Välisuudised - Eesti uudised.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ristijeesus
    Klubi Liige
    • Oct 2009
    • 2533

    #16
    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    AirBalticu suutis pankroti äärele ajada, nüüd siis ametlikult asi ka Estonian Airiga niikaugel: http://www.epl.ee/news/eesti/estonia....d?id=65029192

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #17
      Re: Välisuudised - Eesti uudised.

      Taskila on suurepärane rääkija ja tinistas oma jutuga ära nii Heleniuse kui ka Partsi. (Sellest räägitakse üpris valju häälega juba igal pool.)

      Imo üks foorumiliige tinistas ka Heleniuse jutuga ära aga tema on vähemalt edukas olnud.

      Comment

      • con
        Pokkerihai
        • Jul 2010
        • 1954

        #18
        Re: Välisuudised - Eesti uudised.

        Kas estonian airi praegust olukorda peaks kuidagi arvesse võtma ostes lennupileteid http://lennupiletid.lennujaam.ee/et/index.php lehelt?


        google näitab eismeses vastes seost:


        Estonian Air lennud parima hinnaga!

        Comment

        • Potsataja
          õilishing
          • Oct 2008
          • 5270

          #19
          Re: Välisuudised - Eesti uudised.





          Suhtekorraldusfirma Rull & Rumm juhataja Ivo Rull kirjutab Postimehe arvamusportaalis, et arstid ei suuda mõista enda positsiooni tänase Eesti ühiskonna laiemas kontekstis. Ta selgitab ka, miks arstid ei julge õpetajate eeskujul massiaktsioone korraldada.


          Tuld arstide pihta! Tundub, et hetkeseisuga on aru saadud, et seekord ei lõppe asi nii lihtsalt kui õpetajate puhul.

          Comment

          • camu
            Super Moderaator
            • Jan 2009
            • 3411

            #20
            Re: Välisuudised - Eesti uudised.

            Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
            http://www.tarbija24.ee/992036/tippa...0-eurost-kuus/



            Suhtekorraldusfirma Rull & Rumm juhataja Ivo Rull kirjutab Postimehe arvamusportaalis, et arstid ei suuda mõista enda positsiooni tänase Eesti ühiskonna laiemas kontekstis. Ta selgitab ka, miks arstid ei julge õpetajate eeskujul massiaktsioone korraldada.


            Tuld arstide pihta! Tundub, et hetkeseisuga on aru saadud, et seekord ei lõppe asi nii lihtsalt kui õpetajate puhul.
            Subjektiivse arvamuse kohaselt on jama selles, et kui õed ja hooldajad, kes antud hetkel tõesti vääriksid kõrgemat palka, seda juurde saaksid, siis protsentuaalselt oleks tervishoiu palgad väärakas suhtes. Ühest küljest arstid, kes 7 aastat ränka õppimist peavad teostama ning teiselt poolt hooldajad, kellel sageli mitte mingisugust paberit pole.

            Comment

            • nikitheone
              Mr. Puujalg
              • Aug 2009
              • 6446

              #21
              Re: Välisuudised - Eesti uudised.

              minu arust on arstide palgad ok
              &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #22
                Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                Algselt postitas camu Vaata postitust
                Subjektiivse arvamuse kohaselt on jama selles, et kui õed ja hooldajad, kes antud hetkel tõesti vääriksid kõrgemat palka, seda juurde saaksid, siis protsentuaalselt oleks tervishoiu palgad väärakas suhtes. Ühest küljest arstid, kes 7 aastat ränka õppimist peavad teostama ning teiselt poolt hooldajad, kellel sageli mitte mingisugust paberit pole.
                Hooldajatele 33% ja õdedele 50%+ arstide palgast oleks täiesti normaalne. Õed isegi on enamvähem selle palgataseme juures aga hooldajad jäävad nii 20% sellest alla.

                Comment

                • vsiu100
                  Moderaator
                  • Oct 2008
                  • 4253

                  #23
                  Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                  Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                  minu arust on arstide palgad ok
                  no ma ei tea....olen kuulnud, et selle koormuse juures, mis enamusel on, ei ole need normaalsed.

                  mida sa pead normaalseks? imo peaks eriala arst saama rohkem palka, kui keskmine müügimees kuskil erasektoris.

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #24
                    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                    Keskmine müügimees ei saa iial isegi arsti miinimumpalka, milleks on 7,20€/h. Nemad lähevad enamvähem sinna õdede kategooria alla.

                    Comment

                    • EestiAA
                      Vana Tegija
                      • Nov 2010
                      • 1132

                      #25
                      Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                      Kõlab veidi uskumatult, kuid kuri põhjanaaaber pani tõesti nädalavahetusel oma naise interneti kuulutustelehel oksjonikorras müüki. Huuto.net lehel oli ilmselt viimase vindini mehe närvid keeranud naise alghinnaks 5 eurot - ilmselt lootis müüa seeläbi naisest kiiresti vabaneda.

                      Comment

                      • vsiu100
                        Moderaator
                        • Oct 2008
                        • 4253

                        #26
                        Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                        ups, ma ei teadnud, et arstid saavad minimaalselt 7,2€ neto kätte.
                        sel juhul hala jätta!

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #27
                          Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                          Bruto siiski hetkel.

                          Kusjuures imo on jama, et ajakirjanduses räägitakse kogu aeg brutopalgast aga reaalset ära elama peavad inimesed siiski netopalgast.

                          Comment

                          • -andres-
                            Moderaator
                            • Oct 2008
                            • 4546

                            #28
                            Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                            Algselt postitas camu Vaata postitust
                            Subjektiivse arvamuse kohaselt on jama selles, et kui õed ja hooldajad, kes antud hetkel tõesti vääriksid kõrgemat palka, seda juurde saaksid, siis protsentuaalselt oleks tervishoiu palgad väärakas suhtes. Ühest küljest arstid, kes 7 aastat ränka õppimist peavad teostama ning teiselt poolt hooldajad, kellel sageli mitte mingisugust paberit pole.
                            Arstid teenivad lisaks oma põhipalgale veel ravimifirmade esindajatena, eripreemiad, ületundide maksmine, erapraksised jnejne. Eesti kirurgid on ju kodumaa rahalises edetabelis isegi ilusti see.

                            Samas hooldajad, õed jep. ~2-3Euri tunnis, et 60aastaste inimeste mähkmeid vahetada. See ei tundu väga väärt ettevõtmine.

                            Comment

                            • alaska
                              forever
                              • Oct 2008
                              • 6599

                              #29
                              Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                              Mida varem riik arstidele maksma hakkab, seda parem meile. Vastasel juhul hakkavad ravimifirmad maksma ja siis juhtub nagu usas e. terve patsient on kahjulikum kui haige.

                              Comment

                              • camu
                                Super Moderaator
                                • Jan 2009
                                • 3411

                                #30
                                Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                                Algselt postitas -andres- Vaata postitust
                                Arstid teenivad lisaks oma põhipalgale veel ravimifirmade esindajatena, eripreemiad, ületundide maksmine, erapraksised jnejne. Eesti kirurgid on ju kodumaa rahalises edetabelis isegi ilusti see.

                                Samas hooldajad, õed jep. ~2-3Euri tunnis, et 60aastaste inimeste mähkmeid vahetada. See ei tundu väga väärt ettevõtmine.
                                Ei saa päris nii üheselt ilmselt võtta. Potsataja mingis lingis oli kirjas palju teenivad parimad arstid Eestis, kes ka aeg-ajalt väljamaa vahet käivad. Ei viitsi üle tsekata, aga ütleme et neid mingine 10% kogu arstide arvust. Ütleme, et 10 % veel teenivad kõikvõimalike lisatasudega kokku mingi 5k€. Aga ülejäänud ikka mingise keskmise arsti palga peal või veidi alla. Õdede madala palgaga tuleks tõesti midagi ette võtta, aga arvestades sellega, et hooldajatel paljudel pole üldse mittemingisugust haridust ning minu arust pole mitte mingit vahet, missugust tööd ilma hariduseta teha.

                                Comment

                                Working...