*** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • estdonk
    Õpihimuline Mängur
    • Sep 2011
    • 450

    #466
    Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

    Sellele ma vaidleks vastu, kui sa just seadusepügalat ei taha tsiteerida:
    TSÜS:
    § 146. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg
    (1) Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat.

    § 147. Aegumistähtaja algus
    (1) Aegumistähtaeg algab nõude sissenõutavaks muutumisega, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti. Kui õigustatud isik võib nõuda teiselt isikult teatud teost hoidumist, algab teost hoidumise nõude aegumistähtaeg kohustuse rikkumisest.

    (2) Nõue muutub sissenõutavaks alates ajahetkest, mil õigustatud isikul on õigus nõuda nõudele vastava kohustuse täitmist.

    Vana seadusega aegus jah kohtuotsus 30 aastaga. Märtsis 2011 võeti vastu seadus et kohtuotsus aegub 10 aastaga, ja kõigi enne 2011a märtsis välja antud otsuste aegumine algab uuesti 2011 märts, ja aegub seega 2021 märtsis.
    Pangaga just tulebki vägikaigast vedada, aegunud nõuet ei tule maksta. BIG jms kiirlaen aegub 3 aastaga (vähemalt nii ammu võetud laen küll) kui seda ei ole kohtusse antud. Kõige parem oleks kui nad veel kohtusse läheks sellega, kahjuks seda vist ei tehta :(




    Algselt postitas Maxi
    Uue võlaõigusseadusega aeguvad nõuded 10 aastaga, aga siin on igasugu lisaklausleid, kohtutäituri käes olevad on vist 30 aastaga. Siinkohal ma soovitan mitte hakata pangaga mingit kaigast vedama ja oma tarkust ajama, tõmmatakse kott pähe igaljuhul. Kiiresti juristi juurde ja räägi kogu lugu ära.
    Karta on, et maksma pead sa niikuinii hakkama, aga äkki õnnestub viivised maha rääkida. Ära ainult uuesti ignoreerima hakka, muidu tehakse tagaselja otsus ära ja siis kohtutäitur kasseerib kõige täiega.

    Comment

    • Codecci
      Luuramas Naisteturniire
      • Nov 2008
      • 7574

      #467
      Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

      Jup, kui ei tea siis mine ja küsi, et mis värk on.

      Comment

      • estdonk
        Õpihimuline Mängur
        • Sep 2011
        • 450

        #468
        Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

        Ära mingeid kokkuleppeid tee nendega. Kokkuleppe sõlmimine ja võlgnevuse tunnistamine katkestab aegumise. Maili teel võid huvi tunda asjade vastu aga ära graafikut sõlmi ega mingit makset tee. BIG üldjuhul annab asja kohtusse kui asi aegunud ei ole, aga kui on 2007a võetud laen näiteks 30 päevaks siis algas aegumine 2010 järgmisest päevas kui oleksid pidanud laenu tagasi maksma.



        Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
        mul ei ole isegi aimu, et mis leping ja millises mahus. praegu saadavad lihtsalt kirju, sisuga, et oleme nõus teiega läbirääkimisi pidama teie võlakohustusste osas.

        Comment

        • rahvavaenlane
          Klubi Liige
          • Dec 2009
          • 3040

          #469
          Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

          Algselt postitas Codecci Vaata postitust
          Jup, kui ei tea siis mine ja küsi, et mis värk on.

          no kellelt? ronin BIGi kontorisse ja ütlen, et kuulge, kuidas nii saab, kaua te mind n.ussite??? kaua ma pean teile võlgu olema? millal ma siis lõpuks ära maksan???

          Comment

          • rahvavaenlane
            Klubi Liige
            • Dec 2009
            • 3040

            #470
            Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

            nii, sain inffi juurde. sms laen võetud 2006 aasta okt. 30 päevaks. mis nüüd? ma ei ole kuhugi midagi alla kirjutanud. asi nii nagu enne siin rääkisin. kas mul on kohustus v mitte?

            Comment

            • estdonk
              Õpihimuline Mängur
              • Sep 2011
              • 450

              #471
              Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

              Rahvavaenlane vaata täpne kuupäev millal sul raha kontole laekus. Selline väikelaen on kindlasti 30 päevaks. Sain aru et aastal 2007 toimus see.
              Bigbank ei anna üldjuhul asju inkassosse. Inkasso on suvaline firma mille võib iga jörr endale teha, nendega ei maksa üldse asju ajada. RV ütles et kohtus ei ole asi käinud. Seega kohtutäitur ei saa täitemenetlust alustada. Tema täidab ainult kohtuotsusega välja nõutud võlgnevust. Kui ei ole täitedokumenti ei saa ta midagi teha.

              Comment

              • Codecci
                Luuramas Naisteturniire
                • Nov 2008
                • 7574

                #472
                Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                no kellelt? ronin BIGi kontorisse ja ütlen, et kuulge, kuidas nii saab, kaua te mind n.ussite??? kaua ma pean teile võlgu olema? millal ma siis lõpuks ära maksan???
                Jup, kas ronid kontorisse või helistad/saadad e-maili, et palju ma võlgnen jne. Sellest ei juhtu ju midagi halba kui sellisel tasandil suhtled ja millelegi alla ei kirjuta.

                Aga kui laen aegunud, siis kuidas on see võimalik, et BIGBANK sellise apsaka sisse lasi? Nii võtab ju varsti pool Lasnamäed BIG-ist väikelaenu ja tagasi ei maksa kui nad kohtusse ei anna ega midagi ette ei võta.

                Comment

                • estdonk
                  Õpihimuline Mängur
                  • Sep 2011
                  • 450

                  #473
                  Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                  No siis on selge. Laen aegus hiljemalt 1. dec 2009a. (kuna ei tea täpset kuupäeva).
                  Kohustus kui selline ei aegu, aga sul on püsiv vastuväide et sa ei pea seda enam täitma (viitad aegumisele).
                  Tihti jäetakse asjad sinnapaika ja hakatakse 5 aasta pärast nõudma uuesti. Enamik muidugi maksabki või teeb mingi utoopilise kokkuleppe, kuid sellest ei ole kasu. Kohut ei ole vaja karta. Jälgi oma koduadressile saadetud kirju (maksekäsu kiirmenetlus tuleb enamasti postiga) või just.ee aadressil e-toimikut. Kui vastuväite koostamisel abi vaja siis PM. Seda muidugi juhul kui üldse kohtusse minnakse :)


                  Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                  nii, sain inffi juurde. sms laen võetud 2006 aasta okt. 30 päevaks. mis nüüd? ma ei ole kuhugi midagi alla kirjutanud. asi nii nagu enne siin rääkisin. kas mul on kohustus v mitte?

                  Comment

                  • Maxi
                    Pokkerihai
                    • Nov 2010
                    • 1849

                    #474
                    Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                    pm

                    see asi võib juba tagaselja kohtuotsusega ära otsustatud olla. Pank võlausaldajana võib ju kirju edasi saata

                    Comment

                    • estdonk
                      Õpihimuline Mängur
                      • Sep 2011
                      • 450

                      #475
                      Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                      Algselt postitas Maxi
                      okei
                      No sellel ei ole mõtet lihtsalt kuna inkasso ei suuda midagi rohkemat teha kui BIG ise. Võivad jah rohkem peedistada ja ähvardada aga kui ikka võtta pole?
                      Paljudel ka praegu mingid vanad hobby halli asjad üleval, üle 10a ja ikka nõutakse. Mõned maksavad mõned mitte. Nõuda võib ikka.

                      Comment

                      • estdonk
                        Õpihimuline Mängur
                        • Sep 2011
                        • 450

                        #476
                        Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                        Seda küll. Hetkel lihtsalt selline jutt kuna RV ütles et asi ei ole kohtust läbi käinud. Kui on siis pmst jah pole midagi teha. Lihtsalt imelik et täitur kallal pole sel juhul. Soovitan jah e-toimikust vaadata kas on kohtumäärus tehtud.

                        Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                        pm

                        see asi võib juba tagaselja kohtuotsusega ära otsustatud olla. Pank võlausaldajana võib ju kirju edasi saata

                        Comment

                        • rahvavaenlane
                          Klubi Liige
                          • Dec 2009
                          • 3040

                          #477
                          Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                          Algselt postitas estdonk Vaata postitust
                          Seda küll. Hetkel lihtsalt selline jutt kuna RV ütles et asi ei ole kohtust läbi käinud. Kui on siis pmst jah pole midagi teha. Lihtsalt imelik et täitur kallal pole sel juhul. Soovitan jah e-toimikust vaadata kas on kohtumäärus tehtud.
                          rõhutan viiendat korda. bigpank pole minuga kohtusse roninud. aastast 2006 okt võetud 30 päevane kiirlaen ja kõik. aga nüüd saadavad meile. nad on nõus minuga läbi rääkima. lol. kas ma saan nad seeni korjama saata v mitte.

                          Comment

                          • estdonk
                            Õpihimuline Mängur
                            • Sep 2011
                            • 450

                            #478
                            Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                            Sel juhul saada metsa jah. Eks siis otsivadki lolle kellelt raha ära võtta.
                            sa vaata kord krediidiinfosse ka. Mis seis seal on? Kas häired lõpetamata?

                            Comment

                            • rahvavaenlane
                              Klubi Liige
                              • Dec 2009
                              • 3040

                              #479
                              Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                              Algselt postitas estdonk Vaata postitust
                              Sel juhul saada metsa jah. Eks siis otsivadki lolle kellelt raha ära võtta.
                              sa vaata kord krediidiinfosse ka. Mis seis seal on? Kas häired lõpetamata?
                              krediidiinfos ütleb, et ainuke jama on emt-ga. see 151 eurtsi. maksuametit seal millegipärast ei kajasta. vbl võtsid maha kui käisin seal jutul.

                              Comment

                              • estdonk
                                Õpihimuline Mängur
                                • Sep 2011
                                • 450

                                #480
                                Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***

                                Maksuametit ei kajastatagi jah seal. Seda näed EMTA lehele sisse logides.
                                Saadagi bigile kiri et sa ei tunnista seda nõuet, kuna see on aegunud. Või kui ei soovi siis ei peagi saatma ja las tiksub.

                                Comment

                                Working...