Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • inward
    Klubi Liige
    • Sep 2009
    • 6275

    #1021
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Ja sibulat kindlasti peale. Mmm.

    Comment

    • Godspeed_EJ
      Klubi Liige
      • Nov 2009
      • 3049

      #1022
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Algselt postitas alaska Vaata postitust
      20% on väga optimistlik, enamasti on hommikuhelvestes kuskil 80%.
      Wow, 80% suhkruid. Ega sa süsikaid ei mõtle üldiselt?

      Need, mis endal kapist leidsin oli vastavalt 17g ja 10g suhkrut 100g kohta.

      Comment

      • kilu6
        Vana Tegija
        • Oct 2008
        • 1305

        #1023
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
        Wow, 80% suhkruid. Ega sa süsikaid ei mõtle üldiselt?

        Need, mis endal kapist leidsin oli vastavalt 17g ja 10g suhkrut 100g kohta.
        Heh, poes just vaatasin, AXAl polnud suhkrute % toodud, rasva on 16%.

        Comment

        • erplander
          ekrelander
          • Oct 2008
          • 1029

          #1024
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          Algselt postitas kilu6 Vaata postitust
          Lätlased on jah hästi ära tabanud inimeste maitsemeeled.

          Aga arvestada tuleb, et sellistel toodetel on ca 20% suhkrut sees, nii et tervisetootest on asi kaugel selles mõttes.
          Enamust poes müüdavaid müslidest ja müslitahvlitest on tõesti raske tervisetoodeteks pidada nende ülemäärase suhkrusisalduse tõttu. Siiski on nad mõnevõrra tervislikumad kui muud nn hommikuhelbed (Kellogs jm kräpp).

          Kui süüa neid koos lehmapiimaga, siis see on veel muidugi topeltpõnts tervisele.

          Täitsa vabalt võib müslisid segada ka ükskõik millise puuviljamahlaga või taimset päritolu piimaga (soja-, kaera-, pähkli-, riisi- jne, valikut on).

          Tegelikult on ükskõik millist müslit ka lihtne ise kokku segada endale sobivatest komponentidest ja seega vältida suhkurt üldse. Näiteks rosinad annavad niigi piisavalt magusust ja kui sellest ei piisa, siis võib lisada mett või mõnda naturaalset/tervislikku suhkruvaba siirupit.

          Üks ülilihtne variant on kaerahelbed + rosinad segada mingi mahlaga või taimse piimaga. Suveperioodil võib lisada ka maasikaid või muid marju.

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #1025
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            Algselt postitas erplander Vaata postitust

            Kui süüa neid koos lehmapiimaga, siis see on veel muidugi topeltpõnts tervisele.
            Lehmapiim on siis saatanast ?

            Comment

            • erplander
              ekrelander
              • Oct 2008
              • 1029

              #1026
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              Algselt postitas leits Vaata postitust
              Kilu voileib ja keedetud muna .. tervis kuubis
              hehe, neljast komponendist vaid üks on enam-vähem tervislik

              Comment

              • erplander
                ekrelander
                • Oct 2008
                • 1029

                #1027
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                Lehmapiim on siis saatanast ?
                Sa vist pole seda teemat eespoolt sirvinud

                Comment

                • Potsataja
                  õilishing
                  • Oct 2008
                  • 5270

                  #1028
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  Algselt postitas erplander Vaata postitust
                  Sa vist pole seda teemat eespoolt sirvinud
                  Tegelikult olen ma isegi teadlik piimavastase religiooni olemasolust. Lihtsalt minu jaoks on naljakas, kuidas saab midagi elu jätkumiseks hädavajalikku olla kellegi arust hoopis kahjulik

                  Comment

                  • inward
                    Klubi Liige
                    • Sep 2009
                    • 6275

                    #1029
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                    Tegelikult olen ma isegi teadlik piimavastase religiooni olemasolust. Lihtsalt minu jaoks on naljakas, kuidas saab midagi elu jätkumiseks hädavajalikku olla kellegi arust hoopis kahjulik
                    +1

                    Inimene on nii ma ei tea deformeerunud tänapäeval, et mingeid x asju mõeldakse välja.

                    Comment

                    • ristijeesus
                      Klubi Liige
                      • Oct 2009
                      • 2533

                      #1030
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                      TLihtsalt minu jaoks on naljakas, kuidas saab midagi elu jätkumiseks hädavajalikku olla kellegi arust hoopis kahjulik
                      Ei teadnudki, et lehmapiim on inimsoo jätkumiseks vajalik. Arvasin siiani, et see ikka vasikatele on mõeldud.

                      Comment

                      • Potsataja
                        õilishing
                        • Oct 2008
                        • 5270

                        #1031
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        LOL, kuskohast sa sõna inimsugu välja lugesid

                        Comment

                        • Madis Very
                          Bännitud
                          • Aug 2009
                          • 2951

                          #1032
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          Müslist edasi rääkides siis ma ei ole öelnudki, et see nüüd best health product of the year.
                          Lihtsalt on hea asi ja reklaamisin, kuid nii suurt suhkrusisaldust antud tootes nüüd küll pole nagu siin arutletud. Ja müsli piimaga on ja jääb. Awesome

                          Head söömist.

                          Comment

                          • alaska
                            forever
                            • Oct 2008
                            • 6599

                            #1033
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                            Wow, 80% suhkruid. Ega sa süsikaid ei mõtle üldiselt?

                            Need, mis endal kapist leidsin oli vastavalt 17g ja 10g suhkrut 100g kohta.
                            süsivesikud ongi suhkrud. Minu müslipaki peal oli 66%.
                            80% oli mingites pruunides helvestes, mida igalpool hästi odavalt müüakse.

                            Comment

                            • ristijeesus
                              Klubi Liige
                              • Oct 2009
                              • 2533

                              #1034
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                              LOL, kuskohast sa sõna inimsugu välja lugesid
                              Aga mida sa siis oma lausega silmas pidasid? Et lehmapiim on lehmade elu jätkumiseks vajalik? Täiesti nõus. Aga miks inimesed seda jooma peaksid? Isegi vasikas joob seda ainult kuni 14 nädalat ja ongi kõik. Kui mul lapsed sündisid, siis oleks saanud inimestele mõeldud piima ka juua, aga millegipärast polnud soovi ja ei ole täiskasvanuna erilist soovi ka tarbida teiste imetajate lastetoitu. See aeg on möödas. Nüüd joon õlut :)

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #1035
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                Tarbija24.ee aitab teha targemaid tarbijaotsuseid Tarbija24.ee on praktiline Eesti tarbijaportaal, mis aitab teha paremaid otsuseid raha, ostude, teenuste ja igapäevaelu küsimustes. Selgitame keerulisi teemasid lihtsas keeles, võrdleme võimalusi ja toome välja kulud, riskid ning tingimused, mida enne otsustamist tasub teada. Meie eesmärk on aidata sul vältida halbu valikuid, säästa raha ja mõista, milline pakkumine, teenus




                                Ehk nii ja naa, kuid Erplanderi poolt varem viidatud piimatoodete tarbimise seos osteoporoosiga kuulub siiski pigem huumorinurka, kui kuhugile mujale.

                                Comment

                                Working...