Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #436
    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

    Algselt postitas fyte Vaata postitust
    Kammoon Simmo - pole kuigi realistlik ju. Eeldades, et inimesele ei sobi pensionärile sarnane nv graafik.
    Kui alkoholi mitte tarbida ja pidudel mitte käia, siis töötab väga hästi. Asja võti on ärgata varakult kuue-seitsme paiku. Ühtlasi lähevad päevad ka pikemaks, eriti kui oled regulaarne foorumi lugeja.

    Comment

    • ranka
      Miljon Põhjust Kodus Olla
      • Sep 2008
      • 36444

      #437
      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

      Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
      Muidu küll ok, aga kui pokkerit mängida siis siuksel ajal mängida ja nvsl magada öösel ja üldse nädala sees ok ajal magama minna on raha peale sülitamine.
      Oleneb mängust ka muidugi, keegi kindlasti vaidleb vastu, aga by default.
      Mängud hommikul vara on väga head, sest enamus regulare mõtleb nagu sina ja on samas ajagraafikus. Tho miski 10:00-14:00 paiku lähevad pasaks, aga see olekski aeg teha üks väike break ning tegeleda mõne muu asjaga.

      Comment

      • karupoeg
        Pokkerihai
        • Jun 2012
        • 3823

        #438
        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

        Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
        Peale piima ja mee mingeid muid koduseid alternatiive une tekitamiseks pole (tabletid on obv täielikult no go)? Hetkel on sessi tõttu olukord kus viimase 40h jooksul olen 5h maganud, aga und lihtsalt ei tule kuna organismis on mingi erguti konstantselt sees (ilma ei suudaks üldse mõelda). Mentaalselt olen hetkel üpris surnud, sest enamik sellest neljakümnest tunnist on kulunud utlibis õppimisele või eksamite tegemisele, aga füüsiliselt on energiat üle kui palju.
        ei saa mina sellest utlibis õppimise fenomenist aru. On tõesti nii mugav kuskil puust toolide peal pead-jalad koos õppida mingi sumina keskel?
        Imo mingi staatuse ja kõvatamise värk.
        (no hate)

        Kodus mugavas toolis suure ekraani ja laua taga trullide väel imo palju mõnusam. Peldik ka kahe sammu kaugusel.
        Aa no kursaõdedega flirtida ei saa jah.

        Comment

        • vennike
          Pokkerihai
          • Mar 2009
          • 1958

          #439
          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

          Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
          Ainuke reaalne abivahend parema une jaoks on regulaarne unegraafik.

          Minutipealt samal ajal alati voodisse magama ja minutipealt alati samal ajal hommikul voodist püsti. Nädalavahetused ja muud puhkepäevad kaasa arvatud.

          Esimesed 3-6 päeva on suht ränk porno, voodis vähkred ja päeval uimane, aga siis hakkab järjest lihtsamaks minema.
          2 nädala pärast kui õhtul kell kukub jääd juba poole sammu pealt hoobilt magama ja hommikul võid +/- 5 minutit ilma äratuskellata ärgata.
          pretty much this. mul suht range unegraafik 9.30-5.30, äratuskella panen harjumusest aga vaja seda pole. downside on see, et kui tina panen ja kauem üleval olen siis hommikul on ikka 5.30 silm lahti ja vähesema une puhul on pohmakas hullem. Istun siin puhkuse ajal, kohalik kell on 5.15 lol ja sittagi teha pole.

          Comment

          • mislinn
            Pokkerihai
            • Apr 2009
            • 1734

            #440
            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

            Mul ka magama jäämise ja püsimisega probleeme. Tükk aega vaatan sarju vms enne kui magama jään ja siis kui 5-6h täis ärkan ja ei jää enam korralikult magama. On ka erandeid muidugi, täna magasin nt 13h, ei tea kuidas see nii saab olla.

            Comment

            • Fabulous
              Pokkerihai
              • Jan 2010
              • 2674

              #441
              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

              Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
              ei saa mina sellest utlibis õppimise fenomenist aru. On tõesti nii mugav kuskil puust toolide peal pead-jalad koos õppida mingi sumina keskel?
              Imo mingi staatuse ja kõvatamise värk.
              (no hate)

              Kodus mugavas toolis suure ekraani ja laua taga trullide väel imo palju mõnusam. Peldik ka kahe sammu kaugusel.
              Aa no kursaõdedega flirtida ei saa jah.
              Loomulikult on utlibis õppimise põhjuseks ka sotsiaalne aspekt, aga peamiselt on asi selles, et kodus on liiga palju segavaid faktoreid ja ma tegeleksin õppimise asemel miljoni muu asjaga.
              Ma olen leidnud, et kui ma ennast õppimise eesmärgiga raamatukokku vean on motivatsiooni asjad ära õppida palju rohkem kui kodus oleks.

              Teisel korrusel on muidu erialade kaupa osakonnad ja seal küll lärmi üle just vinguda ei saa.

              Comment

              • Junken
                Lendur Sass
                • Sep 2011
                • 1039

                #442
                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                im with fabulous, kuigi ise eriti ei käi, paar korda olen käinud, tundub suht solid õppimise eesmärgil sinna minna, saab väga palju tehtud. Kodus, nagu fab ütles, palju segavaid asju.
                Karupoeg kirjutas: " kodus mugavas toolis suure ekraani ja laua taga"
                Rääkides segavatest faktoritest...
                Viimati käisin kevadsemestri lõpu poole. Päev enne eksamit, ei tajunud mitte midagi ainest. Olime mõned tunnid libis õppisime. Eksam B

                Comment

                • karupoeg
                  Pokkerihai
                  • Jun 2012
                  • 3823

                  #443
                  Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                  arusaadav.

                  Mida sa selle hinde võrdlusega tahad öelda?
                  See, et sa said paari tundi õppides eksami B, näitab kas a) lihtne eksam või b) sa oled geenius (oma sõnul sa ka oled).
                  Mul oli eelmine semester avg 4.4, semestri jooksul käisin max 10s loengus kõikide ainete peale kokku. õppisin kodus trullides ja elu lill.

                  See ongi valikute-eelistuste küsimus. Kuna mina raamatukogu fenomenist aru ei saa, sestap ka küsisin.

                  Raamatukogu aitab sul vb sellepärast, et sa kõnnid sinna 20 min ja saad mindseti selle ajaga paika.
                  Last edited by karupoeg; 08.01.13, 23:08.

                  Comment

                  • inward
                    Klubi Liige
                    • Sep 2009
                    • 6275

                    #444
                    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                    What ? Kohal käimine peaks nagu elementaarne olema. Ise käin kohal 95% loengutes ja seminarides, misläbi on oluliselt kergem sooritada eksam korraliku punktisumma peale. Arutelu kaastudengitega ja eriti õppejõuga, on väga oluline osa õppeprotsessis.
                    Üldiselt eksamisess jaanuaris pole midagi nii hullu. Kõige närvilisem periood on semestri teine pool ja lõpp, kus kõik erinevad ainetööd ja muud jooksvad tööd on vaja esitada. Ainetööd võtavad kõvasti rohkem aega - kõik see vormistus, viitamine, sisu jne.
                    Last edited by inward; 09.01.13, 00:25.

                    Comment

                    • mikk2468
                      Vana Tegija
                      • Nov 2009
                      • 1039

                      #445
                      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                      Nagu varemgi mainitud on kodus õppides liiga palju segavaid faktoreid. Raamatukokku õppima minnes sean mina endale eesmärgi ja kui olen selle täitnud võin alles tagasi koju minna või mida iganes teha. Lisaks on raamatukogu õhkkond juba motiveeriv. Muidugi iga kord pole ka mõtet raamatukokku õppima minna, ise käin ainult olulisemate kooliasjade puhul.

                      EDIT: inwardil hea point tegelt, kohalkäimine on vägagi oluline. Hetkel ongi koolis väga kiire ning raske, kuna november ja detsember väga tihiti sinna ei sattunud. Loll pea on ihu nuhtlus.

                      Comment

                      • Spewmonkey
                        Seina Augustaja
                        • Oct 2008
                        • 2293

                        #446
                        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                        Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                        Jup, aga mingil kujul tekkis see tablakatest tal imo. Vähemalt mingi aeg pmst for fun tahtsin omale lasta unerohtu kirjutada ja Klamber noomis, et jumala eest ei, nendest enam kunagi lahti ei saa.
                        Minu meelest ta kukkus hädaldama, et xanaxist tekib insta sõltuvus. Dno kas see oligi unerohu asemel, lisaks sellele või eraldi.

                        Need uinumise teemad käivad siin korra aastas ikka läbi, ütlen ka siis uuesti sõna sekka. Parim abivahend imo on elus stressi vähendamine/minimaliseerimine.

                        Algselt postitas vennike Vaata postitust
                        pretty much this. mul suht range unegraafik 9.30-5.30, äratuskella panen harjumusest aga vaja seda pole. downside on see, et kui tina panen ja kauem üleval olen siis hommikul on ikka 5.30 silm lahti ja vähesema une puhul on pohmakas hullem. Istun siin puhkuse ajal, kohalik kell on 5.15 lol ja sittagi teha pole.
                        Teil on suveaeg/talveaeg?
                        Last edited by Spewmonkey; 08.01.13, 23:37.

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #447
                          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                          Klamber omal ajal soovitas Hypnogeni, see pidi teda kiirelt niitma. Mind otseselt magama ei paanud aga kui kord magama jäin, siis oli uni pikem ja ühtlasem. Kõige levinud unerohi peaks vist Imovane olema, kui nüüd mingit uut peale pole tulnud.

                          Comment

                          • karupoeg
                            Pokkerihai
                            • Jun 2012
                            • 3823

                            #448
                            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                            inward, nõus, et kohalkäimine on tähtis. Küll aga ei peaks selle eesmärk olema hea hinde saavutamine. Aga ma arvan (loodan), et seda sa tegelt ei mõelnud.

                            Hinde pärast õppimine on suurim bs ever. Terve ühiskond on täis inimesi, kes teevad asja tulemuse, mitte sisu pärast.

                            Mul kuidagi ei klapi see loengutes käimine jah (ebamotiveerivad õppejõud, klõbistavad pifid, rahutute jalgade sündroom, hiline ärkamine). Gümnaasiumiski oli sama jama, kohaloleku % oli vast mingi 35-40. Ja ma ei näe põhjust konformsusele. Õnneks on minu valikud on minu enda jaoks paremini toiminud ning vähemalt võrdluses kursusekaaslastega on mul erialaselt juba mingi edu saavutatud.

                            Comment

                            • inward
                              Klubi Liige
                              • Sep 2009
                              • 6275

                              #449
                              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                              Pidasin jah seda silmas, et sessi ajal on endal lihtsam. Ei pea nö nullist õppima hakkama ja valdad ainet paremini. Mis puutub segavatesse faktoritesse loengus, siis näiteks meie instituudi ainete loengutes on läppari kasutamine keelatud (if said otherwise). Hea rahulik, pooltel tudengitel pole nina arvutis, on rohkem diskussiooni ja arutelu.

                              Comment

                              • Junken
                                Lendur Sass
                                • Sep 2011
                                • 1039

                                #450
                                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                                mu point oli selles, et me olime seal mingi 6 kesi vist äkki ja väga palju sa teistelt ka abi mida kodus poleks saanud. Ja suures osas saingi asja selgeks tänu nendele tüüpidele kes viitsisid seletada asja.
                                Aine oli suht raske paljudele. Ei oska öelda kas kerge v raske. Meil oli aine spetsiifilisem natuke, aga UT-s vist on selle nimi rakendusmehaanika.

                                Comment

                                Working...