"Yes" thread

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Pahvak
    Pastilaa?? Ei!
    • Dec 2008
    • 4431

    #421
    Re: "Yes" thread

    Tahaks ka mingeid häid materjale kuidas range arvutamist arendada holdemis. Või muid materjale, mis matemaatika abil mängu parandavad, kuna matemaatikat ei karda.
    Fullstacks have more fun.

    Comment

    • ranka
      Miljon Põhjust Kodus Olla
      • Sep 2008
      • 36444

      #422
      Re: "Yes" thread

      Kombinatooriga ja tõenäosusteooria õppimiseks ei ole vaja eratunde ega õpetaja vaja IMO. Sest need on kõik loogiliselt mõeldavad ja peaksid tulema iseenesest, kui natuke tugevamini teemasse süveneda. Nii õppides saad sa sellest kõige paremini aru ja oskad ka reaalselt matemaatikat lauas kasutada. Kui õppida õpetaja käe all pähe tuupides ja lõpus ka miski pähe tuubitud robotlik kontrolltöö teha, siis pokkerilauas sellest ei ole abi.

      Üldse see math tuleb iseenesest, kui süveneda. Iga päev õppida, pusida ja uurida ning kuu pärast asi tuleb automaatselt.

      Comment

      • BuildUp
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 2547

        #423
        Re: "Yes" thread

        Ma just koolis kordan kombinatoorikat ja tõenäosust. Iseenesest huvitav asi, aga vajab tõesti kõvasti süvenemist. Üle käe ei õpi midagi.

        Comment

        • leits

          #424
          Re: "Yes" thread

          Algselt postitas ranka
          Kombinatooriga ja tõenäosusteooria õppimiseks ei ole vaja eratunde ega õpetaja vaja IMO. Sest need on kõik loogiliselt mõeldavad ja peaksid tulema iseenesest, kui natuke tugevamini teemasse süveneda. Nii õppides saad sa sellest kõige paremini aru ja oskad ka reaalselt matemaatikat lauas kasutada. Kui õppida õpetaja käe all pähe tuupides ja lõpus ka miski pähe tuubitud robotlik kontrolltöö teha, siis pokkerilauas sellest ei ole abi.

          Üldse see math tuleb iseenesest, kui süveneda. Iga päev õppida, pusida ja uurida ning kuu pärast asi tuleb automaatselt.
          mingid 3. järku integraalid küll ise ei tule kui sittagi asjast aru ei saa :D

          Comment

          • jrgn hell
            Klubi Liige
            • Oct 2008
            • 3328

            #425
            Re: "Yes" thread

            no eraõpetajaga ongi see hea, et õpin mida tahan. võin talle puhtalt hand historid ka ette anda ja koos pusida. Päris tõsielt kaalun seda ja kui ise võtan endale õpetaja, siis pigem õpin hoolega ja kui kopp ees, siis saab diili ära lõpetada, mitte nagu koolis oli, et sügisel õpikud kappi ja kevadel raamatukogusse tagasi. Vahele natuke nägu, et ma püüan, aga ei oska,ja sai mingi hinde ikka kätte.

            Comment

            • Pahvak
              Pastilaa?? Ei!
              • Dec 2008
              • 4431

              #426
              Re: "Yes" thread

              Mida sa õpetaja käest teada tahad, et kui holdemis on maas Axx, et mitut moodi võib vastasel olla AA või AK?

              Esimesel juhul on pakis 3 ässa ja vastasele saab AA kätte anda kolmel moel (kui ei usu, siis võta 3 ässa kätte või joonista paberile ja proovi mitu erinevat kombot sa saad neist teha ja nii peaks ka vilumus tulema). Ühesuguste kaartidega on lihtne - võtad kaartide arvu x ja kasutad valemit x*(x-1)/2. Näiteks paned sinna, et arvad et pakis on 3 ässa ja saadki vastuseks 3. Kui arvad, et vastasel on QQ Axx boardil, siis seda saab tal olla (4*3)/2 = 6 kombinatsiooni.

              AK saamiseks on tal analoogselt pakis 3 ässa ja 4 kuningat (eeldusel, et mõni neist sinu käes ei ole). Erinevate kaartidega on lihtne - lihtsalt korrutad arvud, kui palju sa arvad, et neid pakis veel on 3*4 = 12 AK võimalust.

              Nii vaikselt pusid ja tulebki.
              Fullstacks have more fun.

              Comment

              • ranka
                Miljon Põhjust Kodus Olla
                • Sep 2008
                • 36444

                #427
                Re: "Yes" thread

                Algselt postitas leits
                mingid 3. järku integraalid küll ise ei tule kui sittagi asjast aru ei saa :D
                Ja sul on neid lauas ja pokkeriarvutuste juures igapäev vaja?

                Enamus mustatööd teevad ära PokerStove (omaha jaoks oli miski website), mis nõuab kõige raskemat matemaatikat. Sinu ülesanne on leida pot oddsid, ranged ja siis %-endid, kui tihti msiki käsi vastasel on.

                Live lauas, kus sul neid tööriistu ei ole, ei ole sule mitte midagi teha aga SELLEKS tulebki harjutada kuival maal ehk teisisõnu vaadata üle oma mängu. Kasutada PokerStove ja küll siis hakkavad tüüpkohad meelde jääma ning nendest juba piisab. Sa ei pea teadma täpselt võidu%, sest me nii või naa arvame kõike umbkaudselt aga kui saame enam vähem täpse koha, siis juba hakkame long runis võitma. Kui ei hakka, siis istud vales lauas.

                Comment

                • leits

                  #428
                  Re: "Yes" thread

                  Algselt postitas ranka
                  Ja sul on neid lauas ja pokkeriarvutuste juures igapäev vaja?

                  Enamus mustatööd teevad ära PokerStove (omaha jaoks oli miski website), mis nõuab kõige raskemat matemaatikat. Sinu ülesanne on leida pot oddsid, ranged ja siis %-endid, kui tihti msiki käsi vastasel on.

                  Live lauas, kus sul neid tööriistu ei ole, ei ole sule mitte midagi teha aga SELLEKS tulebki harjutada kuival maal ehk teisisõnu vaadata üle oma mängu. Kasutada PokerStove ja küll siis hakkavad tüüpkohad meelde jääma ning nendest juba piisab. Sa ei pea teadma täpselt võidu%, sest me nii või naa arvame kõike umbkaudselt aga kui saame enam vähem täpse koha, siis juba hakkame long runis võitma. Kui ei hakka, siis istud vales lauas.
                  Ma mõtlesin siiski üleüldiselt, mitte ainult pokkeri alast

                  Comment

                  • ranka
                    Miljon Põhjust Kodus Olla
                    • Sep 2008
                    • 36444

                    #429
                    Re: "Yes" thread

                    Algselt postitas leits
                    Ma mõtlesin siiski üleüldiselt, mitte ainult pokkeri alast
                    Jajajah aga me ju räägime pokkerist matast :D

                    Comment

                    • leits

                      #430
                      Re: "Yes" thread

                      pokkeri mata pole mingi mata ... sest sul on peaaegu alati aute ja võid hittida, seega hui sa pead midagi arvutama ;D ;D

                      Comment

                      • ranka
                        Miljon Põhjust Kodus Olla
                        • Sep 2008
                        • 36444

                        #431
                        Re: "Yes" thread

                        Algselt postitas leits
                        pokkeri mata pole mingi mata ... sest sul on peaaegu alati aute ja võid hittida, seega hui sa pead midagi arvutama ;D ;D
                        See võib selgitada su eelnevat halba jooksu :P

                        Comment

                        • Tigrano
                          Administraator
                          • Oct 2008
                          • 7614

                          #432
                          Re: "Yes" thread

                          Algselt postitas leits
                          pokkeri mata pole mingi mata ... sest sul on peaaegu alati aute ja võid hittida, seega hui sa pead midagi arvutama ;D ;D
                          Kui mõistus otsas ja ei tea mida teha, siis on hea mate põhjal otsus teha

                          Comment

                          • jrgn hell
                            Klubi Liige
                            • Oct 2008
                            • 3328

                            #433
                            Re: "Yes" thread

                            Algselt postitas Pahvak
                            Mida sa õpetaja käest teada tahad, et kui holdemis on maas Axx, et mitut moodi võib vastasel olla AA või AK?

                            Esimesel juhul on pakis 3 ässa ja vastasele saab AA kätte anda kolmel moel (kui ei usu, siis võta 3 ässa kätte või joonista paberile ja proovi mitu erinevat kombot sa saad neist teha ja nii peaks ka vilumus tulema). Ühesuguste kaartidega on lihtne - võtad kaartide arvu x ja kasutad valemit x*(x-1)/2. Näiteks paned sinna, et arvad et pakis on 3 ässa ja saadki vastuseks 3. Kui arvad, et vastasel on QQ Axx boardil, siis seda saab tal olla (4*3)/2 = 6 kombinatsiooni.

                            AK saamiseks on tal analoogselt pakis 3 ässa ja 4 kuningat (eeldusel, et mõni neist sinu käes ei ole). Erinevate kaartidega on lihtne - lihtsalt korrutad arvud, kui palju sa arvad, et neid pakis veel on 3*4 = 12 AK võimalust.

                            Nii vaikselt pusid ja tulebki.
                            ega ma päris debiil ei ole. Mida rohkem õppid aja pusida, seda kiiremini suudaks asjaga tegelede ja küll need equityd ka pähe kuluvad. Ja hi/los ma arvan, et arvutamist ja võimalusi vähe rohkem kui holdemis. Ei räägi siin mäng vs mäng, sest ei oska kumbagi, aga 4 kaarti ikka annab tiba rohkem võimalusi, sest siusliselt on sul korraga käes 6 kätt, kui praegu juba puuse ei pannud

                            Comment

                            • lenC
                              Administraator
                              • Oct 2008
                              • 6440

                              #434
                              Re: "Yes" thread

                              Abusing Regulars

                              No-Limit Hold'em, $1.00 BB (6 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

                              BB ($113.40)
                              UTG ($101.30)
                              MP ($52.20)
                              CO ($117.20)
                              Hero (Button) ($136.10)
                              SB ($135)

                              Preflop: Hero is Button with K, A
                              3 folds, Hero bets $3, 1 fold, BB raises $9, Hero raises $22, BB raises $103.40 (All-In), Hero calls $88.40

                              Flop: ($227.30) K, 7, K (2 players, 1 all-in)

                              Turn: ($227.30) 4 (2 players, 1 all-in)

                              River: ($227.30) 10 (2 players, 1 all-in)

                              Total pot: $227.30

                              Villain Shows A 9 , the pot is shipped to Hero

                              Comment

                              • Fortune
                                IP
                                • Oct 2008
                                • 1396

                                #435
                                Re: "Yes" thread

                                Algselt postitas lenC
                                Abusing Regulars

                                No-Limit Hold'em, $1.00 BB (6 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

                                BB ($113.40)
                                UTG ($101.30)
                                MP ($52.20)
                                CO ($117.20)
                                Hero (Button) ($136.10)
                                SB ($135)

                                Preflop: Hero is Button with K, A
                                3 folds, Hero bets $3, 1 fold, BB raises $9, Hero raises $22, BB raises $103.40 (All-In), Hero calls $88.40

                                Flop: ($227.30) K, 7, K (2 players, 1 all-in)

                                Turn: ($227.30) 4 (2 players, 1 all-in)

                                River: ($227.30) 10 (2 players, 1 all-in)

                                Total pot: $227.30

                                Villain Shows A 9 , the pot is shipped to Hero
                                Standard :)

                                Comment

                                Working...