mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Aime
    Jube Noob
    • May 2013
    • 152

    #76
    Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

    emaplaat: Gigabyte C847N

    protsessor: Intel Dual Сore Celeron 847

    videokaart: Integreeritud

    operatiivmälu: 4GB DDR3 1333Mhz

    kõvaketas: Kiire 500GB 7200rpm SATA

    optiline seade: DVD kirjutaja 24X

    võrgukaart: 2tk 1Gbit

    helikaart: 7.1

    korpus: In Win BP655

    pordid: HDMI, VGA, 4xUSB2.0 taga ja 2tk ees, COM, PS/2

    tootjagarantii: 2 aastat

    Ilmselt siis mõeldud seda 230 eurist arvutit?
    Last edited by Aime; 30.05.13, 10:51.

    Comment

    • kjmrc
      Pokkerihai
      • Aug 2009
      • 4541

      #77
      Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

      Algselt postitas Konso Vaata postitust
      Jah aga kui vajutad nuppu osta, siis lööb selle konfi ette mis kodukal on. Kas oleks mõistlik valik?
      Prose paneb veits kahtlane, aga no neti-koduarvutiks kõlbab ikka vabalt.

      Comment

      • Pudgehook
        Jube Noob
        • Apr 2010
        • 190

        #78
        Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

        Algselt postitas Aime Vaata postitust
        [/spoiler]

        mis see ssdta ja hdd vahe on?
        Klaviatuur, hiir ja 22ne full hd (tööl selline philipsi oma ja tundub super olevat) monitor juurde siis peaks kokku u. 500 tulema.
        Kas ise töötad arvutikeskuses, et sellest võiks pikemalt rääkida?
        Ei tööta arvutikeskuses ,aga mulle meeldib üle kõige aidata tuttavatel arvutied kokku panna ja enda omad olen ka ise pannud.
        Kõvaketta kiirus määrab ära sul programmide laadimise kiiruse. Isegi arvutit käima pannes läheb vähem aega ,kui kõvaketas on kiirem. HDD-ga võrreldes on SSD vastupidavam füüsilistele löökidele, on vaiksem ja energiasäästlikum.Kõige tähtsam erinevus on kiirus. SSD on umbes 10 korda kiirem.Kuna SSD on tavalisest kõvakettas nii palju parem ,siis tuleb sellega ka üks miinus.Sama raha eest tunduvalt vähem mahtu.Kui tahad kõvaketta peale salvestada palju filme ja muusikat ja üle 20 erineva mängu, siis osta HDD. Kui piisab 120GB-st ja on oluline kiirus ja rahakott kannatab 40 eurot kallimat arvutit ,siis vali SSD.

        Comment

        • Aime
          Jube Noob
          • May 2013
          • 152

          #79
          Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

          Algselt postitas Pudgehook Vaata postitust
          Ei tööta arvutikeskuses ,aga mulle meeldib üle kõige aidata tuttavatel arvutied kokku panna ja enda omad olen ka ise pannud.
          Kõvaketta kiirus määrab ära sul programmide laadimise kiiruse. Isegi arvutit käima pannes läheb vähem aega ,kui kõvaketas on kiirem. HDD-ga võrreldes on SSD vastupidavam füüsilistele löökidele, on vaiksem ja energiasäästlikum.Kõige tähtsam erinevus on kiirus. SSD on umbes 10 korda kiirem.Kuna SSD on tavalisest kõvakettas nii palju parem ,siis tuleb sellega ka üks miinus.Sama raha eest tunduvalt vähem mahtu.Kui tahad kõvaketta peale salvestada palju filme ja muusikat ja üle 20 erineva mängu, siis osta HDD. Kui piisab 120GB-st ja on oluline kiirus ja rahakott kannatab 40 eurot kallimat arvutit ,siis vali SSD.
          Tänud.

          Comment

          • Aime
            Jube Noob
            • May 2013
            • 152

            #80
            Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

            Algselt postitas Pudgehook Vaata postitust
            Panin sellise budget pc kokku.Endal tuttaval selline olemas.Pokkeri mängimiseks ja ka arvutimängude mängimiseks sobib .Konsoolile graafika suhtes väga alla ei jää.Arvutimängude mängimiseks muidugi igapäevasele gamerile ei soovita vaid pigem sellisele ,kes mängib vahetevahel mänge.Vanemate mängudega probleeme ei teki muidugi.
            Kuna enamus tahavad ,et pc mängiks ära bf3 ,siis valisin ka näiteks selle.




            Cpu ja Gpu


            see cpu teeb ära i3 - 3220 passmark cpu markis ja i3 maksab 106 eurot.
            apu skoor 4400
            i3 4200

            Mobo http://arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATA...plaadid/185461
            tähtsamad ajsad olemas ja midagi üleliigset pole.

            Mõnele piisab täiesti 120gb ssdst ja neil soovitan ka selle peale minna , kellel aga rohkem pilte ja muusikat ja filme ja tahavad neid kõvakettal hoida, siis see on igati mõistlik valik.

            http://arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATA...3-120GB-148433 hetkel siis hyperx soodushinnaga.

            mälud


            korpus

            toide


            Ilma ssdta tuleb hinnaks 285 ,kui võtta hdd asemel ssd siis 331 eurot.



            Huvi korral võin midagi suurema eelarvega ka kokku panna.
            Nii nüüd jälle teema aktuaalsem.
            Kuna ise harjunud windowsiga, siis ilmselt laseks seal selle ka peale panna, aga mis oleks parim antiviiruse proge?
            Muud ilmselt vaja ei olekski?

            Praegu selle hind 328, aga kas mälud piisab ühest või kavalam korraga mitu panna?
            Last edited by Aime; 27.06.13, 13:39.

            Comment

            • Vandalar
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 3577

              #81
              Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

              Võid kiirema mälu võtta (näites on 1600-ne, plaat toetab kuni 1866) ja 8 GB paha ei tee, isegi kui jääb üle seda vaba mälu, siis võib tekkida võimalus seda vaba mälu hiljem kasutada (nt. luua RAM drive).
              Hinnavahe kiirema mäluga mäletamist mööda oli üsna tühine. Kiirem mälu võimaldab APU graafikat natuke tõhusamalt ära kasutada, kuid ilmselt mingeid silmaga märgatavaid erinevusi tavakasutuses ei ole märgata.
              Last edited by Vandalar; 27.06.13, 16:07.

              Comment

              • Pudgehook
                Jube Noob
                • Apr 2010
                • 190

                #82
                Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

                Hinnad on veidi muutunud ja on ka uued tooted tulnud müüki.Homme panen veidi uuema komplekti siia.Täna pole enam aega uurida ,sest päris 5 minutiga see asi ei käi.Kellel endal huvi ,siis 2 head lehte.Üleüldine kraam ,aga annab natuke aimu.

                http://www.hwcompare.com/ graafikakaartide kohta

                http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

                prosede kohta
                Last edited by Pudgehook; 27.06.13, 18:16.

                Comment

                • Aime
                  Jube Noob
                  • May 2013
                  • 152

                  #83
                  Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

                  No kui aega leiad veel ülevaadata oleks väga hea. Ise ma ikkagi nii täpselt seda teemat ei valda, et saada aru, mis eelise annab 8GB mälu võrreldes 4GB-ga. Eesmärk, et saaks Pokrit mängida, PT4 jookseks kõrvale (see ilmselt üks väikseim nõudmine), aga jah vahel ka filme vaadata ja, et suudaks monitoriga 22se (praegu selline ja tundub, et rohkem ei oskagi tahta), aga võibolla ka suuremaga toime tulla.
                  Tänud igatahes.

                  Comment

                  • Pudgehook
                    Jube Noob
                    • Apr 2010
                    • 190

                    #84
                    Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

                    Arvutimängude mängimine ei paku siis üldse huvi?Kas tahad hoida tervet hunnikut filme kõvakettal või vaatad ära paar korda ja hiljem kustutad?Kas kasti suurus on oluline?Vasta neile küsimustele ära ja panen sulle midagi kokku panna. Võid panna mingi hinnavahemiku ka.


                    Hetkel paneks grinderile midagi sellist kokku.

                    prose:
                    http://www.1a.ee/amd_aseries_a86600k..._ad660kwohlbox

                    teeb ära 3nda seeria i3dele.Natuke jääb alla odavamatele 3nda seeria i5tele.Protsessor on unlocked ehk saab üle kellata ja kui sellest jääb väheks ,et sama raha eest paremat proset lihtsalt ei saa ,siis on sellel kaasas AMD Radeon HD 8570D ehk battlefield 3 mängib low settings ära.



                    mälud: 2x http://www.1a.ee/crucial_ballistix_e...d1608de1tx0ceu

                    Mälud on kül natuke kallimad , kuid tänu heale jahutusele kestavad kauem ja jahedamad komponendid töötavad stabiilsemana.

                    ssd: http://www.1a.ee/kingston_ssdnow_v30..._sv300s37a120g

                    emaplaat :
                    Hea kiibistik ,sata3 ,usb 3. Selle raha eest jällegi raske paremat saada.

                    toide: http://www.1a.ee/fortron_fsp_atx23_85_350w_1

                    korpus: http://www.1a.ee/zalman_mini_tower_zmt1

                    dvdrom: http://www.1a.ee/samsung_dvdrom_18x_...ck_sh118abbebe

                    Aruvti kokkupanek, kui komponendid olid ostetud 1а'st TASUTA


                    Kokku 329.

                    Kui kedagi huvitab mängimine ,siis paneks rõõmuga midagi veel kokku.Vajalik oleks hinnapiir.
                    Last edited by Pudgehook; 28.06.13, 17:43.

                    Comment

                    • Aime
                      Jube Noob
                      • May 2013
                      • 152

                      #85
                      Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

                      Hinnavahemik võiks koos vidinatega (monitor, klaver, hiir) olla kuni 500 programme sinna sisse ei arvestaks, need tuleksid otsa Windows+office+antiviirus.
                      Mänge väga ei mängi, aga vast graafika võiks ikka olla vähe tugevam, et kui tekib tahtmine, siis oleks ikkagi võimalik, mingi rallimäng vms osta.

                      Comment

                      • andero14
                        Julm Donk
                        • Aug 2009
                        • 54

                        #86
                        Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

                        Oleks ka vaja vist uus kast kokku panna, vana tänasest enam tööle ei lähe. Teeb natuke imelikku häält, vilgutab emaplaadi tulesid ja kõik, mingit pilti ei näita. Mõnikord lülitab ise kohe välja ja proovib uuesti bootida ja siis mingi aeg jääb lõpuks mingisse imelikku olekusse, ühesõnaga jokk.

                        Arvan et emaplaat andis otsad(Gigabyte GA-EP35-DS4). Seega socket 775 ja atx. Sellist emaplaati leidsin ühe ja maksis 250 EUR. Oleks vist aeg natuke uuem sisu kastile osta, oskab keegi nõu anda?

                        Vaja oleks siis vist järgnevat: emaplaat, prose, mälu ja ssd ketast. Ülejäänud võiks esialgu vanad jääda, eeldusel et töötavad :)

                        Oskab keegi midagi soovita, kus kohast ja mida osta, midagi optimaalset, hinnapiiri ei oska öelda, lihtsalt mingi mõistlik valik?

                        Comment

                        • kjmrc
                          Pokkerihai
                          • Aug 2009
                          • 4541

                          #87
                          Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

                          Mängid ka arvutiga?

                          Comment

                          • andero14
                            Julm Donk
                            • Aug 2009
                            • 54

                            #88
                            Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

                            Viimase tomb raideri tegin see aasta läbi mingi aeg, aga sellega asi piirdus. Videokaart olemas ka mingisugune. Kuigi mõnikord võiks mõne mängu proovida käima panna küll. Tavaliselt nädala mängin siis tüütab jälle ära, nii iga aasta korra :)

                            Comment

                            • kjmrc
                              Pokkerihai
                              • Aug 2009
                              • 4541

                              #89
                              Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

                              https://www.1a.ee/order/shopping_car...BkA%2BAA%3D%3D

                              1a üldiselt parimad hinnad ka.
                              Minu nägemus see, mida võiksid osta ja mida ei pea pikka aega välja vahetama.
                              SSD võid muidugi suurema ka võtta. Soovitatavalt siis 840 EVO seeria.

                              Comment

                              • Mrt1989
                                Grinder
                                • Mar 2010
                                • 999

                                #90
                                Re: mida peaks jälgima lauaarvuti kokku panemisel/ostmisel?

                                Algselt postitas kjmrc Vaata postitust
                                https://www.1a.ee/order/shopping_car...BkA%2BAA%3D%3D

                                1a üldiselt parimad hinnad ka.
                                Minu nägemus see, mida võiksid osta ja mida ei pea pikka aega välja vahetama.
                                SSD võid muidugi suurema ka võtta. Soovitatavalt siis 840 EVO seeria.
                                Sul laptopi mälud valitud.

                                Comment

                                Working...