Pokkeripro ja pangalaen

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • TrvP
    Õpihimuline Mängur
    • Jan 2012
    • 409

    #16
    Re: Pokkeripro ja pangalaen

    Algselt postitas privador Vaata postitust
    pangad võivad monitoorida sinuga seotud firmat. Kui vaatavad, et seal mingit äritegevust ei toimu jne...+toimiva ajalooga firmaga läheb ehk nii 2-3 aastat aega, et mingeid majaruandeid tekitada
    Müüakse riiulifirmasid, millel on olnud korralik ajalugu, korrektselt esitatud majandusaasta aruanded jne. Niiet 2-3 aastat kindlasti ei pea sa arvestama selle alla.

    Kunagi tahtsin ise swedbank'st laenu võtta, stabiilselt laekus pangakontole kindel summa, kuid panka see ei huvitanud. Ütlesid, et 6 kuud ametlikult tööl, siis saab jutule.

    Samuti pakuvad eraisikud laene, kuid nende intressid kindlasti suuremad, kui pankadel.
    Last edited by TrvP; 30.12.12, 13:27.

    Comment

    • muruntau
      • Jan 2009
      • 4325

      #17
      Re: Pokkeripro ja pangalaen

      Mulle hakkab "töö" otsimise mõte aina enam meeldima. Plaan oli pensioni jaoks ka mingil moel säästma hakata, saaks mitu kärbest ühe hoobiga. Mingi plaan peab vanaduseks olema, ilma tööd tegemata ja makse maksmata oleks pension eriti niru. + mainitud tervisekindlustus. Pastilaa point panuse kohta maksudesse on ka mõistlik, võiks riigi poolt saadava teenuse eest midagi maksta ju ka iseenesest, mitte lihtsalt freerollida tööinimeste arvel.

      Davai, kellel on "tööd" pakkuda teatava summa eest?

      Comment

      • VisaHing
        mees nagu orkester
        • Dec 2009
        • 6718

        #18
        Re: Pokkeripro ja pangalaen

        Algselt postitas muruntau Vaata postitust
        Mulle hakkab "töö" otsimise mõte aina enam meeldima. Plaan oli pensioni jaoks ka mingil moel säästma hakata, saaks mitu kärbest ühe hoobiga. Mingi plaan peab vanaduseks olema, ilma tööd tegemata ja makse maksmata oleks pension eriti niru. + mainitud tervisekindlustus. Pastilaa point panuse kohta maksudesse on ka mõistlik, võiks riigi poolt saadava teenuse eest midagi maksta ju ka iseenesest, mitte lihtsalt freerollida tööinimeste arvel.

        Davai, kellel on "tööd" pakkuda teatava summa eest?
        Mind coachima pokkeris. 8h päevas. Tunnitasu 1.90 eur või mis see miinimum on + tulemustasu vastavalt sellele, kas on tulemust või ei ole. Väga suure plussina näen karjäärivõimalust + väga head kogemust.

        Mis arvad musi :) ?

        Comment

        • privador
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3951

          #19
          Re: Pokkeripro ja pangalaen

          Mulle hakkab "töö" otsimise mõte aina enam meeldima. Plaan oli pensioni jaoks ka mingil moel säästma hakata, saaks mitu kärbest ühe hoobiga. Mingi plaan peab vanaduseks olema, ilma tööd tegemata ja makse maksmata oleks pension eriti niru. + mainitud tervisekindlustus. Pastilaa point panuse kohta maksudesse on ka mõistlik, võiks riigi poolt saadava teenuse eest midagi maksta ju ka iseenesest, mitte lihtsalt freerollida tööinimeste arvel.

          Davai, kellel on "tööd" pakkuda teatava summa eest?
          no pokkeirprode hulgas ju tööandjaid küll. Küsimus mis tingimustel on tööandja nõus töötajat endale võtma-st mis kasu tema sellest saab

          Comment

          • Pahvak
            Pastilaa?? Ei!
            • Dec 2008
            • 4431

            #20
            Re: Pokkeripro ja pangalaen

            Kui sa endale "töö" leiad, siis hoolitse ka selle eest, et sa ei kulutaks pangakontolt rohkem kui palgast laekub.
            Fullstacks have more fun.

            Comment

            • karupoeg
              Pokkerihai
              • Jun 2012
              • 3823

              #21
              Re: Pokkeripro ja pangalaen

              kui soovida teisest pangast kodulaenu saada, siis peaks piisama ka esimese panga väljavõttest? Oletame, et kui oled swedis ning soovid konkureerivat pakkumist nt sebist?

              Teine küsimus oleks teadjamatelt, et kui palju oleks siuke optimaalne summa (kuus), mis kodulaenuks antakse, arvestades, et tegemist avaliku sektori valgekraega, kelle palk 1k neto? (kindel soov on laenu mitte üle 15-20 aasta võtta)

              Vb lollid küsimused, aga ei ole varasemalt - üliõpilasena sellega kokku puutunud. Nüüd suvel - sügisel saab aasta tööl täis ja tööandja peaks ka panga silmis n.ö. hea reitinguga olema (ehk kindlus suur, et sissetulek säilib)

              tänud
              Last edited by karupoeg; 30.12.12, 16:42.

              Comment

              • Pahvak
                Pastilaa?? Ei!
                • Dec 2008
                • 4431

                #22
                Re: Pokkeripro ja pangalaen

                Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                kui soovida teisest pangast kodulaenu saada, siis peaks piisama ka esimese panga väljavõttest? Oletame, et kui oled swedis ning soovid konkureerivat pakkumist nt sebist?
                Piisab teise panga 6 kuu konto väljavõttest.

                Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                Teine küsimus oleks teadjamatelt, et kui palju oleks siuke optimaalne summa (kuus), mis kodulaenuks antakse, arvestades, et tegemist avaliku sektori valgekraega, kelle palk 1k neto? (kindel soov on laenu mitte üle 15-20 aasta võtta)
                Kodulaenu oletatavat maksimaalset summat saad pankade kodulehtedel arvutada. Googelda "maksimaalse laenusumma kalkulaator".
                Fullstacks have more fun.

                Comment

                • gamblingFTW
                  Vana Tegija
                  • Aug 2012
                  • 1122

                  #23
                  Re: Pokkeripro ja pangalaen

                  Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                  a kui andu teen schreenshoti supernova elitest, see ei ole piisav tagatis?
                  SNEl pole laenu vaja ilmselt :D

                  Comment

                  • muruntau
                    • Jan 2009
                    • 4325

                    #24
                    Re: Pokkeripro ja pangalaen

                    Algselt postitas gamblingFTW Vaata postitust
                    SNEl pole laenu vaja ilmselt :D
                    Vaevalt SNE tahab €30-50k lasna 1-2 toalises korteris elada. +€150k kokku koguda pole aga ka SNE jaoks tõenäoliselt väga lihtne. Sellesse hinnaklassi aga korralikumad 2-3 toalised kesklinna ja vanalinna korterid jäävad.

                    Näppisin ka kalkulaatoreid. Tundub, et pank arvestab ainult sissetulekuid, mitte nt sissetulekute ja reaalsete väljaminekute vahet, mis on laenu teenindamisel tähtsamgi. St kuni €950/kuu saaks laenu varasema 0 laenukohustuse korral kuni 30% sisetuleku ulatuses, 950 ja up kuni 40% ulatuses. Võiks ju saada ka nt kuni 75% ulatuses, kui ära tõestada, et palgast kulusid maha ei lähe. Eks peab kalkuleerima. Hetkel tundub, et pean endale sobiva korteri jaoks ikka päris suure sissemakse jagu, 30-50%, €'d kokku grindima ka juhul, kui "tööle" läheks ja neto nt €1k endale maksta laseks. Üle selle ei näe väga pointi maksusüsteemi ka nuumata vabatahtlikult :D Sobib kah, oligi plaanis mõned aastad kuuma anda ja korralikult end üles grindida.

                    Comment

                    • pikk28
                      Klubi Liige
                      • Oct 2008
                      • 6695

                      #25
                      Re: Pokkeripro ja pangalaen

                      kui sa tahad muru 150-200k korterit võtta, siis ilmselt alla 2k netopalgaga sind jutule ei võeta

                      Comment

                      • fyte
                        Pokkerihai
                        • Jun 2010
                        • 3378

                        #26
                        Re: Pokkeripro ja pangalaen

                        Lol, 100 tonniga saab juba väga ok korteri kesklinnas.

                        Comment

                        • muruntau
                          • Jan 2009
                          • 4325

                          #27
                          Re: Pokkeripro ja pangalaen

                          Algselt postitas fyte Vaata postitust
                          Lol, 100 tonniga saab juba väga ok korteri kesklinnas.
                          Ära lollita. Kõik sõltub ikka sellest, mis on kellegi jaoks väga ok korter. Imo on täitsa mõistlik vaadata kortereid, mille hind võrdub inimese viie aasta sissetulekuga ja seda olukorras, kus enda sissetulekuid jätkuvalt kasvatan. Buumi ajal maksti hindu, mis võrdusid inimese 15-20 aasta sissetulekuga. Viie aasta sissetulekuga võrduvast hinnaklassist korteri ostmine on täitsa mõistlik ja pigem konservatiivne.

                          Comment

                          • muruntau
                            • Jan 2009
                            • 4325

                            #28
                            Re: Pokkeripro ja pangalaen

                            ... (läks topelt)

                            Comment

                            • karupoeg
                              Pokkerihai
                              • Jun 2012
                              • 3823

                              #29
                              Re: Pokkeripro ja pangalaen

                              noh tartus tahta semi-balla 2 toalist, läheb juba min 90k.
                              ei tahaks kuskil annelinnas ka kükitada

                              Comment

                              • lont
                                Jube Noob
                                • Jan 2009
                                • 112

                                #30
                                Re: Pokkeripro ja pangalaen

                                Ma olen päris hästi panga laenuosakonna siseeluga kursis ja kindlasti ei saa sa pokkerimängijana täna laenu selliselt.
                                Teine asi, et päris kindlasti ei skeemita sa oma sissetulekut kuidagi välja stiilis kannad pokkerist Swedi ja sealt SEB-sse ja siis on justkui SEB-s puhas leht. Ei ole, esimese asjana küsitakse sinult Swedi väljavõtet sellisel juhul (tegelikult saavad nad ka sinu swedi kontot vajadusel vaadata, aga tavajuhtumil ja lihtsa korterilaenu puhul keegi seda ei tee).
                                Oluliselt olulisem on stabiilne sissetulek, mitte tagatis. Tänane pankade suund ei ole enam ammu olla kinnisvarahaldaja pahaks läinud laenude tagatiste osas.
                                Suht ainuke variant ongi leida keegi kes su ametlikult "tööle võtaks" või siis päriselt ka tööle minna.
                                Mind üllatab et ennem pole siin sellist teemat tulnud jutuks, ilmselt on keskmine pokkerimängija siin niipalju noorem, et ei vaja laene, liisinguid jne. Ja teine huvitav asi mis läheb muidugi offtopicuks, et paljud tänased pokkerimängijad mõtlevad reaalselt tuleviku peale? Et kas ongi plaan 15a pärast ka pokkerist elatuda või kujunevad plaanid jooksvalt. Lihtsalt päris kurvalt võib asi lõppeda kui mingi hetk oled 35a ja peale pokkeri midagi muud ei oskagi... aga see juba teine teema.

                                Comment

                                Working...