Fold Equity

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Rahapada
    Vana Tegija
    • Oct 2008
    • 1178

    #1

    Fold Equity

    Tere, et mis asi see on? Kuidas seda arvestada? Kuidas seda oma mänguga siduda?

    tänan.
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #2
    Re: Fold Equity

    Uh.. Oh.. Sea mõistet on kõige raskem selgitada, kuna seda on põhimõtteliselt võimatu arvutada, graafikul näidata või tõestada muud moodi ja peab tunnetama oma kõhuga :P

    Igastahes Fold Equity tähendab seda, et kui tihti su vastased foldivad ja seda läheb siis vaja bluffimise ja semi-bluffimiste juures. Et fold equityt paremini mõista, siis selleks toon paar näidet:

    [o] heaks näiteks on callingstationid, kes ei foldi mitte ühtegi paari, tõmmet, ega midagi. Selliste vastaste vastu bluffimine on mõttetu, kuna nad ei foldi ehk meil puudub fold equity. Neid peaks ainult value bettima.
    [o] Teil on käes 89 ärtud ning flop on 67A, kaks ärtut. See on väga tugev tõmme ning Te peaksite flopis panema võimalikult palju raha sisse. Milleks? Sest kui Te saate rahad sisse, siis reeglina on see 50:50 olukord või isegi Te olete natuke taga. Aga milleks me ajama rahad sisse, kui me pole kunagi ees? Ikka sellepärast, et me oleme natukene ainult taga ja me peame sundima vastaseid foldima ja kui vastased foldivad siis saame raha. Seega see käsi on ehitatud selle peale üles, et vastased foldiksid ehk teisisõnu raha hakkab tulema sellest, et meil on fold equityt. Ja meil on siin alati fold equityt, sest enamus ajast Hold'emis käsi ei tehta ning kui me hakkame rahasid sisse ajama, siis isegi callinstationid peavad foldima.
    [o] me oleme buttonil ja meil on käes 72o, meieni folditakse ning mõlemad blindid on nitid, kes foldivad blindid 95% ajast. Me raiseme, kuna blindid foldivad nii tihti ning meil on retsilt fold equityt nende vastu. Profit.

    Nagu ma enne mainisin, siis fold equityt läheb vaja bluffimiseks ja semi-bluffimiseks. Kui Teil fold equityt ei ole ehk vastased ei foldi, siis igasugune bluff on mõttetu, samuti hakkavad semi-bluffid väärtusi kaotama ning mõtekam oleks siis mängida passiivsemalt ja saada käele pihta ja siis edasi võtta maximum käest.

    Kahjuks fold equitit Te kuidagi tõestada ei saa, et sa kunag iei tea, ju kas callingstation nüüd foldib su shovele või ei foldi. Jah ta võib foldida aga me ei tea kunagi täpset protsenti ja seega on vaja kõhutunnet ning natuke ka käe readimis oskust. Kui sa tead umbkaudselt, mis käsi tal on ning turni sadas ärtu äss, mis on scare kaart ja mis tõstab fold equityt ehk vastane hakkab rohkem foldima, siis on mõtekam bettida, kui muu jura siis ei ole.

    Siit võib juba ka edasi järeldada, et blufimine ja ka semi-bluffimine on kõige kõrgema taseme mäng, sest sa pead tundma vastast - kas ta on station, maniak, nit, hea mängija. Samuti, pead oskama käsi lugeda, et mis on tal käes ning pead teadma, kas ta loeb su käsi ka, et kas sa saad loogiliselt oma kätt esitleda. Ja sellepärast on ka headel mängijatel tavaliselt non showdown jooned plussis - sest nad oskavad käsi lugeda, tunnevad vastasid, tunnevad ära olukordi, kus nad saavad potte varastada ehk neil on kõrge fold equity.

    Seega kokkuvõtte:
    * fold equityt põhimõtteliselt tähendab seda, et kui tihti su vastased foldivad ja seda on vaja bluffimiseks ja semibluffimiseks;
    * bluff ja semi-bluffid on edasijõudnte mäng ning algajatel seda teha ei soovita, eriti bluffimist;
    * ära kunagi bluffi (s.h ka semibluffi nõrkade kätega - gutshot näiteks) tundmatue vastaste vastu, kuna sa ei tea, kas sul on fold equityt või mitte;
    * profit;

    Comment

    • Rahapada
      Vana Tegija
      • Oct 2008
      • 1178

      #3
      Re: Fold Equity

      Suurepärane vastus, aitähh herr Ranka...

      mh siit järeldub, et nt 10nl'is pea-aegu ei olegi fold equityt, sest seal inimesed lihtsalt ei tahagi kaarti maha panna... seega, leia pähklid ja löö vastu tohmani pead puruks

      Comment

      • Foux
        Õpihimuline Mängur
        • Oct 2008
        • 486

        #4
        Re: Fold Equity

        Selle peaks copy-paste'ima eraldi artiklina. Väga bueno

        Comment

        • ranka
          Miljon Põhjust Kodus Olla
          • Sep 2008
          • 36444

          #5
          Re: Fold Equity

          Algselt postitas Rahapada
          Suurepärane vastus, aitähh herr Ranka...

          mh siit järeldub, et nt 10nl'is pea-aegu ei olegi fold equityt, sest seal inimesed lihtsalt ei tahagi kaarti maha panna... seega, leia pähklid ja löö vastu tohmani pead puruks
          Täpselt ja sellepärast tulebki olla tight, mitte bluffida ja ainult valuebettida.

          Comment

          • Rahapada
            Vana Tegija
            • Oct 2008
            • 1178

            #6
            Re: Fold Equity

            Algselt postitas Foux
            Selle peaks copy-paste'ima eraldi artiklina. Väga bueno
            +1

            Comment

            • Tisko
              Klubi Liige
              • Oct 2008
              • 163

              #7
              Re: Fold Equity

              lihtsalt mainin, et kui ma õigesti mäletan, siis mõni allikas defineerib FE veel peenemalt:

              FE = tõenäosus, et vastane foldib * sinu võidu suurus, kui vastane foldib

              Comment

              • Rahapada
                Vana Tegija
                • Oct 2008
                • 1178

                #8
                Re: Fold Equity

                kas FE seostub kuidagi ka pot oddsidega?

                Comment

                • lenC
                  Administraator
                  • Oct 2008
                  • 6440

                  #9
                  Re: Fold Equity

                  Algselt postitas Rahapada
                  kas FE seostub kuidagi ka pot oddsidega?
                  mida suuremalt sa betid, seda halvemaid pot-oddse sa vastasele annad, seda suurem FE on

                  Comment

                  • Helmps
                    Grinder
                    • Oct 2008
                    • 828

                    #10
                    Re: Fold Equity

                    ja järjekordne müsteerium pokkeripro kriminalistide rühma poolt lahendatud.
                    good one

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #11
                      Re: Fold Equity

                      Algselt postitas Helmps
                      ja järjekordne müsteerium pokkeripro kriminalistide rühma poolt lahendatud.
                      good one
                      LMAO

                      Comment

                      Working...