---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • TaistoJ
    Grinder
    • Aug 2010
    • 787

    #661
    Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

    Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
    Buffettil mingi 55B ja sõidab $5k autoga ringi ja elab aastaid tagasi soetatud $20k majas.
    Buffett vs ülejäänud miljardärid: Erand kinnitab reeglit.

    Comment

    • Godspeed_EJ
      Klubi Liige
      • Nov 2009
      • 3049

      #662
      Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

      Algselt postitas Rigged Vaata postitust
      Keegi, kellel raha on, ei sõida vabatahtlikult vanema panniga kui saab uut lubada. Näiteks uued bemmid on nii kuradi mugavad, et kui raha on, siis must buy.
      Siin tulebki kultuuri erinevus selgelt nähtavale. Meil on paljude jaoks oluline, et oleks võimalikult hea auto perse all. Skandinaavlane mõtleb eelkõige, et oleks võimalikult hea elamine ja võimalikult hea auto omamist ei peata oluliseks. Kindlasti mängib siin rolli ka luxury tax, aga ma usun, et ka ilma kõrgete maksudeta ei kerkiks seal luksusautode osakaal väga suureks.

      Norras on muideks päris naljakas näha GLe, Q7-eid ja muid luksmaastureid, mis kaubikuks ümber ehitatud (2 istekohta ja võre vahele monteeritud), et maksudest kõrvale põigata.

      Comment

      • qbj0hn
        Auk on auk. FAKT!
        • Nov 2008
        • 7091

        #663
        Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

        Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
        See rohkem mingi müüt usun.. aga nuh võin eksida võid visata mingi inffi lingi.

        Comment

        • Codecci
          Luuramas Naisteturniire
          • Nov 2008
          • 7574

          #664
          Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

          Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
          tean hiljutist juhtumit, kus ühele edukale välismaalaste kätte läinud lugupeetud ettevõtte siinsetele töötajatele tehti ettekirjutus, et nad ei tohi enam firmale liisida bemme, mesasi. lihtsalt, et mitte jätta ettevõttest napakat muljet. miskipärast arenenud maades meie mõistes ülirikkad ei osta ka selliseid autosi, nagu siin aguli paneelikate ees seisavad. arengumaade mentaliteet, loodetavasti ajaga loksub asi paika :).
          Mida nad siis ostavad? Sa räägid, nagu BMW ja MB oleks lihtsalt random staatuse-autod. MB S-klass, Audi A8, BMW 7-seeria ei kuulu sinu arust praktiliste autode TOP5-te rikaste jaoks (kui kõrvale jätta Rolls-Royce jms shit ÜLIrikaste jaoks)?
          Ise nt Soomes käies jääb Mercedeseid küll sitaks silma tänavapildis, prolly on vähem populaarsem kui meil, sest nt MB CL500 pealt, mis Saksast tood €70K eest maksad automaksu juurde €30K.
          Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
          Buffettil mingi 55B ja sõidab $5k autoga ringi ja elab aastaid tagasi soetatud $20k majas.
          Typo? $20K eest hea kui Detroidis garaaži saab... Ja sellise net worthiga mees on küll moron kui $5K autoga sõidab aint põhimõtte pärast, kui arvesse võtta kasvõi ainult turvalisus. Kui see tõesti nii on, siis pigem mehel mingi side oma autoga või üritab oma töötajatele head eeskuju näidata/mingi reklaami mõttes kasulik vms.

          ///

          Ise olen ka nit ja sõidan 15a vana €3K autoga, aga need äärmuslikud näited on ikka wayyy too ridic.

          Comment

          • karupoeg
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 3823

            #665
            Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

            eks neid tagasihoidlike miljardäre on veelgi. Esimesena tulevad lisaks Zuckerbergile pähe veel Ingvar Kamprad, Steve Jobs ja Carlos Slim. Küllap on neid rohkem, kuid kuna nad just nimelt tagasihoidliku elustiiliga, siis palju nende isiklikust elust ei teata.


            Estravagantne elustiil koos raketitõrjesüsteeme täis jahiga tõuseb meedia vahendusel paremini esile, seega tundubki see justkui prevaleeriv.
            Last edited by karupoeg; 24.07.13, 12:09.

            Comment

            • pastilaa
              kuum poiss
              • Apr 2009
              • 7518

              #666
              Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

              Algselt postitas Codecci Vaata postitust
              Mida nad siis ostavad? Sa räägid, nagu BMW ja MB oleks lihtsalt random staatuse-autod. MB S-klass, Audi A8, BMW 7-seeria ei kuulu sinu arust praktiliste autode TOP5-te rikaste jaoks (kui kõrvale jätta Rolls-Royce jms shit ÜLIrikaste jaoks)?
              vb jah ülirikas on valesti öeldud, aga inimene, kes saab €7-10k kuus kätte - meie mõistes väga rikas(meil 10x keskmine on ikka väga rikas siin - suurem kui peaministri palk jne). buffeteid jms miljardäre ei mõelnud. ja mu näide oli lihtsalt reaalne näide ettevõtte kohta - skandinaavia meedia ettevõte ja neil on seal sama poliitika uute autode liisimise kohta.

              Comment

              • qbj0hn
                Auk on auk. FAKT!
                • Nov 2008
                • 7091

                #667
                Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                Algselt postitas Codecci Vaata postitust



                Typo? $20K eest hea kui Detroidis garaaži saab... Ja sellise net worthiga mees on küll moron kui $5K autoga sõidab aint põhimõtte pärast, kui arvesse võtta kasvõi ainult turvalisus. Kui see tõesti nii on, siis pigem mehel mingi side oma autoga või üritab oma töötajatele head eeskuju näidata/mingi reklaami mõttes kasulik vms.

                .
                Ega ma sealt docist aint vaatasin seda mis postitasin, $20k jh typo, $31k maja mis 15a tgsi ostis ja vana fordiga sõitis ringi enne kui tütar ütles, et uue auto ostaks, et see embarrassing.



                Vbl ridic jh, ega mind ei huvita, ma erapooletu, lihtsalt tõin näite.
                Last edited by qbj0hn; 24.07.13, 12:14.

                Comment

                • VisaHing
                  mees nagu orkester
                  • Dec 2009
                  • 6718

                  #668
                  Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                  Äkki nad ei YOLO ?

                  Comment

                  • EestiAA
                    Vana Tegija
                    • Nov 2010
                    • 1132

                    #669
                    Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                    Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
                    Ega ma sealt docist aint vaatasin seda mis postitasin, $20k jh typo, $31k maja mis 15a tgsi ostis ja vana fordiga sõitis ringi enne kui tütar ütles, et uue auto ostaks, et see embarrassing.



                    Vbl ridic jh, ega mind ei huvita, ma erapooletu, lihtsalt tõin näite.


                    Muidu maja on ikka suht badass, ega mingi epic bling ei ole jh =).
                    Last edited by EestiAA; 24.07.13, 12:35.

                    Comment

                    • Codecci
                      Luuramas Naisteturniire
                      • Nov 2008
                      • 7574

                      #670
                      Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                      Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                      vb jah ülirikas on valesti öeldud, aga inimene, kes saab €7-10k kuus kätte - meie mõistes väga rikas(meil 10x keskmine on ikka väga rikas siin - suurem kui peaministri palk jne). buffeteid jms miljardäre ei mõelnud. ja mu näide oli lihtsalt reaalne näide ettevõtte kohta - skandinaavia meedia ettevõte ja neil on seal sama poliitika uute autode liisimise kohta.
                      Japsid on 2x odavamad ja 2x odavam üleval pidada.

                      Comment

                      • kuco
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 1910

                        #671
                        Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                        Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
                        Ega ma sealt docist aint vaatasin seda mis postitasin, $20k jh typo, $31k maja mis 15a tgsi ostis ja vana fordiga sõitis ringi enne kui tütar ütles, et uue auto ostaks, et see embarrassing.



                        Vbl ridic jh, ega mind ei huvita, ma erapooletu, lihtsalt tõin näite.
                        Buffet on ennekõike investor ja sealt on ka tema elustiili mõtlemine pärit.
                        Näiteks, Minu mäletamist mööda on ta öelnud, et tema lapsed midagi ta varandusest ei päri.

                        Comment

                        • EestiAA
                          Vana Tegija
                          • Nov 2010
                          • 1132

                          #672
                          Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                          Algselt postitas kuco Vaata postitust
                          Buffet on ennekõike investor ja sealt on ka tema elustiili mõtlemine pärit.
                          Näiteks, Minu mäletamist mööda on ta öelnud, et tema lapsed midagi ta varandusest ei päri.
                          Mhm.
                          Bill Gates heategevus programmile pidi vist enamus minema.
                          Nu lapsed tal ammu juba miljokad ega neil nii väga vaja ei lähegi.

                          Comment

                          • EestiAA
                            Vana Tegija
                            • Nov 2010
                            • 1132

                            #673
                            Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                            Olen kuulnud, et Steve oli olnud elu douche miljardnäär. (iseloomu poolest)

                            Comment

                            • karupoeg
                              Pokkerihai
                              • Jun 2012
                              • 3823

                              #674
                              Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]



                              " Mitmepäevasest õueslamamisest kuumade ilmadega oli meesterahva kehal tekkinud põletik ning teda katsid vaglad, kirjutab Ida-Harjumaa nädalaleht Sõnumitooja. «Kutsusime kiirabi, kuid brigaad teda haiglasse ei viinud ja abi ei andnud, sest tegu ei olnud äsja juhtunud õnnetusega,» rääkis piirkonnapolitseinik Anu Metsaorg."

                              see on umbes sama, et jätan nuga saanud inimese tänavale, "sest tema abistamine ei ole minu töö".

                              Comment

                              • VisaHing
                                mees nagu orkester
                                • Dec 2009
                                • 6718

                                #675
                                Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                                Huvitav... '' tegu ei ole äsja juhtunud õnnetusega ''. Täpselt sama nagu mul hiljuti. Keset sõiduteed ja väga ohtlikku kohta oleks ühest vanamehest peaaegu ülesõitnud ( lamas minu sõidusuunas ). Kiirabisse sai öeldud, et tüübil peast verd lahmab, teadvuseta..Nii kui said teada, et kannatanu on alkoholi ilmselt tarvitanud keeldusid väljasõitmast. Pole nende asi. Ei tea kelle asi siis on?

                                Comment

                                Working...