400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ESTPatrick
    Olümpsi Mägi Aivar
    • Nov 2008
    • 5572

    #1

    400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Vastane tohman, range peale panek suht võimatu kuna näitas vahepeal imelikke bluffe ja samas slowplaysid. seega segane tüüp. 50/18 mängis kui kedagi kotib ja keskmise agroga igal tänaval. mängimise ajal ma statse ei kasutanud! eeldan et mul on ca 27-30% equityt kui vastasel 1-2 paari käsi, tal võib ka random ülekaardid, reatõmbed, mastitõmbed olla, seega jämedalt mul 30%. kas call on siin hea, arvestades kui palju surnud raha on potis?

    ise tegin arvutuse 329,15+ 147,15 / 147,15 ja sain 31% ehk kas loogika vastab tõele, et callides kaotan 1% ehk ca 5$ (pot 474$), foldides aga kaotan 40+52 ehk 92$, seega call on õigem??


    PKR No-Limit Hold'em, $4.00 BB (5 handed) - PKR Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    UTG ($277.90)
    MP ($400)
    ekkuiti (Button) ($692)
    SB ($231.15)
    BB ($402.95)

    Preflop: ekkuiti is Button with 6, 2
    2 folds, ekkuiti bets $12, SB calls $12, BB calls $12

    Flop: ($36) 4, 6, 8 (3 players)
    SB checks, BB checks, ekkuiti bets $22, SB calls $22, 1 fold

    Turn: ($80) Q (2 players)
    SB checks, ekkuiti bets $52, SB raises to $197.15 (All-In), ekkuiti ? ? ?
    Last edited by ESTPatrick; 17.05.10, 08:27.
  • Pahvak
    Pastilaa?? Ei!
    • Dec 2008
    • 4431

    #2
    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Equity arvutus on õige. Kui callid tuleb kogupot 474$, millest sul oli callida 145$ ja vajaminev equity 145/474~31%.

    Aga foldimise EV on 0, surnud raha pole sinu oma ja seda ei saa enam kaotada. Võib mõelda ka nii, et foldides panustad 0, et võita 0. Fold on õigem, sest sa hindasid, et su equity on 30%, aga callides on sul vaja 31%. Praktikas muidugi suht ebaoluline protsent siia sinna.
    Last edited by Pahvak; 17.05.10, 09:07.
    Fullstacks have more fun.

    Comment

    • Poku
      Bännitud
      • Mar 2010
      • 295

      #3
      Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

      Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
      Equity arvutus on õige. Kui callid tuleb kogupot 474$, millest sul oli callida 145$ ja vajaminev equity 145/474~31%.

      Aga foldimise EV on 0, surnud raha pole sinu oma ja seda ei saa enam kaotada. Võib mõelda ka nii, et foldides panustad 0, et võita 0. Fold on õigem, sest sa hindasid, et su equity on 30%, aga callides on sul vaja 31%. Praktikas muidugi suht ebaoluline protsent siia sinna.

      Täitsa nii ka ei saa öelda, et fold õigem kuna 0 EV. Ma ei leia õiget seletust, kuidas oma mõtet väljendada, aga pigem on Patricul õigus. A'la callides kaotad sa 125bb/100 käe kohta umbes, foldides 2300bb/100 käe kohta.

      Comment

      • vapsik
        Klubi Liige
        • Apr 2009
        • 5462

        #4
        Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

        Mulle küll paistab Pahvaku seletus loogiline.

        Ja Patrick kust kohast see tuleb, et foldides kaotad 92 (52 ma saan aru, aga kust see 40 tuleb?).

        Comment

        • ESTPatrick
          Olümpsi Mägi Aivar
          • Nov 2008
          • 5572

          #5
          Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

          Algselt postitas vapsik Vaata postitust
          Mulle küll paistab Pahvaku seletus loogiline.

          Ja Patrick kust kohast see tuleb, et foldides kaotad 92 (52 ma saan aru, aga kust see 40 tuleb?).
          turniks pot 80, seega 40 loogiliselt minu osa

          Comment

          • Poku
            Bännitud
            • Mar 2010
            • 295

            #6
            Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

            Algselt postitas vapsik Vaata postitust
            Mulle küll paistab Pahvaku seletus loogiline.

            Ja Patrick kust kohast see tuleb, et foldides kaotad 92 (52 ma saan aru, aga kust see 40 tuleb?).
            Kui bb peal foldid kõik käed siis on ka hea ja õige otsus?
            Ei ole, siis sa jooksed 100bb/100 miinust ju.
            Raha tuleb juurde ka BB foldimisest, millest pool siis peaks kuuluma patricule.

            Enivein jah, callimine toodab siin vähem miinust kui foldimine.

            Comment

            • Pahvak
              Pastilaa?? Ei!
              • Dec 2008
              • 4431

              #7
              Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

              Algselt postitas Poku Vaata postitust
              Täitsa nii ka ei saa öelda, et fold õigem kuna 0 EV. Ma ei leia õiget seletust, kuidas oma mõtet väljendada, aga pigem on Patricul õigus. A'la callides kaotad sa 125bb/100 käe kohta umbes, foldides 2300bb/100 käe kohta.
              Surnud raha ei arvestata. Võtame teistsuguse olukorra. Avad madala pocketiga 3bb ja 100bb donk min3betib sind to 6bb. Kas sa riskid 3bb või 6bb, et setti saada?

              Mitte üheski pokkeriraamatus ei arvestata EV arvutamisel surnud raha (ka mitte "Mathematics of Pokeris".
              Fullstacks have more fun.

              Comment

              • Pahvak
                Pastilaa?? Ei!
                • Dec 2008
                • 4431

                #8
                Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

                Algselt postitas Poku Vaata postitust
                Enivein jah, callimine toodab siin vähem miinust kui foldimine.
                Tee tehted ära palun.
                Fullstacks have more fun.

                Comment

                • ESTPatrick
                  Olümpsi Mägi Aivar
                  • Nov 2008
                  • 5572

                  #9
                  Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

                  Algselt postitas alaska
                  Kuidas see 474 tuleb?
                  kui ma callin ära puuduoleva summa vastase allinnist

                  Comment

                  • Poku
                    Bännitud
                    • Mar 2010
                    • 295

                    #10
                    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

                    Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
                    Tee tehted ära palun.
                    Natuke kannatust, kuid nüüd lähemalt vaadates tundub et pean vabandama, varsti valmis:)

                    Comment

                    • Poku
                      Bännitud
                      • Mar 2010
                      • 295

                      #11
                      Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

                      Nii, natukene paberit kulutatud:

                      Paneme summad big blindidesse ümber.

                      Situatsioon nr. 1:
                      Hero foldib.
                      Hero kaotab selle käega 86$, ehk 21.5bb, ehk winrate on massiivne: -2150/100

                      Situatsioon nr. 2:
                      Hero callib.
                      Pank callimise hetkel on 329.15$, ehk 82.2bb
                      Callida on vaja 145.15$, ehk 36.3bb
                      Tingimused, et juhtum kordub 100x ja hero eq on 30%.
                      Hero callides kaotab 70% kordadest, ehk 36.3x70=2541bb
                      Hero võidab callides 30% kordadest, ehk 82.2x30=2466bb
                      Kokkuvõttes toodab hero miinust 2466-2541= -75bb 100 käe peale, ehk winrate massiivne -75bb/100.

                      Kuid jah pean siinkohal nüüd teistega nõustuma ja vabandama, vaatasin kuidagi liiga kiiresti ja seekord olin mina see kes ei süvenenud, see on konkreetselt selle liigutuse winrate tõesti. Ehk pmst vahet pole kas callida või foldida, BE on see liigutus, 2150bb/100 kaotad sa igaljuhul vähemalt.

                      Comment

                      • tolmuahv
                        Klubi Liige
                        • Feb 2009
                        • 2502

                        #12
                        Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

                        Oot, sinu arvutuste kohaselt on foldi hind -2150bb/100 ja calli hind -75bb/100? Päris nii see nagu ei käi imo. Foldi hind on 0bb/100. Kui sa kunagi sellises olukorras raha juurde ei pane potti, siis see ei maksa ka midagi. See eelnevalt kaotatud summa on ebaoluline edaspidist otsust tehes. Ja turni otsusel (call/fold) võtad juba arvesse, et enne on jama tehtud, s.t. surnud raha potti aetud.

                        Kui otsus on close enough ja villain tundmatu, siis calliks maha. For information & for image. On suht väärtuslik teada, millega villain siin lükkab. Kui ka kaotame, siis arvestame, et villain annab meile edaspidi rohkem actionit, sest nägi meid ühe paari ja nõrga draw'ga callimas.

                        Comment

                        • Pahvak
                          Pastilaa?? Ei!
                          • Dec 2008
                          • 4431

                          #13
                          Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

                          Milleks üldse see situatsioon 1? Sa ei saa situatsioon 1 ja 2 omavahel võrrelda. Ainus asi, mille põhjal otsust teha on EV, mitte oma intuitiivse loogika põhjal. Tuleb positiivne on call, tuleb negatiivne fold. :)

                          Et asja segasemaks teha, siis sul on kaks erinevat loogikat. Võrdled situatsioon 1 vs 2 winrate, mis on vale lähenemine ja ütleb, et call on hea, sest toodab vähem "miinust". Teine lähenemine (õige) on arvutada EV ja kui see on negatiivne, siis fold. Praegu tuleb fold. Üks strateegia ütleb fold ja teine call? Puder ja kapsad imo. :P
                          Fullstacks have more fun.

                          Comment

                          • Poku
                            Bännitud
                            • Mar 2010
                            • 295

                            #14
                            Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

                            Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
                            Milleks üldse see situatsioon 1? Sa ei saa situatsioon 1 ja 2 omavahel võrrelda. Ainus asi, mille põhjal otsust teha on EV, mitte oma intuitiivse loogika põhjal. Tuleb positiivne on call, tuleb negatiivne fold. :)

                            Et asja segasemaks teha, siis sul on kaks erinevat loogikat. Võrdled situatsioon 1 vs 2 winrate, mis on vale lähenemine ja ütleb, et call on hea, sest toodab vähem "miinust". Teine lähenemine (õige) on arvutada EV ja kui see on negatiivne, siis fold. Praegu tuleb fold. Üks strateegia ütleb fold ja teine call? Puder ja kapsad imo. :P
                            Jah situatsioon üks oli tõesti üleliiast, lihtsalt alustasin sealt arvutamist. Ei ole kunagi ühtegi raamatut ega artiklit lugenud sellekohta, ei teadnud kust alustada. Mõtlesin et algul arvutan foldimise hinna ja pärast callimise hinnaga hea võrrelda, callimise hind peaks siis olema vähemalt samapalju plussis, kui foldimise hind miinuses, kuid jõudsin ka ise järeldusele et callimise hind on ise-enesest BE, plussi ei tooda ta kuidagi.
                            Et sealt saada KOGU käsi BE on vaja ca 70% equityt.

                            Comment

                            • Pahvak
                              Pastilaa?? Ei!
                              • Dec 2008
                              • 4431

                              #15
                              Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

                              Algselt postitas Poku Vaata postitust
                              Et sealt saada KOGU käsi BE on vaja ca 70% equityt.
                              31% on equityt vaja, et call oleks kasumlik. Kui meil on vähem, siis call teenib miinust ja miinus on väiksem kui 0 (foldi EV). Et maksimiseerida võtame vastu EV=0 olukorra (fold).
                              Fullstacks have more fun.

                              Comment

                              Working...