Septembri offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • jasssass
    Vana Tegija
    • Sep 2010
    • 1200

    #121
    Re: Septembri offtopic

    Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
    Mina olen käinud sõbraga kaasas Sinimägedes kolamas. Väga põnev oli. Kuni sinnamaani, kui ojast saime muda seest kätte saapa, millel oli mees ka küljes. Lahinguväljadel kolades peab olema muidugi eriliselt ettevaatlik, ja kui asjast midagi ei jaga, sisi parem üldse minematta jätta. Mul õnnestus sambla alt välja urgitseda üks "konservi karp". Sõber tuli juurde ja ütles, et see on lahingasendis tankimiin :D Hea, et ma veel siin kirjutan seda..
    konserviavajat kaasas polnud vist. Väike turisti eine ja PÕMMM

    Comment

    • kallekusta
      Grinder
      • May 2012
      • 603

      #122
      Re: Septembri offtopic

      Sinimägedes peaks otsijaga tinistamine ja kaevamine keelatud olema ja eks seda ka põhjusega

      Comment

      • Kotkas1000
        Pokkerihai
        • Nov 2009
        • 2305

        #123
        Re: Septembri offtopic

        Ok, vb tõesti. Me käisime seal vast 10a tagasi vms. Võimalik, et siis seadused veel teised olid, kuna sõber, kellega käisime, peaks olema teadlik ja seadusekuulekas selles osas.

        Comment

        • reggie
          Pokkerihai
          • Jun 2009
          • 1705

          #124
          Re: Septembri offtopic

          Paar lugu sellega seoses.
          Paras tatt sai oldud, kohaliku muuseumi juures klassivend kaevas vana sauna vundamenti lahti ehk siis kohta, kus tegelikult asus Tootsi saun. Juhataja pakub mulle, et viska seest tühjaks, saad 100 krooni. Võtsin prooviks labida kätte, eemaldasin 20x20cm murumätta, kranaat vahib vastu, selline korralik, värv peal ja puha. Raha isu kadus hetkega.
          Varalahkunud klassivend taob labidaga mingit eset, Palamusel puhastati jõge ja vesi oli tammides alla lastud-kõik tatid otsisid nänni. Õnneks sama muuseumi tegelane märkab ja jõuab takistada-tüüp tagus tankitõrje rusikat pooleks.
          Sama tüüp leiab jõest raskekuulipilduja, õliriides ja näiliselt töökorras. Sõitsivad siis saare metsa proovima aga padrunid olid niiskust saanud.
          Venna sõber käis mingis internaatkoolis ida pool. Metsas oli nii, et tõmbasid sambla maha ja militaarnänn vaatas vastu, kõik radika vahed ja madratsi alused olid kranaate täis, jama tekkis siis kui üks geenius selle kooli kaasa vedas ja vahele jäi.
          Kohalik kõri leiab metsast juhtmega vidina mida on ilmselgelt vaja katsetada vooluvõrgus-ühest silmast ilma ja kümneid teisi vigastusi, kokutas kogu elu. Tegu oli mingi lõhekeseadmega, millel elektriline detonaator küljes.

          Comment

          • Intsss
            Julm Donk
            • Oct 2009
            • 40

            #125
            Re: Septembri offtopic

            militaari ma otsimas pole käinud spetsiaalselt, osa militaari ikka tuleb nagu hülsid ja kuulid. Aga käiakse sellistel põldudel ja maadel kus midagi ikka leida võib - vanad kõrtsi kohad(mündid, sõrmused jne). Muidugi otsimisega peavad olema maaomaniku load ja keelatud kohtades ei tohi labidat maha lüüa. Seadus vist ütles kõik asjad alla a. 1720 pead teavitama muinsuskaitset. Reaalsus on veits teine.....

            Comment

            • v@iko
              Julm Donk
              • Jan 2010
              • 82

              #126
              Re: Septembri offtopic

              Algselt postitas Intsss Vaata postitust
              militaari ma otsimas pole käinud spetsiaalselt, osa militaari ikka tuleb nagu hülsid ja kuulid. Aga käiakse sellistel põldudel ja maadel kus midagi ikka leida võib - vanad kõrtsi kohad(mündid, sõrmused jne). Muidugi otsimisega peavad olema maaomaniku load ja keelatud kohtades ei tohi labidat maha lüüa. Seadus vist ütles kõik asjad alla a. 1720 pead teavitama muinsuskaitset. Reaalsus on veits teine.....
              Nagu mõne nädala tagune juhtub näitab(veetrassi kaevamisel tuli välja12 sajandist pärist aare kus olid kaelavõrud ja kaelaehted) , siis muinsuskaitsega suht mõtetu asju ajada. Aja, närvi ja lõpuks veel rahakulu. Ole veel seadusekuulekas

              Comment

              • Intsss
                Julm Donk
                • Oct 2009
                • 40

                #127
                Re: Septembri offtopic

                Riik soodustab mitte maksmist hetkel, sest inimene kes asjaga kursis pole(seadusega) midagi leiab või välja kaevab ja annab sellest teada vastavale ametkonnale. Ametnikud aga leiavad sealt kohe seadusega mitte vastavuses olevaid fakte ja ongi nii et see tehakse nii ära et leiutasu ei anta. Tegutsema peaks sedasi. Muinsuskaitse alla kuuluva asja leidmisel tuleks see sinna samma jätta. Kutsuda vastavad ametnikud kohale. Edasi loota et saad mõne euro ka selle eest. Seda kõike juhul kui tahad selle riigile anda. Aga küsimus tekib kas kõik inimesed teavad mis on kultuuriväärtusega leid??? Mitte teadja viib selle muinsuskaitsesse ja muinsuskaitse ütleb, et oled asja välja kaevanud ja seadust rikkunud ja sulle ei anta sentigi leiutasu...

                Comment

                • Intsss
                  Julm Donk
                  • Oct 2009
                  • 40

                  #128
                  Re: Septembri offtopic

                  Randadest nii palju - suvel Pärnus kui hooaeg, võib leida päevaga päris head raha eesti mõistes.(loe kuni 100EUR)

                  Comment

                  • nikitheone
                    Mr. Puujalg
                    • Aug 2009
                    • 6446

                    #129
                    Re: Septembri offtopic

                    Alates 2002. aastast on riik muinasaarete leidjaid premeerinud tuhandete kroonide ja eurodega. Suurimaks leiutasuks on siiani olnud 99 063 eurot, mis maksti Raasiku aarde eest.

                    kui suudad otsida asju, võiks natukene enne asjadega kurssi ka viia ehk mis on muistis ja mis mitte
                    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                    Comment

                    • peete82
                      Vana Tegija
                      • Jan 2010
                      • 1310

                      #130
                      Re: Septembri offtopic

                      Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                      Seda kuidas Tiger tank järve sõitis nägi terve küla, kuigi Eestimaa pinnalt ei käinud neist läbi mitte ühtegi
                      Vale. Käis küll. Võtsid Narva all lahingutest osa 1944.
                      Äkki avaldad, kust sa sellise lausjama peale tulid?

                      Comment

                      • VisaHing
                        mees nagu orkester
                        • Dec 2009
                        • 6718

                        #131
                        Re: Septembri offtopic

                        Algselt postitas Pumper
                        Juba võeti maha või miks ei näe :P

                        Comment

                        • Pumper
                          Klubi Liige
                          • Mar 2009
                          • 2359

                          #132
                          Re: Septembri offtopic

                          Muru pealehel oli igatahes FB - Madis Müür, kustutas ära vist:)



                          Stiilipidu vist eile.
                          Last edited by Pumper; 05.09.13, 09:31.

                          Comment

                          • RudiTurbo
                            Klubi Liige
                            • Oct 2008
                            • 4167

                            #133
                            Re: Septembri offtopic

                            Trrrr, Discovery Worldi pealt üx reklaam, kus krdi hea lugu taustaks, aga ei leia kuidagi. Mingi lendamise reklaam, alguses ütleb, et kaua aega tagasi human flying was thought impossible vms . Äkki keegi teab ? :D

                            Pidevalt tuleb seda reklaami
                            Last edited by RudiTurbo; 05.09.13, 09:34.

                            Comment

                            • Karelkorm
                              Grinder
                              • Nov 2009
                              • 856

                              #134
                              Re: Septembri offtopic

                              Tõmba song recognition v identifier vms app

                              Comment

                              • RudiTurbo
                                Klubi Liige
                                • Oct 2008
                                • 4167

                                #135
                                Re: Septembri offtopic

                                http://vimeo.com/61887076 Wooh, leidsin !!
                                Last edited by RudiTurbo; 05.09.13, 09:44.

                                Comment

                                Working...