(Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • vilistaja
    Jube Noob
    • Nov 2009
    • 148

    #16
    Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

    50 m ilma hingamata wow. Kuidas kopsumahu treenimine käib ja milliseid harjutusi teed, kui kiiresti tulemust märkad?
    Niipalju kui mina olen aru saanud, siis kopsumaht füüsiliselt ei olegi eriti treenitav maht on nii nagu ta sul sünniga kaasa tulnud on. Teine asi on see palju sa enda kopsust reaalselt kasutad, ehk siis enamus hingavad ainult kopsu ülemise osaga. Staatiliseks hinge kinni hoidmiseks on olemas nii öelda hapniku ja CO2 treeningu tabelid, mille järgi siis seeriatena hoiad hinge kinni ja puhkad. Ühel juhul siis hoiad puhkuse aja konsantse ja hoidmise aega suurendad, teisel juhul hoidmise aeg konstantne ja puhkust vähendad. Alguses on muidu areng suht kiire, phm õpid õigesti hingama peaks kohe mingi 1,5 minutit igale ühele tehtav olema. Ja kuskil 2 nädalat natukene harjutada peaks ka 4 minti reaalne olema. Muidugi ujudes on asi teine.

    Julm, kuidas selleni jõudsid? Kui esimest korda proovisid, mis see starting level oli? Pakun puusalt, et endal minutiga ka probleeme. Ei hakka kontoris kohe proovima ka.
    Alguse sai nii, eelmine suvi mõtlesin, et võiks ujuma rohkem hakata ning siis hakkas meres niisama ulpimine igav tunduma, tahaks ju põhja ka näha. Tollel hetkel katsetasin toa põrandal sellili suutsin hoida hinge kinni kuskil 2 minutit, aga vee all oli mingi 30 sec ja paanika. Ujulas sain ka mingi 20m ja see oli ka kõik. Hakkasin siis uurima kuidas asja paremaks saada ning hakkasingi käima rohkem ujulas ning alustuseks õppisin ujuma :D, ehk siis sain vee hirmust üle. Vett küll enne ei kartnud, aga ikkagi vee all välja hingamine oli problemaatiline ning keha ikkagi stressis kuna ei tundnud ennast väga mugavalt. Lisaks hakkasin läbi tegema kodus neid tabeleid ning sarnast asja ka jalutades. Hiljem basseinis hakkasin lihtsalt 25m kaupa vee all otsi ujuma, kui enesetunne oli hea siis lõpuks sai ka vahel 50 tehtud. Alguses üldiselt ongi kõige suuremaks takistuseks igasugune pinges oleks, mis tuleb just sellest, et pole harjunud vee all olema ning mitte hingama.

    Comment

    • erplander
      ekrelander
      • Oct 2008
      • 1029

      #17
      Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

      Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
      mingi mälumängu mansa võiks kokku ajada ja kuskil osaleda. võistluseid toimub eestis üsna palju. mul on huvi olemas, aga üksi pole viitsinud midagi teha ja need tuttavad kes sellega tegelevad käivad ainult ülikõrge tasemega mängudel ja nendega võistlemine oleks mulle liig. sellise rahvaturka tasemel oleks huvi.
      Pole nii suur huviline, et viitsiks kuskil mööda külakultuurimaju tuuritamas käia selleks. Pole sellega ka kunagi otseselt tegelenud, kuigi Kuldvillakut vaadates tean pea alati mõnele küsimusele vastust, millele seal kolmekesi ei teata. Ja ristsõnade lahendamise Eesti meistrikatel sain 9. koha. Samas kokkuvõttes on ükskõik milliste Eesti mälumängusarjade tase selline, et vastuseid tean umbes 15% küsimustele, niipalju kui kilb.ee lehelt neid vaadanud olen. Lisaks üldiselt need küsimused on ka liiga arhailised ja ajaloolised, võiks rohkem kaasaegsemaid teemasid olla.

      --

      Aga olen mõelnud teha mingi mälupokkeri turniiri, kui leidub huvilisi. Park kasiinos eelmine suvi tehti selle mängu väljatöötaja poolt üks näidisturniir, kus oli 16 osalejat, 2 laual eelvoorud ja lõpuks finaallaud. Osalesin ka ja oli üpris fun. Tundub, et kasiino programmi on seda mängu siiski raske võtta, sest kui tasuliselt seda pakkuda, siis lendaksid Salise-sugused mäluprod peale ja teeksid puhta töö. Hetkel saidil väljapakutud reeglite ja formaadiga on ka see liiga limit holdemi sarnane mäng, kus bluffimisruum pea olematu - aga seda peaks saama muuta.

      Kui on huvilisi, siis teen ära selle järgmine nädalalõpp, kas reede 26. või laupäev 27. aprill kell 19. Nii et kel huvi osaleda, saatke mulle sõnum selle nädala jooksul, kus kirjas kumb päev neist sobib ja lisaks kumba varianti keegi eelistab:

      A) Osalustasu 10 € ja igaüks koostab mängu jaoks ka 8 küsimust (4 valikvastusega, vt näiteküsimusi Brainpoker saidilt). Sel juhul kasutakse kordamööda kõigi küsimusi ja osalejad mängus oma küsimustele mõistagi ei vasta. Siis saan ka ise kaasa mängida.

      B) Osalustasu 10+5 €, millest 10 läheb auhinnafondi ja 5 korraldajale. Siis koostan ise kõik küsimused ja mängus ei osale.

      Teeks korraga 2 vooru, mis mõlemad võivad kesta 1-2 tundi ja mõlema vooru auhindadeks 50% üldfondist, kummagi võitja saab vastavalt 70% ja 2. koht 30% (8 osalejaga siis kummagi vooru võitja saab 25 € ja 2. koht 15 €). Vaja on 6-8 osalejat.

      Annan esmaspäeval teada, kas on piisavalt huvilisi ja kas mäng toimub. Kui toimub, saadan ka koordinaadid (asukoht kesklinnas Narva mnt ja Pronksi nurga lähedal).

      Comment

      • vsiu100
        Moderaator
        • Oct 2008
        • 4253

        #18
        Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

        kui vonkartoffeliga sööma satume(korra on forell ka olnud), siis flippame või laseme ettekandjal pangakaart valida/tõmmata, kes maksab.
        seis 4:1 minu kasuks siiani. see kord, kus kaotasin, ei lasknud ettekandjal valida, vaid flippasime vonkartoffeli telefonis flippamise appiga. kahtlustan scammi.

        Comment

        • karupoeg
          Pokkerihai
          • Jun 2012
          • 3823

          #19
          Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

          saalihoki, tennis (viimast nooruses Eesti mastaabis täitsa ok tasemel).

          Tunneks huvi ka mingite võitluskunstide vastu, kuid ei tea Tartus kust alustada. Oskab keegi soovitada mingit head kohta, kus rõhk n.ö. enese füüsise arendamisel mitte vägivallal.

          Nooruses sai palju kalal ka käidud, nüüd 6-7 aastat pm vahele jäänud, kuid plaan see suvi kätte võtta uuesti asi.

          Comment

          • jrgn hell
            Klubi Liige
            • Oct 2008
            • 3328

            #20
            Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

            Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
            saalihoki, tennis (viimast nooruses Eesti mastaabis täitsa ok tasemel).

            Tunneks huvi ka mingite võitluskunstide vastu, kuid ei tea Tartus kust alustada. Oskab keegi soovitada mingit head kohta, kus rõhk n.ö. enese füüsise arendamisel mitte vägivallal.

            Nooruses sai palju kalal ka käidud, nüüd 6-7 aastat pm vahele jäänud, kuid plaan see suvi kätte võtta uuesti asi.

            Does not compute.

            1. Vägivald on sellisel juhul, kui puudub konsensus. Üheski normaalses trennis ei ole mingisugust vägivalda.
            Suured sõprused sünnivad pärast sparri või võistluseid, olenemata sellest, kes võitis või kaotas.

            2. Kui su mustvalge vägivalla definitsiooni kasutada, siis sa ei õpi mitte midagi ilma reaalse vastupanuta ja see on fakt, ükskõik kui palju idamaade butafooriat seintel on, või kui must ja kriipsutatud vöö mõnel vennal on.

            Standard soovitus Elustreening Eesti, uue nimega Võimla. Saad "rahulikult" bjj-st, maadlusest ja lukumaaldusest MMA standupi juurde liikuda. Taipoks ka solid, aga lihtsalt võttes nii natuke "ohutum" algus ja all around kasulikum.
            Samuti avastad üsna ruttu vägivalla asemel solid strateegiamängu.

            Tennist või squashi tahaks ise osata. Tundub solid küte, aga vist sellised ajsad, mis on kõvasti raskemad, kui esmapilgul tundub.
            Last edited by jrgn hell; 18.04.13, 13:53. Põhjus: typod*

            Comment

            • karupoeg
              Pokkerihai
              • Jun 2012
              • 3823

              #21
              Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

              Algselt postitas jrgn hell Vaata postitust
              Does not compute.

              1. Vägivald on sellisel juhul, kui puudub konsensus. Üheski normaalses trennis ei ole mingisugust vägivalda.
              Suured sõprused sünnivad pärast sparri või võistluseid, olenemata sellest, kes võitis või kaotas.

              2. Kui su mustvalge vägivalla definitsiooni kasutada, siis sa ei õpi mitte midagi ilma reaalse vastupanuta ja see on fakt, ükskõik kui palju idamaade butafooriat seintel on, või kui must ja kriipsutatud vöö mõnel vennal on.

              Standard soovitus Elustreening Eesti, uue nimega Võimla. Saad "rahulikult" bjj-st, maadlusest ja lukumaaldusest MMA standupi juurde liikuda. Taipoks ka solid, aga lihtsalt võttes nii natuke "ohutum" algus ja all around kasulikum.
              Samuti avastad üsna ruttu vägivalla asemel solid strateegiamängu.

              Tennist või squashi tahaks ise osata. Tundub solid küte, aga vist sellised ajsad, mis on kõvasti raskemad, kui esmapilgul tundub.
              ma vb väljendasin ennast valesti jah. eks see füüsiline kontakt on selle osa ning absoluutselt nõus. Pigem mõtlesin, et see kontingent võiks kuidas öelda..... :)


              tennise puhul oleneb täiesti, mis on eesmärk. Rahulikult sõpradega päikese käes toksida toomel, pärast paar õllet, väga fun ma arvan.

              isiklikult pm loobunud, sest ei biidi nii nagu vanasti ning see tekitab pigem frustratsiooni. Ei ole mõtet oma närvi rikkuda. Kuigi vahepeal tuleb ikka tuhin sisse.

              aga tänud, tsekin selle võimla üle. Olen Matsist ainult head kuulnud

              Comment

              • Strawberry
                Varasemalt kasutaja "romeo"
                • Aug 2012
                • 1229

                #22
                Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

                Võimla jitsi trennid on väga head. Kui suvel rohkem vaba aega tekib, siis lähen ise ka sinna tagasi.

                Comment

                • Codecci
                  Luuramas Naisteturniire
                  • Nov 2008
                  • 7574

                  #23
                  Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

                  Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
                  kui vonkartoffeliga sööma satume(korra on forell ka olnud), siis flippame või laseme ettekandjal pangakaart valida/tõmmata, kes maksab.
                  seis 4:1 minu kasuks siiani. see kord, kus kaotasin, ei lasknud ettekandjal valida, vaid flippasime vonkartoffeli telefonis flippamise appiga. kahtlustan scammi.
                  Ma kaotasin ühel õhtul €3-4K selle pasa appiga flipates :D
                  Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                  ma vb väljendasin ennast valesti jah. eks see füüsiline kontakt on selle osa ning absoluutselt nõus. Pigem mõtlesin, et see kontingent võiks kuidas öelda..... :)


                  tennise puhul oleneb täiesti, mis on eesmärk. Rahulikult sõpradega päikese käes toksida toomel, pärast paar õllet, väga fun ma arvan.

                  isiklikult pm loobunud, sest ei biidi nii nagu vanasti ning see tekitab pigem frustratsiooni. Ei ole mõtet oma närvi rikkuda. Kuigi vahepeal tuleb ikka tuhin sisse.

                  aga tänud, tsekin selle võimla üle. Olen Matsist ainult head kuulnud
                  Eesti MMA/jitsi rahvas on ikka ülichill, paremat treeningkeskkonda annab tahta. Või noh mul ainult Tallinna 3D Treeningu kogemus, aga usun, et Tartu suht sama

                  Comment

                  • ok2aa
                    Klubi Liige
                    • Oct 2008
                    • 1903

                    #24
                    Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

                    Ma tahaks mai lõpus õige suurusega korvpalliga donki panna. Pikkust on 183-184 cm, praegu käin mängimas umbes 3 korda nädalas, võhma on päris hästi aga hüppevõime suht sitt. Rõnga hüppan hoo pealt ära. Coach me please?

                    Comment

                    • Kakahirmutis
                      🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                      • Oct 2010
                      • 7079

                      #25
                      Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

                      Ma tahaks kickboxi tagasi minna , sai 1.5 kuud käidud aga 8h edasi - tagasi liikumist koos trenniga, pm 3 päeva nädalas oleks kinni sellega

                      Comment

                      • lenC
                        Administraator
                        • Oct 2008
                        • 6440

                        #26
                        Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

                        Algselt postitas ok2aa Vaata postitust
                        Ma tahaks mai lõpus õige suurusega korvpalliga donki panna. Pikkust on 183-184 cm, praegu käin mängimas umbes 3 korda nädalas, võhma on päris hästi aga hüppevõime suht sitt. Rõnga hüppan hoo pealt ära. Coach me please?
                        Ei oska sulle mingeid hüppeharjutusi anda, googelda.

                        Kui ma alguses ära panema hakkasin(kuskil põhikooli lõpp äkki, brag), siis ma suutsin ainult kahe käega - võtad hoogu vasakult elbowlt, viid palli parema käega üles ja lõpus tood teise käe appi ja surud sisse. Mind oli blown kui esimest korda nii proovisin.

                        Rõnga katsumisest ainuüksi on vähe tolku though, ma pakun, et sa pead terve randme üle rõnga saama enne kui sa donki paned.

                        Comment

                        • sm112
                          Grinder
                          • Jun 2009
                          • 776

                          #27
                          Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

                          Vaata näiteks http://www.performbetter.com/webapp/...-1&pagename=59 või googelda plüomeetriline treening / plyometric training.

                          Comment

                          • succiety
                            Julm Donk
                            • Jun 2013
                            • 25

                            #28
                            Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

                            Algselt postitas ok2aa Vaata postitust
                            Ma tahaks mai lõpus õige suurusega korvpalliga donki panna. Pikkust on 183-184 cm, praegu käin mängimas umbes 3 korda nädalas, võhma on päris hästi aga hüppevõime suht sitt. Rõnga hüppan hoo pealt ära. Coach me please?
                            Veideman rääkis, et tema tegi Air Alerti, nüüd peaks mingi 4 juba väljas olema. Vertical jump bible vms on ka.

                            Comment

                            • pastilaa
                              kuum poiss
                              • Apr 2009
                              • 7518

                              #29
                              Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

                              Algselt postitas ok2aa Vaata postitust
                              Ma tahaks mai lõpus õige suurusega korvpalliga donki panna. Pikkust on 183-184 cm, praegu käin mängimas umbes 3 korda nädalas, võhma on päris hästi aga hüppevõime suht sitt. Rõnga hüppan hoo pealt ära. Coach me please?
                              selles pikkuses valge mees laob distantsilt 8m pealt "higivabu" kolmeseid ikka
                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                              Comment

                              • ok2aa
                                Klubi Liige
                                • Oct 2008
                                • 1903

                                #30
                                Re: (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.

                                Esiteks - android ei näita spoilereid, pls repost
                                Teiseks - pff 8-10 meetri kolmesed, neid ma oskan une pealt. Tahaks end veits proovile panna.

                                Comment

                                Working...