Kuidas mängida overpaire ja TPTK

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • alaska
    forever
    • Oct 2008
    • 6599

    #1

    Kuidas mängida overpaire ja TPTK

    Leidsin ühe hea artikli ja tõlkisin osaliselt ära. Tundub täitsa mõistlik tekst.





    Kui sul on Overpair või TPTK, beti pool potti kuni 2/3 potti kogu käe jooksul. Kui sind tõstetakse (isegi kui see on ainult minraise) oled sa taga. Viska oma kaardid maha, väljaarvatud juhul, kui sul on migisugune tugev draw. Aga seni, kuni sinu raised lihtsalt callitakse, võidad sa vähemalt 90% juhtudest. Samas, kui vastane reraiseb sind, oled sa löödud 90% juhtudel. Pokkeris pole midagi 100%. Keegi võib sind sellesama eelpoolkirjeldatud teooria abil bluffida. Samuti võib mõni väga passiivne mängija oma monsteriga sind ainult callida lõpuni.

    Alternatiiv samale olukorrale on see, kui sa oled positsioonis ja keegi betib vähem kui 60% potist, siis tõenäoliselt oled sa ees (seekord ainult u. 65%, mitte 90%). On võimalus seda ekspluateerida, aga see pole hetkel tähtis. Aga kui keegi betib 30% pottist ja sul on TPTK, sa oled ees 90% kordadest. Seljuhul minraise neid, et bet oleks üle 50% potist. Kui nad nüüd reraisevad-pushivad, on tegemist selle 10%, kui sa oled taga!!! Kui nad aga callivad, ajavad nad tõenäoliselt mingit rida või masti taga ja checkivad, kui järgmine kaart maha tuleb. Kui nad aga uuesti betivad, ole ettevaatlik! Lihtsalt calli nad maha, kuni nende betid on VÄHEM KUI 50% potist.

    Kui neid reegleid järgida, väldid sa palju raskeid olukordi ja sa saad mängida oma overpaire ja TPTK kindlamalt. 2 paari mängi täpselt samamoodi. Kui sa arvad, et keegi sai lõpuks oma reale või mastile pihta, aga sa pole päris kindel, kasuta eelnevat taktikat. Eelda, et nad ei saanud pihta, mängi samamoodi edasi, kuni nad ei beti või tõsta üle 50% potist. (aga pea meeles, et 50% beti puhul oled sa 65% kordadest ees, aga 30% suuruse beti puhul isegi 90% kordadest).
  • Helmps
    Grinder
    • Oct 2008
    • 828

    #2
    Re: Kuidas mängida overpaire ja TPTK

    huvitav tõesti

    Comment

    • AshrakWhite
      Grinder
      • Oct 2008
      • 666

      #3
      Re: Kuidas mängida overpaire ja TPTK

      Oooookeeeeei?!

      ütleme sul on AK teed raise, callitakse

      flopist saad Axy le pihta, teed raise teine vend shoveb siis foldid ve?

      Comment

      • -andres-
        Moderaator
        • Oct 2008
        • 4546

        #4
        Re: Kuidas mängida overpaire ja TPTK

        Oleneb olukorrast ja vastasest täielikult ju. Enamasti sa ainult top pairiga suuri potte koju ju ei too.

        Comment

        • alaska
          forever
          • Oct 2008
          • 6599

          #5
          Re: Kuidas mängida overpaire ja TPTK

          Algselt postitas AshrakWhite
          Oooookeeeeei?!

          ütleme sul on AK teed raise, callitakse

          flopist saad Axy le pihta, teed raise teine vend shoveb siis foldid ve?
          Kui ma ei usu, et ta AQ-ga shoveb, siis muidugi viskan maha.

          Ega see tekst ei ole puhas tõde, aga kogu bad beat section pokkerifoorumites on täis kurtmisi, kuidas TPTK ja AA KK ära kräkitakse. See on üks võimalus, kuidas neid mängida.

          Comment

          • AshrakWhite
            Grinder
            • Oct 2008
            • 666

            #6
            Re: Kuidas mängida overpaire ja TPTK

            Oleneb ikka sellest, mis read vastase vastu on ja mille peale ta paned, kuskohast need protsendid üldse võetud on, minumeelest on see suht imelik artikkel ikka.

            Comment

            • pikk28
              Klubi Liige
              • Oct 2008
              • 6695

              #7
              Re: Kuidas mängida overpaire ja TPTK

              väga palju ka oleneb ju boardist. Kui board toob lehed A Q 10 ja turn Q ja vana krt shovib, siis ma ju tõesti ei mängi deep stacki maha.
              Umbes selline olukord mul oli ja foldisin om AKs-i. Koju jõuan siis panen ka käe ülesse, siiamaani piinab :)

              Comment

              • AshrakWhite
                Grinder
                • Oct 2008
                • 666

                #8
                Re: Kuidas mängida overpaire ja TPTK

                sellisel boardil kui sa raised ja call siis oled vast bear võibolla tie, kui sa reraised ja vastane callib siis oled vast ees isegi imo

                Comment

                • pikk28
                  Klubi Liige
                  • Oct 2008
                  • 6695

                  #9
                  Re: Kuidas mängida overpaire ja TPTK

                  Algselt postitas AshrakWhite
                  sellisel boardil kui sa raised ja call siis oled vast bear võibolla tie, kui sa reraised ja vastane callib siis oled vast ees isegi imo
                  ma MP1 preflop raise(stack 100bb), ta CO call (stack kuskil 70bb). Ma cbet ta call, turnis bettisin pool potti ja ahv lajatas all-in. ma kaka püksis ja fold

                  Comment

                  • AshrakWhite
                    Grinder
                    • Oct 2008
                    • 666

                    #10
                    Re: Kuidas mängida overpaire ja TPTK

                    oli mingi read ta kohta ka, tight loose?

                    loose siis võis AT olla.

                    Comment

                    • Helmps
                      Grinder
                      • Oct 2008
                      • 828

                      #11
                      Re: Kuidas mängida overpaire ja TPTK

                      no kuramus, see artikkel ikkagi natukene üldisemalt. läbilugemine ei jookse mööda külgi maha, samas võib mõnel hetkel kasuks tulla. loomulikult konkreetses olukorras pead usaldama enda reade, vastase state ning sada muud faktorit, et teha korrektne otsus. pokkeris on iga situatsioon põhimõtteliselt omamoodi ju.
                      algajad poisid ( sealhulgas ka mina) lugege läbi, pange kõrva taha ja grindige.
                      alaskale aitüma tõlkimise eest.

                      Comment

                      • pikk28
                        Klubi Liige
                        • Oct 2008
                        • 6695

                        #12
                        Re: Kuidas mängida overpaire ja TPTK

                        Algselt postitas AshrakWhite
                        oli mingi read ta kohta ka, tight loose?

                        loose siis võis AT olla.
                        pakun et oli 31/7 vms

                        Comment

                        • AshrakWhite
                          Grinder
                          • Oct 2008
                          • 666

                          #13
                          Re: Kuidas mängida overpaire ja TPTK

                          nii laia rangega oleks vist shove mul, aga ma donk kah niiet ärge tegke nagu mina.

                          Comment

                          Working...