruunides helvestes, mida igalpool hästi odavalt müüakse.
      Jah, süsikad on suhkrud, aga kõik ei ole kahjulikud. Kiudained on näiteks väga kasulikud.

      Comment

      • Potsataja
        õilishing
        • Oct 2008
        • 5270

        #1038
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        Eks viita siis mõnele tõsiseltvõetamale lingile, mis väidab vastupidist. Tõsiseltvõetav tähendab muidugi seda, et seda saiti aksepteerib 50%+ inimesi, mitte 50%+ taimetoitlasi.

        Üldiselt on minu arust niimoodi, et praktiliselt igal taimel/loomal/jne. meie maailmas on midagi hingelaadset (sounds grazy ???). Seega ei ole taimetoitlane olemises midagi vastutusest vabastavat. Iga suutäis, mida enamus inimesi sööb on võetud reeglina kellegi teise arvelt, olgu see teine siis loomse või taimse päritoluga.

        Comment

        • alaska
          forever
          • Oct 2008
          • 6599

          #1039
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
          Jah, süsikad on suhkrud, aga kõik ei ole kahjulikud. Kiudained on näiteks väga kasulikud.
          Kiudained on ikka väga minimaalne osa sellest. Näiteks teraviljas leiduvate kiudainete kasulikkuses enam väga kindel ei olda, kui palju süüa, viib vajalikud vitamiinid organismist välja.

          Comment

          • erplander
            ekrelander
            • Oct 2008
            • 1029

            #1040
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
            Eks viita siis mõnele tõsiseltvõetamale lingile, mis väidab vastupidist. Tõsiseltvõetav tähendab muidugi seda, et seda saiti aksepteerib 50%+ inimesi, mitte 50%+ taimetoitlasi.
            Eespool olen andnud neid viiteid lademes, kel huvi, eks see uurib. Aga see on igaühe enda mõttemaailma avatuse ja analüüsioskuse küsimus, mida ta võtab uskuda ja mida mitte. Kas ta suudab kahelda mingeid sajandeid kehtinud dogmaatilistes teadmistes või on need dogmad nii võimsalt tema ajudesse sööbinud ja ta sisuliselt automaatselt blokib kõik uued teadustulemused ja kinnitused, mis vanad dogmad ümber lükkavad.

            Paraku need piima tervislikkusega seotud dogmad on tõesti nii kõvasti veel ühisteadvuses ja on täiesti mõistetav, et ega üleöö neid ei murra. Millest me räägime, kui see ajublokk ilmneb eriti ehedalt just meie meedias kõige enam figureerivate toitumisteadlaste (Zilmer, Kokassaar, Vokk, Maser) puhul, kes on nii kõvasti oma stagnaaegsetes teadmistes kinni, et neid ei kõiguta miski...

            Üldiselt on minu arust niimoodi, et praktiliselt igal taimel/loomal/jne. meie maailmas on midagi hingelaadset (sounds grazy ???). Seega ei ole taimetoitlane olemises midagi vastutusest vabastavat. Iga suutäis, mida enamus inimesi sööb on võetud reeglina kellegi teise arvelt, olgu see teine siis loomse või taimse päritoluga.
            Nii loomal kui taimel on muidugi üksnes neile omane teadvus olemas, aga hoopis eri tasanditel. Üldiselt on see hoopis eraldi teema, piirduks siin ehk ainult tervislikkusega.

            Tegelikult olen ma isegi teadlik piimavastase religiooni olemasolust. Lihtsalt minu jaoks on naljakas, kuidas saab midagi elu jätkumiseks hädavajalikku olla kellegi arust hoopis kahjulik
            Samahästi võib piimapooldajaid pidada piimareligiooni järgijateks, nii et oleme täiesti võrdsel tasemel

            Comment

            • taipupole
              Lõpuboss
              • Oct 2008
              • 2181

              #1041
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.



              ja

              Comment

              • kilu6
                Vana Tegija
                • Oct 2008
                • 1305

                #1042
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                Algselt postitas erplander Vaata postitust
                meie meedias kõige enam figureerivate toitumisteadlaste (Zilmer, Kokassaar, Vokk, Maser) puhul, kes on nii kõvasti oma stagnaaegsetes teadmistes kinni, et neid ei kõiguta miski...
                Siinkohal küsiks su arvamust Soomes tuntud dietoloogi, arsti ja mitmete raamatute autori Antti Heikkilä ideoloogia kohta, kelle üks põhiteese on:

                *** Piira otsustavalt süsivesikute tarbimist, söö selle asemel kvaliteetset looma-või linnuliha, köögivilju ja kala.

                Muud asjad ikka samad, nagu tervisliku toimumise misjonäridel ikka, aga jah taimetoitlaste meelehärmiks soovitab hoopis liha, rasvast piima, muna jne ja seda lausa suhkruhaigetele, kõrge kolesteroolitasemega inimestele jne.

                Nädalavahetusel üks vend tutvustas seda ideoloogiat:) Ta on keskealine mees, ülekaaluline, suhkruhaige ja järginud Heikkilä dieeti juba pool aastat. Ütles, et tunneb ennast oluliselt paremini kui enne, kui oli põhimõtteliselt veggie.

                Last edited by kilu6; 08.07.10, 18:53.

                Comment

                • alaska
                  forever
                  • Oct 2008
                  • 6599

                  #1043
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  Kui ühes ääres on tüüpilise ameeriklase toitumine ehk enese aeglane tapmine ja teises ääres on taimetoitlus ehk organismi puhastumine, siis see anttiheikila teooria on suur samm paremuse poole ja kui inimene on harjunud endale igast saasta sisse ajama ja siis hakkab tema soovituste järgi sööma, on tulemused ilmsed. Aga alati saab paremini. Tervise seisukohalt on see pool maad, aga ega igaüks ei tahagi lõpuni minna.

                  Comment

                  • leits
                    Hundinui
                    • Apr 2009
                    • 9562

                    #1044
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    Jess sian kodu ... v2rske kartul, guljašš, tomari-kurgi salat on ikka bro

                    Comment

                    • Godspeed_EJ
                      Klubi Liige
                      • Nov 2009
                      • 3049

                      #1045
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      Algselt postitas alaska Vaata postitust
                      Kui ühes ääres on tüüpilise ameeriklase toitumine ehk enese aeglane tapmine ja teises ääres on taimetoitlus ehk organismi puhastumine, siis see anttiheikila teooria on suur samm paremuse poole ja kui inimene on harjunud endale igast saasta sisse ajama ja siis hakkab tema soovituste järgi sööma, on tulemused ilmsed. Aga alati saab paremini. Tervise seisukohalt on see pool maad, aga ega igaüks ei tahagi lõpuni minna.
                      Taimetoitlus on lõpuni minek?

                      Comment

                      • alaska
                        forever
                        • Oct 2008
                        • 6599

                        #1046
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        tervise seisukohalt küll.

                        Comment

                        • kilu6
                          Vana Tegija
                          • Oct 2008
                          • 1305

                          #1047
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                          Taimetoitlus on lõpuni minek?
                          Heikkilä ütleb, et ärge sööge üldse viljatooteid, sest see on paha paha. Samas veggie erp sööb kuskusi (nisutoode, enamikus süsivesikud) ja ütleb, et see on hea.

                          St et siin on ideoloogiate erinevus.

                          Ja ma ei tahagi öelda, kellel õigus on, lihtsalt päris huvitav, et eri koolkonnad.
                          Last edited by kilu6; 08.07.10, 20:30.

                          Comment

                          • Godspeed_EJ
                            Klubi Liige
                            • Nov 2009
                            • 3049

                            #1048
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            Ei saa sellega nõus olla

                            Comment

                            • Tigrano
                              Administraator
                              • Oct 2008
                              • 7614

                              #1049
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                              Taimetoitlus on lõpuni minek?
                              Taimetoit on loodud inimesele, nii on kirjas juba 5000 aastat tagasi Veda raamatutes, mis on absoluutne tõde ehk Jumala poolt kirjutatud. Toitu on vaja inimese keha elushoidmiseks ja selleks toiduks ei ole liha. Liha on lihtsalt meie enda poolt tekitatud lisa nagu alkohol ja muud rõõmud. Me ei peaks jooma, sest seda ei ole vaja keha elushoidmiseks aga ikka teeme sest see on ju fun Mõelge ise kuidas lapsed kasvavad, kas neil on vaja liha? Nad võiks rahulikult tõmmata tissi ja pudru peal üles kasvada.

                              Tegelikult oleks vaja täpselt niipalju toitu, et oma materiaalselt keha üleval hoida ei vähem ega rohkem, kõik see üleliigne tilu lilu mida me näost sisse ajame on enda meelte rahuldamiseks ja kõik need teadlased võivad igaüks oma teooriaga lagedale tulla aga niipalju kui on teadlasi on ka erinevaid arvamusi

                              Samuti läbi aegade kõik arukamad inimesed ja teadlased olid taimetoitlased ja praegused staarid ja muusikud on ka enamus kõik taimetoitlased.

                              Youtubes sada linki kuulsustest, kes on taimetoitlased. Näiteks see link: http://www.youtube.com/watch?v=iOG3b...eature=related

                              Comment

                              • kjmrc
                                Pokkerihai
                                • Aug 2009
                                • 4541

                                #1050
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
                                Taimetoit on loodud inimesele, nii on kirjas juba 5000 aastat tagasi Veda raamatutes, mis on absoluutne tõde ehk Jumala poolt kirjutatud. Toitu on vaja inimese keha elushoidmiseks ja selleks toiduks ei ole liha. Liha on lihtsalt meie enda poolt tekitatud lisa nagu alkohol ja muud rõõmud. Me ei peaks jooma, sest seda ei ole vaja keha elushoidmiseks aga ikka teeme sest see on ju fun Mõelge ise kuidas lapsed kasvavad, kas neil on vaja liha? Nad võiks rahulikult tõmmata tissi ja pudru peal üles kasvada.

                                Tegelikult oleks vaja täpselt niipalju toitu, et oma materiaalselt keha üleval hoida ei vähem ega rohkem, kõik see üleliigne tilu lilu mida me näost sisse ajame on enda meelte rahuldamiseks ja kõik need teadlased võivad igaüks oma teooriaga lagedale tulla aga niipalju kui on teadlasi on ka erinevaid arvamusi

                                Samuti läbi aegade kõik arukamad inimesed ja teadlased olid taimetoitlased ja praegused staarid ja muusikud on ka enamus kõik taimetoitlased.

                                Youtubes sada linki kuulsustest, kes on taimetoitlased. Näiteks see link: http://www.youtube.com/watch?v=iOG3b...eature=related
                                +1 .. Puhas kuld :)

                                Comment

                                Working...