eesdigeel longab.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • timz0333
    Pokkeritark
    • Mar 2009
    • 6322

    #1

    eesdigeel longab.

    Keegi pole perfektne ja ise teen suhteliselt palju kirjavigu. Kirjutan kiiresti ja siis muudan oma postitusi kirjavigade pärast mitmeid kordi aga ikka on vigu. Kuid ma vähemalt püüan oma postitused teha arusaadavaks (kirjavigade vaeseks). Viimasel ajal aga tekib järjest rohkem postitusi mida peab lugema 4 + korda, et lause sisu kohale jõuaks. Rääkimata elementaarsetest asjadest kirjavigadest ja üleüldisest emakeele kasutamisest. Kas ei annaks siin foorumis teha samasugust asja nagu on näiteks Audiclub foorumis? HV foorumi äriteemades vist oli ka mingi hioatus peal? Ehk siis oleks selline süsteem mis juba postitamise aeg annab märku, et see tekst ei kõlba sea perse ka mis sa kokku oled kribanud. Joonib punaselt alla või midagi sellist. Ja kui ikka puhas Porno on kokku kirjutatud võiks moded esialgu kasutajat hoiatada ja kui ikka ema keelt ei austa siis ajutine ban.

    Praegu kui seda postitust kirjutan joonib kõik punaselt alla aga ma ei tea miks. :D


    3. Foorumi keel.

    Foorumi ametlik keel on eesti keel, va. “General Chat” rubriigis. “Eesti keel” nende reeglite mõistes tähendab ametlikku kirjakeelt vastavalt ametlikele õigekeelsusnormidele. Internetijututubade slängi (ks = x, ü = y, ts = c, s = z, a la “teex yhe zuicu”) kasutamine Foorumis on äärmiselt ebasoovitav. Keelatud on teiste Foorumikasutajate otsene solvamine ja halvustamine. Samuti on keelatud kasutada ebatsensuurseid sõnu, kui vähemalt ühte tähte nendes ei asendata tärniga – väga soovitatav on selliseid väljendeid üldse mitte pruukida.


    Siin tuleks jällegi mõningad muudatused ilmselt teha, sest siinses foorumis kasutavad kõik lause keskel inglise keelseid sõnu ja lühendeid. Pokkeriväljendeid ja muidu lahedat slängi. N: obv, are u serious, call, ck/r jne.
    Ja reegel ei peaks kehtima kui postitus sisaldab vähem kui 2 sõna N: tsau :D

    ¤ Aga üldised normid oleks sellised, kopeeritud samuti Audiclubist.

    Reeglitest tulenevalt on foorumi keel ametlik kirjakeel vastavalt ametlikele õigekeelsusnormidele.

    Näide Audiclubi foorumist:


    Toon siin ära meie poolt nõutavad normid:

    1. Lause algab suure tähega.
    2. Lause lõpeb punkti, küsimärgi või hüüumärgiga.
    3. Kirjavahemärgi (peamiselt punkti ja koma) ees ei käi tühikut (näide ,kuidas ei tohi olla). Erandiks on mõttekriips.
    4. Kirjavahemärgi järel on alati tühik (näide, kuidas peab olema). Erandiks on lõigu või jutu lõpp.

    Kui kõik need on täidetud ja sõnastus enamvähem loogiline, on postitus ka loetav ja meie foorumi nõuetele vastav. Me ei nõua filigraanset grammatikat, kuid palun püüdke end väljendada vähemalt vastavalt oma oskustele! Püüdlikkus väljendab elementaarset viisakust lugeja vastu. Suvaliselt foorumisse visatud seosetud sõnajadad on ebaviisakad ja me hakkame neid edaspidi (mitte tagasiulatuvalt) lihtsalt kustutama!

    Näide Audiclubi foorumist:

    Bolded osa võiks vähemalt austada.


    N: vigase postituse kohta.

    ***
    Märkus moderaatorilt: "Muutsin postituse eesti keele nõuetele vastavaks. Palun tee seda järgneval korral ise, kuna järgmine hooletult tehtud postitus kustutatakse! Kolmandal korral peatatakse sinu postitusõigus! Nõuded postituse keelelisele osale leiad siit."


    Praegune foorumi kirjastiil: türrra ,kaks korda fish tõmbas riverisse ära , nüüd taskudtühjad

    Uus ja ilusam foorum: T¤ra, fish tõmbas kaks korda riverisse ära ja nüüd taskud tühjad.

    Ma ei tea kas kedagi veel see kirjapilt vaevab aga vähemalt sain hingelt ära rääkida.


    GL!
  • kjmrc
    Pokkerihai
    • Aug 2009
    • 4541

    #2
    Re: eesdigeel longab.

    Endale meeldiks ka korralikult kirjutatud eestikeelseid lauseid lugeda.
    Ise kirjutan foorumitesse alati viisakalt ja ei taha, et keegi mu "longap" teksti peaks lugema.

    Comment

    • alaska
      forever
      • Oct 2008
      • 6599

      #3
      Re: eesdigeel longab.

      Ei tunneta üldse probleemi olemasolu.

      Comment

      • pastilaa
        kuum poiss
        • Apr 2009
        • 7518

        #4
        Re: eesdigeel longab.

        liiga pikk post - ei viitsinud lugeda. alaskale +1. häirib, kui võimatu lugeda - pisiasjade kallal norimine ei tundu vajalik foorumis.

        Comment

        • IamAllin
          Pokkerihai
          • Aug 2009
          • 1653

          #5
          Re: eesdigeel longab.

          Algselt postitas timz0333 Vaata postitust
          Keegi pole perfektne ja ise teen suhteliselt palju kirjavigu. Kirjutan kiiresti ja siis muudan oma postitusi kirjavigade pärast mitmeid kordi aga ikka on vigu. Kuid ma vähemalt püüan oma postitused teha arusaadavaks (kirjavigade vaeseks). Viimasel ajal aga tekib järjest rohkem postitusi mida peab lugema 4 + korda, et lause sisu kohale jõuaks. Rääkimata elementaarsetest asjadest kirjavigadest ja üleüldisest emakeele kasutamisest. Kas ei annaks siin foorumis teha samasugust asja nagu on näiteks Audiclub foorumis? HV foorumi äriteemades vist oli ka mingi hioatus peal? Ehk siis oleks selline süsteem mis juba postitamise aeg annab märku, et see tekst ei kõlba sea perse ka mis sa kokku oled kribanud. Joonib punaselt alla või midagi sellist. Ja kui ikka puhas Porno on kokku kirjutatud võiks moded esialgu kasutajat hoiatada ja kui ikka ema keelt ei austa siis ajutine ban.

          Praegu kui seda postitust kirjutan joonib kõik punaselt alla aga ma ei tea miks. :D


          3. Foorumi keel.

          Foorumi ametlik keel on eesti keel, va. “General Chat” rubriigis. “Eesti keel” nende reeglite mõistes tähendab ametlikku kirjakeelt vastavalt ametlikele õigekeelsusnormidele. Internetijututubade slängi (ks = x, ü = y, ts = c, s = z, a la “teex yhe zuicu”) kasutamine Foorumis on äärmiselt ebasoovitav. Keelatud on teiste Foorumikasutajate otsene solvamine ja halvustamine. Samuti on keelatud kasutada ebatsensuurseid sõnu, kui vähemalt ühte tähte nendes ei asendata tärniga – väga soovitatav on selliseid väljendeid üldse mitte pruukida.


          Siin tuleks jällegi mõningad muudatused ilmselt teha, sest siinses foorumis kasutavad kõik lause keskel inglise keelseid sõnu ja lühendeid. Pokkeriväljendeid ja muidu lahedat slängi. N: obv, are u serious, call, ck/r jne.
          Ja reegel ei peaks kehtima kui postitus sisaldab vähem kui 2 sõna N: tsau :D

          ¤ Aga üldised normid oleks sellised, kopeeritud samuti Audiclubist.

          Reeglitest tulenevalt on foorumi keel ametlik kirjakeel vastavalt ametlikele õigekeelsusnormidele.

          Näide Audiclubi foorumist:


          Toon siin ära meie poolt nõutavad normid:

          1. Lause algab suure tähega.
          2. Lause lõpeb punkti, küsimärgi või hüüumärgiga.
          3. Kirjavahemärgi (peamiselt punkti ja koma) ees ei käi tühikut (näide ,kuidas ei tohi olla). Erandiks on mõttekriips.
          4. Kirjavahemärgi järel on alati tühik (näide, kuidas peab olema). Erandiks on lõigu või jutu lõpp.

          Kui kõik need on täidetud ja sõnastus enamvähem loogiline, on postitus ka loetav ja meie foorumi nõuetele vastav. Me ei nõua filigraanset grammatikat, kuid palun püüdke end väljendada vähemalt vastavalt oma oskustele! Püüdlikkus väljendab elementaarset viisakust lugeja vastu. Suvaliselt foorumisse visatud seosetud sõnajadad on ebaviisakad ja me hakkame neid edaspidi (mitte tagasiulatuvalt) lihtsalt kustutama!

          Näide Audiclubi foorumist:

          Bolded osa võiks vähemalt austada.


          N: vigase postituse kohta.

          ***
          Märkus moderaatorilt: "Muutsin postituse eesti keele nõuetele vastavaks. Palun tee seda järgneval korral ise, kuna järgmine hooletult tehtud postitus kustutatakse! Kolmandal korral peatatakse sinu postitusõigus! Nõuded postituse keelelisele osale leiad siit."


          Praegune foorumi kirjastiil: türrra ,kaks korda fish tõmbas riverisse ära , nüüd taskudtühjad

          Uus ja ilusam foorum: T¤ra, fish tõmbas kaks korda riverisse ära ja nüüd taskud tühjad.

          Ma ei tea kas kedagi veel see kirjapilt vaevab aga vähemalt sain hingelt ära rääkida.


          GL!
          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

          Comment

          • Strawberry
            Varasemalt kasutaja "romeo"
            • Aug 2012
            • 1229

            #6
            Re: eesdigeel longab.

            Ain't nobody got time for dat !

            Üleüldse, millegi põhjal peab ju inimesest arvamuse moodustama !

            Ma tavaliselt püüan ikka lugejaid pidevalt kahevahel hoida. Ei tea keegi, kas maasikas on geenius või full retard.
            Last edited by Strawberry; 07.02.13, 17:45.

            Comment

            • qbj0hn
              Auk on auk. FAKT!
              • Nov 2008
              • 7091

              #7
              Re: eesdigeel longab.

              TL;DR LDO AINEC IMO
              Last edited by qbj0hn; 07.02.13, 19:31. Põhjus: nits gonna nit

              Comment

              • Platinum
                FPP Pro
                • Jan 2010
                • 248

                #8
                Re: eesdigeel longab.

                hahahaaa, olen düsgraaf ja saan selle eest banni foorumist.

                Comment

                • timz0333
                  Pokkeritark
                  • Mar 2009
                  • 6322

                  #9
                  Re: eesdigeel longab.

                  Vähemalt sain hingelt ära. Audiclubis muidu asi toimib väga hästi:) Ja keegi võiks confirmida, et ka HV äri teemades?

                  Comment

                  • Vandalar
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3577

                    #10
                    Re: eesdigeel longab.

                    Algselt olidki foorumid INFO vahetamise kohad, kus targad inimesed koos käisid ja igasugust läbu ja offtopicut karistati ja seda ei sallitud. Nüüd ei ole asi enam nii range. Minu meelest aitab selline puhtana hoidmine sisu kvaliteeti tõsta ning tuletab kasutajatele ka meelde, et foorum ei ole niisama vehkimise koht, vaid mõtete vahetamise koht, kus tuleb läbi mõtelda enne kui ütled/kirjutad. Mind otseselt väga palju ei häiri, kui vigadega kirjutatakse (teatud piirini) ning sallima peab ikka ka neid, kel emakeele grammatika perfektne pole.

                    Comment

                    • timz0333
                      Pokkeritark
                      • Mar 2009
                      • 6322

                      #11
                      Re: eesdigeel longab.

                      Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                      Algselt olidki foorumid INFO vahetamise kohad, kus targad inimesed koos käisid ja igasugust läbu ja offtopicut karistati ja seda ei sallitud. Nüüd ei ole asi enam nii range. Minu meelest aitab selline puhtana hoidmine sisu kvaliteeti tõsta ning tuletab kasutajatele ka meelde, et foorum ei ole niisama vehkimise koht, vaid mõtete vahetamise koht, kus tuleb läbi mõtelda enne kui ütled/kirjutad. Mind otseselt väga palju ei häiri, kui vigadega kirjutatakse (teatud piirini) ning sallima peab ikka ka neid, kel emakeele grammatika perfektne pole.
                      Obv, sellepärast ongi bolded osa minu arvates põhiline.

                      Comment

                      • LuuK
                        Vana Tegija
                        • Dec 2008
                        • 1138

                        #12
                        Re: eesdigeel longab.

                        kellelgi mingeid ägedaid grammarnazi pilte/gife on?

                        Comment

                        • IamAllin
                          Pokkerihai
                          • Aug 2009
                          • 1653

                          #13
                          Re: eesdigeel longab.

                          Algselt postitas LuuK Vaata postitust
                          kellelgi mingeid ägedaid grammarnazi pilte/gife on?
                          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #14
                            Re: eesdigeel longab.

                            Pokker on Eestis suhteliselt uus mäng ja seetõttu on väga palju võõrkeelseid väljendeid, mis iseloomustavad mängukäiku (check, fold, raise), mängusituatsiooni (limp, check-raise), mängijat (callingstation, donk, fish, crusher) ning lisaks ka onlinest tulenevaid inglise keelseid lühendeid (obv, nh, ty jne) + muud sada asja.

                            Hakata nõudma kõige eestistamist oleks enam, kui loll idee. Väga vähesed paistavad silma korralike postidega (tolmuahv, muruntau), enamus väga heade ning väga vähesed kohutavatega (bentleymulsanne näiteks).

                            Viimase puhul reguleerib foorum ehk kasutajad ise ning sellised inimesed saavad väga vähe või hoopis pilkava tagasisideme osaliseks.

                            Comment

                            • ropka11
                              Vana Tegija
                              • Oct 2008
                              • 1008

                              #15
                              Re: eesdigeel longab.

                              kui ikka ema keelt ei austa siis ajutine ban.
                              Naljamees.

                              Comment

                              Working...