22-55 - call or 3bet?

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #1

    22-55 - call or 3bet?

    100BB stäkid. Vastane donk (PTR andmetel), esimene käsi/readless/vaakum ja teil käes väike taskupaar (22-55).

    Mulle ei meeldi OOP call kuna enamus ajast peame check-foldima. Küll aga mulle meeldib 3bet, sest:
    a) foldib kohe ja võidame väikse panga
    b) kui misseme siis dongi vastu saame teha väiksema cbeti ja nii poti maha võtta.
    c) kui misseme ja cbet ptoti maha ei võta, siis teinekord nad calliad miski äss kõrge või drawga, checkivad SD-ni välja ja võidame panga
    d) kui hitime siis on bingoflop (juhtub 12% ajast)

    Kui callime OOP siis kaovad esimesed kolm võimalust, jääb järgi ainult hittimine ja hisegi hittimise korral oleme ei pruugi stäkki saada.

    Teie arvamus asjast? Regulari vastu meeldib call rohkem, sest siis saame postflop bluffida, dongi vastu see ei meeldi.
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #2
    Re: 22-55 - call or 3bet?

    Algselt postitas ranka Vaata postitust
    100BB stäkid. Vastane donk (PTR andmetel), esimene käsi/readless/vaakum ja teil käes väike taskupaar (22-55).

    Mulle ei meeldi OOP call kuna enamus ajast peame check-foldima. Küll aga mulle meeldib 3bet, sest:
    a) foldib kohe ja võidame väikse panga
    b) kui misseme siis dongi vastu saame teha väiksema cbeti ja nii poti maha võtta.
    c) kui misseme ja cbet ptoti maha ei võta, siis teinekord nad calliad miski äss kõrge või drawga, checkivad SD-ni välja ja võidame panga
    d) kui hitime siis on bingoflop (juhtub 12% ajast)

    Kui callime OOP siis kaovad esimesed kolm võimalust, jääb järgi ainult hittimine ja hisegi hittimise korral oleme ei pruugi stäkki saada.

    Teie arvamus asjast? Regulari vastu meeldib call rohkem, sest siis saame postflop bluffida, dongi vastu see ei meeldi.
    Dongi vastu foldi saamiseks on just suuremat cbetti vaja kui regulari vastu imo.

    Mina 3betin neid käsi ainult siis kui vastane foldib üsna palju 3betile (60-70%+) või kui vastane 4betib üsna palju ja ma saan 5betshoveda kasumlikult.

    Dongi vastu me ei pea check-foldima postflop, sest enamus dongid ei cbeti väga tihti võrreldes regularidega.

    Comment

    • ranka
      Miljon Põhjust Kodus Olla
      • Sep 2008
      • 36444

      #3
      Re: 22-55 - call or 3bet?

      Cbeti suuruses ma natuke vaidleks vastu või äkki sa mõtlesid, et ma tõesti teen miniatuurse cbeti.

      Üldiselt donkide vastu ma varieerin oma betsizingut täiesti käe tugevusega. Kui donk avab 3BB ja mul käsi, mis vajab hittimist või vajab soodsat floppi - näiteks QK, TT, 99 siis tihti panen 9BB peale. Kui callib on pot miski 18BB ja kui saan pihta/flop on soodne siis kütan 10-14BB (olenevalt flopi tõmbelisusest) ja kui ei saa siis 8-9BB on minu cbet või hoopis check-foldin (oleneb flopi tekstuurist jällegi).

      Minu arvates see töötab väga hästi (vahest on erandeid), sest kui ta foldib siis ta foldib nii 9BB peale kui ka 14BB aga kui callib siis callib mõlemad panused. Erandiks muutuvad kohad kus sa tõesti paned väga vähe - alla 8BB või juba 16BB+, sest siis kõige rumalam vend saab ka aru, et su panus on nõrkus või tugevus (kui sa seda nii just ise ka tõlgendad). Sama teen ka single raised cbet pottides ja vahest isegi preflop tasandil.

      Aga see selleks. Seega sinu arvates vaakum olukorras call > 3bet? Kui nii siis pean seda tõenäoliselt respekteerima aga samas ootan veel teiste mängijate arvamust.

      Oh ja ühest asjast ma ei ole aru saanud. Siin vajan abi, sest ma lekin kuskilt. Kunagi kui mängisin full ring (sama vist kehtib 6maxi kohta) ning näiteks sa oled blaind käes 22-55. CO või button stealib ning olen näinud/kuulnud soovitusi, et foldi. Ma olen sellega täiesti nõus, et call on siin -EV aga miks mitte 3bettida? Sest 3betil ma näen valuet täpselt samadel põhjustel, mida ma OP-s mainisin.

      Comment

      • sixmax
        Jube Noob
        • Nov 2010
        • 182

        #4
        Re: 22-55 - call or 3bet?

        Ma eelistan calli. Fit-fold is not so bad. 2bb risk, et proovida võita fishi 100bb. Osadel laudadel ikka mingit ruumi on callimiseks ja raisemiseks.

        Väikestel pocketitel on minu jaoks liiga vähe bluffimise equityt. Kui vastane callib 3bet potis flop cbeti, siis võib selle rahaga hüvasti jätta. Teistel kätel on ikka mingi flush draw või straight draw, mida võib mängida nagu ässasid. Samuti võib juhtuda, et pead hakkama mingi sicko calle tegema oma underpairiga vs draws.

        Vaakum olukorras 3bettida calling station fish vastu 22? No, thanks.

        Comment

        • Codecci
          Luuramas Naisteturniire
          • Nov 2008
          • 7574

          #5
          Re: 22-55 - call or 3bet?

          Algselt postitas ranka Vaata postitust
          Oh ja ühest asjast ma ei ole aru saanud. Siin vajan abi, sest ma lekin kuskilt. Kunagi kui mängisin full ring (sama vist kehtib 6maxi kohta) ning näiteks sa oled blaind käes 22-55. CO või button stealib ning olen näinud/kuulnud soovitusi, et foldi. Ma olen sellega täiesti nõus, et call on siin -EV aga miks mitte 3bettida? Sest 3betil ma näen valuet täpselt samadel põhjustel, mida ma OP-s mainisin.
          FR-is ja 6-maxis palju folditakse sellisele 3betile? Ja postflop ma arvan mängitakse seal rohkem straight-forward vähemalt kuni midstakesini.

          Comment

          • ranka
            Miljon Põhjust Kodus Olla
            • Sep 2008
            • 36444

            #6
            Re: 22-55 - call or 3bet?

            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
            FR-is ja 6-maxis palju folditakse sellisele 3betile? Ja postflop ma arvan mängitakse seal rohkem straight-forward vähemalt kuni midstakesini.
            Oleneb mängijast. FR on 3betile foldimine 50-80% ja postiivne on ka see, et osad on nii fucking spewied (kes foldivad 50%), et 4betivad sitaks trashiga ning saad üleshoveda. Ma EV-st ei tea siin midagi, ment52 võiks juba sõna võtta :)

            Comment

            • MeelisV
              Vana Tegija
              • Apr 2010
              • 1300

              #7
              Re: 22-55 - call or 3bet?

              Algselt postitas ranka Vaata postitust
              Oleneb mängijast. FR on 3betile foldimine 50-80% ja postiivne on ka see, et osad on nii fucking spewied (kes foldivad 50%), et 4betivad sitaks trashiga ning saad üleshoveda. Ma EV-st ei tea siin midagi, ment52 võiks juba sõna võtta :)
              See peaks küll soul read olema kui ma kunagi pocket 22 5bet shoveks, sest tean, et vastane 4betib lightilt ja siis shovele foldib :)
              Ma igastahes low stakes panen oma ABCd edasi ehk siis foldin 22-55/66 to 3bet ja 4bet range on olenevalt vastasest 99+/JJ+

              Comment

              • ranka
                Miljon Põhjust Kodus Olla
                • Sep 2008
                • 36444

                #8
                Re: 22-55 - call or 3bet?

                Algselt postitas MeelisV Vaata postitust
                See peaks küll soul read olema kui ma kunagi pocket 22 5bet shoveks, sest tean, et vastane 4betib lightilt ja siis shovele foldib :)
                Ma igastahes low stakes panen oma ABCd edasi ehk siis foldin 22-55/66 to 3bet ja 4bet range on olenevalt vastasest 99+/JJ+
                HU-s 4bet/foldi niipalju ei näe kui full-ringis. seepärast spewtardeid on nii hea alati karistada, sest nad bluffivad liiga palju ja kohati võivad lightilt callida. täpselt samal põhimõttel on vahest hea 4bet shoveda väikesi taskupaare mängijate vastu, kes 3betivad maniakaalselt. seda siis igas mängus.

                põhjus siis on, et kui saad callid siis 35-40% equityt ikka on aga see surnud raha hunnik, mis ta liiga lightilt 3bettides/4bettides tekitab on piisav, et jääda break-even.

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #9
                  Re: 22-55 - call or 3bet?

                  Ja korra ülemõeldes tundub, et fishi vastu on call parem.

                  Comment

                  • Codecci
                    Luuramas Naisteturniire
                    • Nov 2008
                    • 7574

                    #10
                    Re: 22-55 - call or 3bet?

                    Algselt postitas MeelisV Vaata postitust
                    See peaks küll soul read olema kui ma kunagi pocket 22 5bet shoveks, sest tean, et vastane 4betib lightilt ja siis shovele foldib :)
                    Ma igastahes low stakes panen oma ABCd edasi ehk siis foldin 22-55/66 to 3bet ja 4bet range on olenevalt vastasest 99+/JJ+
                    Kui vastane 4betib 20% ja callib 5betshove rangega 77+ AJ+ siis on any2 shovemine kasumlik: http://foorum.pokkeriprod.com/showthread.php?t=5416

                    Comment

                    • Tigrano
                      Administraator
                      • Oct 2008
                      • 7614

                      #11
                      Re: 22-55 - call or 3bet?

                      Vaatsin mingit milwaukee2 videot hiljuti, kui vastane 3betib lightilt, siis ta rääkis seal, et koheselt shovemine on tegelikult kasumlik ja teeb seda päris palju, ei hakka isegi 4bettima, no siis 4beti peale paaride shovemine on kindlasti kasumlik :)

                      Comment

                      • MeelisV
                        Vana Tegija
                        • Apr 2010
                        • 1300

                        #12
                        Re: 22-55 - call or 3bet?

                        Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                        Kui vastane 4betib 20% ja callib 5betshove rangega 77+ AJ+ siis on any2 shovemine kasumlik: http://foorum.pokkeriprod.com/showthread.php?t=5416
                        Kindlasti kõrgemates limiitides on selliseid, kes 4betivad 20%, aga NL50 HU pole ma veel ühtegi sellist kohanud, isegi lähedale mitte..

                        Comment

                        • andu_andu
                          Pokkerihai
                          • Jan 2009
                          • 4050

                          #13
                          Re: 22-55 - call or 3bet?

                          call>> 3bet, miks 3bettida käega, mis connectib harva flopiga ja mida on raske mängida postflop. Pigem 3bettida TJ tüüpi käsi, milledel on kõrge TP potentsiaal.

                          Comment

                          • ment52
                            Politseidokumendiga kusjuures!
                            • Oct 2008
                            • 1270

                            #14
                            Re: 22-55 - call or 3bet?

                            Algselt postitas andu_andu Vaata postitust
                            call>> 3bet, miks 3bettida käega, mis connectib harva flopiga ja mida on raske mängida postflop. Pigem 3bettida TJ tüüpi käsi, milledel on kõrge TP potentsiaal.
                            Ma arvan, et TJ jms nõrgad broadwayd, A9s jne on parimad näited, mida peaks callima 3bettimise asemel. Käed, mis mängivad väga hästi postflop, aga pead foldima 4betile. Lisaks 3betiga foldid välja just selle osa nende rangest, mida sa domineerid, seega jääd tihti kickeriga hätta kui oma tp hitid. Väikeste pocketitega palju mõtekam oma 3bet ranget laiendada põhjustel, mis ranka OPs välja tõi, lisaks muu foldimisrange topiga nagu K6s. Seda siis mõistliku vastase vastu, dongi vastu 3betiks ainult top x% ja hoiaks SPR kõrgena muuga.

                            Comment

                            • ranka
                              Miljon Põhjust Kodus Olla
                              • Sep 2008
                              • 36444

                              #15
                              Re: 22-55 - call or 3bet?

                              jup JT, A9 on debiilsed käed 3bettimiseks. tähendab ma 3betin neid küll aga olukordades kus vastane tõesti ei foldi 3betile ja ei 4beti lightilt. ehk maakeeli 3betin neid value peale. A9-d eriti mitte, JT-d küll aga sealt see value piir suht jooksebki. eelistaks igakell calli.

                              Comment

                              Working...