Fold Equity Formula

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #1

    Fold Equity Formula

    Hakkasin Cole Southi raamatut "Let There Be Range" lugema ja seal kohe alguses Fold Equity Formula, ma ei saa päris täpselt aru kuidas see töötab. Selline näeb välja:




    Proovisin siis raamatust saadud linki Fold Equity Calculatorile: http://dailyvariance.com/fe-calculator.php

    Mõtlesin välja järgneva käe:
    400NL, ma positsioonis, turnil pot $180, minu ja villaini stackid mõlemad $310. Minu käe equity 35% villaini 65% vastu. Villain betib $100, tahan teada kui tihti villain peab foldima ehk palju Fold Equity peab olema, et ma siin kasumlikult shoveda saaks.

    Panin kalkulaatorisse:


    Ja vastus: Villain has to fold 9.68% for the play to be break-even.



    See ei saa ju tõsi olla, seega millega ma pange panin? Tõenäoliselt Amount Hero Shoves ja/või Amount Villain Calls (võib-olla ei oleks tohtinud ka Current Pot Sizele villaini $100 betti juurde liita), millised oleks korrektsed numbrid antud käe põhjal?

    Ja keegi targem võiks selle algse Formula ka lahti seletada antud käe põhjal, saan aru ainult Current Size of the Potist, Villaini ja enda Equityst.
  • low-flow
    Klubi Liige
    • Jul 2009
    • 1208

    #2
    Re: Fold Equity Formula

    Mulle tundub küll kõik üsnagi realistlik, mis siin sellist ebakõla tekitab, mis paneb sinda arvama, et kusagil viga?

    Comment

    • Codecci
      Luuramas Naisteturniire
      • Nov 2008
      • 7574

      #3
      Re: Fold Equity Formula

      See, et meil on 35% Equityt. Kas tõesti sellest piisab kui villain foldib antud olukorras 1 korral 10-st, et shove oleks +EV?

      Comment

      • Tupsik
        Klubi Liige
        • Mar 2009
        • 497

        #4
        Re: Fold Equity Formula

        No kuna meil on 35% equiti, siis isegi kui vastane callib on meie osa potist 280$. Shove ise on 310. Loogiline siis ju, et pole vaja suurt fold equitit, et ära tasuks.

        Comment

        • Codecci
          Luuramas Naisteturniire
          • Nov 2008
          • 7574

          #5
          Re: Fold Equity Formula

          Palju ei ole vaja, aga 10% tundub ka loogika järgi vähe - 10-st korrast 1x saada "tasuta" $280 ja 9x panna rahad sisse 35-65 taga olles ja saada call.

          Comment

          • Tupsik
            Klubi Liige
            • Mar 2009
            • 497

            #6
            Re: Fold Equity Formula

            No potis on juba sees kah parajalt. Shovega calli saades kaotame keskmiselt 30$.

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #7
              Re: Fold Equity Formula

              Kuidas arvutasid?

              Comment

              • Tupsik
                Klubi Liige
                • Mar 2009
                • 497

                #8
                Re: Fold Equity Formula

                Shove on 310.
                Pot on calli saades 800.


                800x0.35= 280

                Comment

                • Pahvak
                  Pastilaa?? Ei!
                  • Dec 2008
                  • 4431

                  #9
                  Re: Fold Equity Formula

                  Ilmselt sul tekib segadus selle viimase suluga? See on pmst EV kui sind callitakse.

                  Ja 35% equity ju suht normal. Drawga tihti ikka shipid ju?
                  Fullstacks have more fun.

                  Comment

                  • Codecci
                    Luuramas Naisteturniire
                    • Nov 2008
                    • 7574

                    #10
                    Re: Fold Equity Formula

                    Algselt postitas Tupsik Vaata postitust
                    Shove on 310.
                    Pot on calli saades 800.


                    800x0.35= 280
                    Kuidas arvutasid, et shovega calli saades kaotame keskmiselt $30?

                    Comment

                    • Codecci
                      Luuramas Naisteturniire
                      • Nov 2008
                      • 7574

                      #11
                      Re: Fold Equity Formula

                      Lugesin veits edasi ja seal raamatus ka näide selle valemi kasutamise kohta, valemi järgi flopis Hero shoveb mitte ei minraise:




                      Siit tekib jälle üks küsimus - antud näites ju W ei võrdu Maximum Gain IMO, Maximum Gain oleks 543-115 = 428 + 275 (Pot), aga tal Maximum Gain 543 + 275. Kas hooletusviga või ma saan millegist valesti aru?
                      Last edited by Codecci; 08.07.10, 19:53.

                      Comment

                      • Tupsik
                        Klubi Liige
                        • Mar 2009
                        • 497

                        #12
                        Re: Fold Equity Formula

                        Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                        Kuidas arvutasid, et shovega calli saades kaotame keskmiselt $30?
                        shovest lihtsalt potist meile kuuluv osa maha.

                        310-280= 30

                        Loomulikult tegelikult me ju ei tea, et meil 35% equiti on.

                        Comment

                        • lambiain
                          Jube Noob
                          • Dec 2008
                          • 101

                          #13
                          Re: Fold Equity Formula

                          Fold equity kalkulaator on väga kasulik asi muuseas. Väga tihti avastad eneselegi üllatuseks, et fold equitit ei olegi vaja BE olemiseks.

                          Küsimus hoopis, kuidas hero equity selles valemis 24,5% on. Mu arust peaks olema gutshot (16%)+r-runner flush(2%)?

                          Comment

                          • Tigrano
                            Administraator
                            • Oct 2008
                            • 7614

                            #14
                            Re: Fold Equity Formula

                            Hakkasin ka just seda raamatud uurima :)

                            Comment

                            Working...