*Ametlik taksoteema*

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • eddi
    Vana Tegija
    • Oct 2009
    • 1200

    #1

    *Ametlik taksoteema*

    Taksobiznes, aga ise ei sõida. Olnud üks taksofirma lühikest aega ja hetkel töötan ühes keskmise suurusega taksofirmas. Tööülesandeks - omaniku abi pmst. Turundus, arved ja muud nipet-näpet. Oman kontakte ja teadmisi enamustes Tallinna taksofirmades ja olen turuga läbi ja lõhki kursis.

    Kui kellelgi mingi küsimus taksoturu kohta, laske käia. Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur).

    Edit: Samuti, kui kedagi huvitavad kliendi õigused taksoga sõitmisel, siis andke teada. Olen aru saanud, et kliendid ei tunne väga hästi enda õiguseid, kui taksojuht hakkab näkku panema.
    Last edited by eddi; 04.09.12, 15:15.
  • privador
    Pokkerihai
    • Oct 2008
    • 3951

    #2
    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Kui kellelgi mingi küsimus taksoturu kohta, laske käia. Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur).
    Taksoturg on tootlik? Ehk seletaksid lähemalt? Olen aru saanud, et suht kiratsev äri

    Comment

    • tolmuahv
      Klubi Liige
      • Feb 2009
      • 2502

      #3
      Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

      Algselt postitas eddi Vaata postitust
      Taksobiznes, aga ise ei sõida. Olnud üks taksofirma lühikest aega ja hetkel töötan ühes keskmise suurusega taksofirmas. Tööülesandeks - omaniku abi pmst. Turundus, arved ja muud nipet-näpet. Oman kontakte ja teadmisi enamustes Tallinna taksofirmades ja olen turuga läbi ja lõhki kursis.

      Kui kellelgi mingi küsimus taksoturu kohta, laske käia. Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur).

      Edit: Samuti, kui kedagi huvitavad kliendi õigused taksoga sõitmisel, siis andke teada. Olen aru saanud, et kliendid ei tunne väga hästi enda õiguseid, kui taksojuht hakkab näkku panema.
      Kui taksondus hea äri on, siis miks taksojuhid nii vaesed on või miks Tallink Takso nii palju raha põletab? Ma ei küsi pahatahtlikult, tegelikult ka huvitab.

      Comment

      • BuildUp
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 2547

        #4
        Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

        Kas sa eddi ei ajanud mitte koos madis veryga takso bisnessit, mis kõrbema läks?

        Comment

        • VisaHing
          mees nagu orkester
          • Dec 2009
          • 6718

          #5
          Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

          Algselt postitas eddi Vaata postitust
          Taksobiznes, aga ise ei sõida. Olnud üks taksofirma lühikest aega ja hetkel töötan ühes keskmise suurusega taksofirmas. Tööülesandeks - omaniku abi pmst. Turundus, arved ja muud nipet-näpet. Oman kontakte ja teadmisi enamustes Tallinna taksofirmades ja olen turuga läbi ja lõhki kursis.

          Kui kellelgi mingi küsimus taksoturu kohta, laske käia. Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur).

          Edit: Samuti, kui kedagi huvitavad kliendi õigused taksoga sõitmisel, siis andke teada. Olen aru saanud, et kliendid ei tunne väga hästi enda õiguseid, kui taksojuht hakkab näkku panema.
          Üks natuke OFT küsimus, kas sa tegid Madis Veryga koostööd kui ta ka mingit taksobissnesit ajas?

          Comment

          • inward
            Klubi Liige
            • Sep 2009
            • 6275

            #6
            Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

            Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
            Kui taksondus hea äri on, siis miks taksojuhid nii vaesed on või miks Tallink Takso nii palju raha põletab? Ma ei küsi pahatahtlikult, tegelikult ka huvitab.
            Korralik taksist küll vaene ei ole. Need on ühed haigemad orgunnijad ju :D. Sõltub jälle, millises taksos töötad. Eks need taksojuhid, kes sandikopikate eest sõidavad (Inter, IR jms) kindlasti eriti palju ei teeni. Peamine klientide osakaal ongi kodumaalt pärit ning jootraha ka eriti ei jäta + nö muid teenuseid vaevalt tarbivad :D.

            Seevastu Tulika, Tallink nt. kirves hind + lepingud, et saavad seista magusamates kesklinna kohtades (hotellid, sadam, lennujaam, raudteejaam jne). Hoopis teine kliendi kontingent. Turistid, kellel on pappi, mida kulutada.
            Last edited by inward; 04.09.12, 15:31.

            Comment

            • tolmuahv
              Klubi Liige
              • Feb 2009
              • 2502

              #7
              Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

              Ma sõidan taksoga päris tihti, s.h. mitte IR-i või Interiga. Tavaliselt räägin juhiga juttu ka kui viitsin. Ikka päris tihti kurdavad väikese teenistuse ja raske elu üle. Eriti kurdavad Tulika juhid just. Aga ega ma konkreetseid numbreid ei tea.

              Comment

              • eddi
                Vana Tegija
                • Oct 2009
                • 1200

                #8
                Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                Kui taksondus hea äri on, siis miks taksojuhid nii vaesed on või miks Tallink Takso nii palju raha põletab? Ma ei küsi pahatahtlikult, tegelikult ka huvitab.
                Taksojuhid ei ole üldse vaesed. Kui oled kogemustega taksojuht (ehk tunned tänavaid), töötad vähemalt keskmise liiklusega taksofirmas, siis 1k eur kätte saada ei ole mingi probleem. Kui sul enda auto olemas ehk rendimaksu ei pea maksa, küündib see summa veel suuremaks.

                Tallink Takso teenib väga väga palju (aga mitte kõige rohkem taksofirmadest). Selle ta nii pallju seda raha ka põletab, kuna tuleb palju sisse :D.

                Taksondus on hea äri, kui sa suudad firma käima lükata. Kui tutvusi pole, siis raske, kuna turule sisenemisbarjäär on suur. 100% kindel, et teised taksofirmad üritavad reeglina uued tulijad välja pressida (ja hiljem näiteks need ise välja osta).

                Tulususe kohta, taksofirma saab tulu kolmest suunast:
                1) Kuurent - iga taksojuht maksab firmale 100-150eur kuumaksu
                2) Dispetseri tasu - iga taksojuht maksab dispetserile 0,2-0,5eur iga tellimuse pealt (ja tellimusi on kuus väga väga palju), siit ka see kõige magusam osa, taksojuhid maksavad dispetserite palgakulu täielikult ise kinni.
                3) Kui juhil pole autot (enamus juhtudest), siis maksab ta ka autorendi eest ja seda väga palju. Oleneb, mis diiliga saadud, kuni 400eur kuus.

                Toon ekstreemse näite - Euro ja IR Takso (üks omanik), neil kokku 250autot, neil on kõige suurem tükk turust. Tehke nüüd oma arvutused, siis saate teada, kui palju omanik teenib igakuiselt puhat tulu. Ainukesed kulud, mis tal on, on hoone, tehnika (suhteliselt ühekordne kulu), paar üksikut kulu veel ja kõik.
                Last edited by eddi; 04.09.12, 15:36.

                Comment

                • tolmuahv
                  Klubi Liige
                  • Feb 2009
                  • 2502

                  #9
                  Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                  Sa jätsid adresseerimata küsimuse, miks Tallink Takso nii palju raha põletab. S.t. nad on alates firma asutamisest olnud suures kahjumis ja omanikud on järjest raha juurde pidanud panema. What's the catch?

                  Comment

                  • inward
                    Klubi Liige
                    • Sep 2009
                    • 6275

                    #10
                    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                    Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                    Ma sõidan taksoga päris tihti, s.h. mitte IR-i või Interiga. Tavaliselt räägin juhiga juttu ka kui viitsin. Ikka päris tihti kurdavad väikese teenistuse ja raske elu üle. Eriti kurdavad Tulika juhid just. Aga ega ma konkreetseid numbreid ei tea.
                    Huvitav. Eks ajad vb kehvemaks ka muutunud, mingid kraanid on kinni jne. Mingi aeg tagasi sai Tulika omadega tihedalt suheldud, siis tundus üsna korralikult neil minevat keskmise inimese mõistes. Samas nad ajavad seda sitta ka nii palju ja imo koguaeg kurdavad millegi üle.

                    Comment

                    • eddi
                      Vana Tegija
                      • Oct 2009
                      • 1200

                      #11
                      Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                      Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                      Sa jätsid adresseerimata küsimuse, miks Tallink Takso nii palju raha põletab. S.t. nad on alates firma asutamisest olnud suures kahjumis ja omanikud on järjest raha juurde pidanud panema. What's the catch?
                      Sorry, pika teksti kirjutamisega ununes ära. Tallink Takso juhatuste tegemistega ma kursis ei ole. Ma garanteerin sulle, et praktikas kahjumis nad kindasti ei ole. Eks neil omad põhjused arvatavasti, miks nad näitavad kahjumit.
                      Põhjus, miks nad 100% kindlat teenivad kasumit on juba see, et neil on väga palju autojuhte palgaliselt tööl (reeglina FIE ja taksojuht saab kogu kassa endale jätta pmst). Aga kui oled palgaline, siis saad sa meibi 30% kogu kassast ja ülejäänud läheb taksofirmale.

                      Üdsiselt olen aru saanud, et Tallinki korporatsioon üldiselt oskab väga hästi enda kasumeid ära peita.

                      Üks suur kulu, mis neil on, on nende GPS ja Eesti turul võib öelda, et tipptasemel tehnoloogia taksojuhi ja dispetseri vaheliseks suhtluseks (sama ka tulikal), see võib mingi aeg kahjumisse viia, aga see ühekordne kulu ja aja küsimus, kuna august välja tullakse ja kasumis jälle.
                      Last edited by eddi; 04.09.12, 16:00.

                      Comment

                      • eddi
                        Vana Tegija
                        • Oct 2009
                        • 1200

                        #12
                        Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                        Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                        Ma sõidan taksoga päris tihti, s.h. mitte IR-i või Interiga. Tavaliselt räägin juhiga juttu ka kui viitsin. Ikka päris tihti kurdavad väikese teenistuse ja raske elu üle. Eriti kurdavad Tulika juhid just. Aga ega ma konkreetseid numbreid ei tea.
                        Interi omad võivad tõesti õnnetud olla. IR juhid kindlasti mitte. Neil voolab tellimusi nagu muda ja hind ka nende jaoks OK.

                        Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
                        Kas sa eddi ei ajanud mitte koos madis veryga takso bisnessit, mis kõrbema läks?
                        Yep. Aga meil polnud endal autosi, strateegia oli natuke teine ja ärimudel täiesti erinev tavapärasest taksofirmast. Vahendasime tellimusi. Vahepeal nädalavahetustel saatsime mõne enda poolt auto välja, aga muidu mitte.
                        Nagu näha, jäi meie koostöö Madisega üpriski lühikeseks.
                        Last edited by eddi; 04.09.12, 16:03.

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #13
                          Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                          Kohtulahendi leidsin vähemalt üles.

                          Eddi aga kas nüüd on siis tõesti nii kindel bisness, et võid hea tootlikusega investeerimist soovitada?

                          Comment

                          • eddi
                            Vana Tegija
                            • Oct 2009
                            • 1200

                            #14
                            Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                            Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                            Kohtulahendi leidsin vähemalt üles.

                            Eddi aga kas nüüd on siis tõesti nii kindel bisness, et võid hea tootlikusega investeerimist soovitada?
                            Mhm. Mitte ainult nüüd, vaid varem oli ka. See, mida me ennem tegime, ei olnud taksofirma (plaan oli küll selleni välja areneda). Risk on kindasti, kuid kui sisened turule heade teadmistega, tutvustega ja korraiku strateegiaga siis on risk väga väike.
                            Kõik taksofirma omanikud elavad väga hästi. Euro&IR, Reval (kolm omanikku, kõik saavad toidetud), Saksa, isegi Eestimaa Takso juhatajad elavad hästi enda ettevõtmisega. "Isegi" sellepärast, kuna Eestimaa Takso on kergelt öeldes väga jube ja kvaliteedist ei saa üldse rääkida.

                            See Taksoabi, mis me härra Madisega tegima, ütlen ausalt, idee ja strateegia oli hea, aga lõppkokkuvõttes varises antud ettevõte täie pasaga vastu maad, tehes kahju paljudele inimestele, kes olid sellega seotud. Siiamaani tegelen selle ettevõtte "koristamisega"

                            Lisan ka juurde, miks antud turul tegutsemine hea on, kuna tulu on suhteliselt passiivne. Et kasumit teenida, sa ei pea midagi tootma vms. Pead muretsema kahe asja pärast - et inimesed helistaksid sinu numbrile (arvestades keskmise hinnaga taksofirmade kvaliteeti, siis see ei ole raske) ning teiseks, et sul oleks autojuhte.

                            Lisaks väga suur riskimaandaja on see, et seitsmest päevast 3 päeva nädalas on garanteeritud väga tihe liiklus (reede/laupäev), nüüd pead muretsema lihtsalt selle üle, kuidas ülejäänud 4 päeva telllimusi saada.

                            Üritage nädala lõpus taksot saada, ei ole väga lihtne. Turul on ruumi küll

                            Lisaks: kui saab alustada nii, et juba tegutsev taksofirma võtab sind enda katuse alla, on risk peaaegu olematu läbikukkumiseks, kui vähegi mingid ressursid taga on.
                            Last edited by eddi; 04.09.12, 16:46.

                            Comment

                            • karupoeg
                              Pokkerihai
                              • Jun 2012
                              • 3823

                              #15
                              Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                              päris hea ja osav müügijutt tundub ( No offence)

                              ütled "Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur)" ja üleüldine jutt on ka selline ,et sky is the limit (jällegi no offence :)).

                              Kuna räägid investeerimisvõimaluste kohal siiski üsnagi suurest summast (10-100k), siis tekkis paar küsimust.

                              1)kuna tahad kuni 100k, siis arvatavasti on plaan panna üles oma bisnis (sest käimasoleva asja püsikulud olid sinu hinnangul käivet võrreldes minimaalsed)?
                              sellest tulenevalt ka teine küsimus:
                              2) Pank pakub hea äriplaani puhul 100% parema intressiga laenu kui eraisik (madise äriga tehtud diilid eraisikutega teil vaevalt enam õnnestuksid), seega miks küsida eraisiku käest?
                              Põhjus miks ma seda küsin on see, et kui ma era - või juriidilise isikuna annaksin laenu, siis küsiks a) kas väga kasumliku intressiga või b) osalusega firmast (nagu reaalselt pigem ka tehakse). Seega ülihea tootlikkusega ja kasumlikkusega äris, miks on vaja võtta enda jaoks mitterentaabel laenu kui pangast saaksid parema diili.

                              Comment

                              Working...