Re: *** JUUNI OFFTOPIC: SUVI ALAKU! ***
Sellele ma vaidleks vastu, kui sa just seadusepügalat ei taha tsiteerida:
TSÜS:
§ 146. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg
(1) Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat.
§ 147. Aegumistähtaja algus
(1) Aegumistähtaeg algab nõude sissenõutavaks muutumisega, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti. Kui õigustatud isik võib nõuda teiselt isikult teatud teost hoidumist, algab teost hoidumise nõude aegumistähtaeg kohustuse rikkumisest.
(2) Nõue muutub sissenõutavaks alates ajahetkest, mil õigustatud isikul on õigus nõuda nõudele vastava kohustuse täitmist.
Vana seadusega aegus jah kohtuotsus 30 aastaga. Märtsis 2011 võeti vastu seadus et kohtuotsus aegub 10 aastaga, ja kõigi enne 2011a märtsis välja antud otsuste aegumine algab uuesti 2011 märts, ja aegub seega 2021 märtsis.
Pangaga just tulebki vägikaigast vedada, aegunud nõuet ei tule maksta. BIG jms kiirlaen aegub 3 aastaga (vähemalt nii ammu võetud laen küll) kui seda ei ole kohtusse antud. Kõige parem oleks kui nad veel kohtusse läheks sellega, kahjuks seda vist ei tehta :(
Sellele ma vaidleks vastu, kui sa just seadusepügalat ei taha tsiteerida:
TSÜS:
§ 146. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg
(1) Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat.
§ 147. Aegumistähtaja algus
(1) Aegumistähtaeg algab nõude sissenõutavaks muutumisega, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti. Kui õigustatud isik võib nõuda teiselt isikult teatud teost hoidumist, algab teost hoidumise nõude aegumistähtaeg kohustuse rikkumisest.
(2) Nõue muutub sissenõutavaks alates ajahetkest, mil õigustatud isikul on õigus nõuda nõudele vastava kohustuse täitmist.
Vana seadusega aegus jah kohtuotsus 30 aastaga. Märtsis 2011 võeti vastu seadus et kohtuotsus aegub 10 aastaga, ja kõigi enne 2011a märtsis välja antud otsuste aegumine algab uuesti 2011 märts, ja aegub seega 2021 märtsis.
Pangaga just tulebki vägikaigast vedada, aegunud nõuet ei tule maksta. BIG jms kiirlaen aegub 3 aastaga (vähemalt nii ammu võetud laen küll) kui seda ei ole kohtusse antud. Kõige parem oleks kui nad veel kohtusse läheks sellega, kahjuks seda vist ei tehta :(
Algselt postitas Maxi

Comment