squeeze vs 3bet

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • JanRose
    Julm Donk
    • Oct 2008
    • 78

    #1

    squeeze vs 3bet

    Pre-flop: (870, 9 players) Hero is MP1 K Aheart
    windy25 raises to 800, 1 fold, Hero calls 800, 1 fold, Dustylove goes all-in 8838, 4 folds, windy25 folds, Hero goes all-in 5130

    Kommentaarid:
    "Need vennad, kes ütlesid - "squeeze", siis tegu ei ole siin squeezeiga vaid 3betiga."

    kas sa seletaksid palun, mis vahe on squuze ja 3betil?

    squeeze peaks ju olema raise - call - reraise (suur)

    kuskilt lugesin, et:

    The Squeeze is a "play" that takes place when a player open raises, and gets a cold caller. Now, any players in later position can reraise and put the "squeeze" on the other two.

    Three Bet - this term is only applicable to limit holdem games. Three betting means that if I bet and you raise, then I reraise that is a "3 bet" -- it's the third raise.

    või saan ma millesti valesti aru?

    tänud
  • lenC
    Administraator
    • Oct 2008
    • 6440

    #2
    Re: squeeze vs 3bet

    Squeeze tehakse reeglina blindidelt ja eelnev action peaks olema raise-call. Näiteks MP raiseb 4bb, CO callib ise BB-l paned 18bb peale, siis sa squeezid originaaltõstjat - MP-d, ta peaks foldima suurema tõenäosusega, kuna tal on rääkimata callija taga.

    Comment

    • JanRose
      Julm Donk
      • Oct 2008
      • 78

      #3
      Re: squeeze vs 3bet

      aga kas antud näites ei ole siis R + C + RR ja squeeze? või tõesti sõltub see positsioonist? et kui oled blindidel, siis tasub squeezida vms (kuid samas squeeze oleks ju parem kui oleks positsiooni esialgse raisija suhtes)

      Comment

      • ranka
        Miljon Põhjust Kodus Olla
        • Sep 2008
        • 36444

        #4
        Re: squeeze vs 3bet

        Minu paha!

        Ei pannud tähele, et ma olin cold-caller, arvasin, et ma olin raiser. Minu poolsed vabandused -- seega oli jah antud käes squeeze, mitte 3bet.

        Vabandused...

        Comment

        • JanRose
          Julm Donk
          • Oct 2008
          • 78

          #5
          Re: squeeze vs 3bet

          heh ära vabanda

          tegijatel ikka juhtub apsakaid vahest :)

          ma ise ka täpselt ei teadnud mis see on, kontrollisin üle ja äkki kellegil midagi huvitavat veel öelda squeeze/3bet kohta

          näiteks 3beti puhul (nagu aru saan siis vist selleks nimetatakse re-reraise?) saan ma aru, kuna teha seda - ehk siis totaalse nuts käega AA KK QQ AKs vms

          aga kuna ma tean squeezida? lausa uskumatuna tundub vahest, kuidas selline asi läbi saab üldse minna.

          peab vist eritight imidz olema, et seda üldse sooritada vms, vaatasin youtubest harringtoni squeeze just ja 63 visata pool oma stacki sisse hilises turniiris kui seljataga oli AQ

          tundub ysna absurdne riskida niimoodi

          Comment

          • ranka
            Miljon Põhjust Kodus Olla
            • Sep 2008
            • 36444

            #6
            Re: squeeze vs 3bet

            Algselt postitas JanRose
            näiteks 3beti puhul (nagu aru saan siis vist selleks nimetatakse re-reraise?) saan ma aru, kuna teha seda - ehk siis totaalse nuts käega AA KK QQ AKs vms
            3bet ehk kolmas panus on reraise, mitte re-reraise.

            bet = 1bet
            raise = 2bet
            reraise = 3bet
            re-reraise = 4bet
            re-re-reraise = 5bet
            jne.

            1bet ja 2bet ei kasutata, sest nende asemel on bet ja raise. Alatest 3betist on lihtsam kasutada sõna 3bet, kui reraise ja re-reraise on suht alati 4bet ning re-re-reraise mõistet ei ole enne kuulnudki vaid selle asemel siis 5bet.

            Algselt postitas JanRose
            aga kuna ma tean squeezida? lausa uskumatuna tundub vahest, kuidas selline asi läbi saab üldse minna.
            Mina squeezen väga lightilt - näiteks isegi kätega Q5s, J4s, 89s jne. Enamus sellised squuezed on bluffid, sest ma arvan, et võidan poti väga tihti preflopis ja seda ma ka teen. Ja kui vahele jääd siis pole hullu, sest siis mu premium kaartide väärtused tõusevad, kuna vastased teavad, et ma squeezen trashiga.

            Üks väga hea näide squeezeks:
            Kõik mängijad on 100BB deep.

            UTG, kes omab statte 14/12/9 raiseb 4BB (pot: 5.5BB - tema raise + blindid), folditakse CO-ni, kes on 11/9/4 statidega ja ta cold-callib (pot 9.5BB) ning sina oled buttonil käes 93 ärtud. Sa raised 15BB peale ning mõlemad vastased foldivad. Miks on raise hea?

            UTG käe range on: 22+, AJs+, AQ+, vahetevahel ka muud prahti. Kui sina raised 15BB peale, on tal 12BB callida ja 100BB-liste stackide juures ei ole tal setmine oddse. Seega ta foldib kõik väikesed paarid, kuna ta ei saa callida kolmiku peale. Samuti viskab ta väga kergelt maha AJ ja AQ ning low limitis visatakse kergelt maha ka AK! Järgi jäävad JJ+, mis on 1.8% käsi. Ja tean ka mehi, kes on suutelised maha viskama JJ ja QQ ning mängivad ainult KK. Seega ta foldib enamus rangest!

            CO, kes oli stattidega 11/9 on tõeline nit ja tõenäoliselt ta setmineb, callib suure ässa võid suited connectoritega. Samuti on ta ehitanud oma cold-calli positsiooni ning implied oddside peale. Kuna tal positiooni ei ole (see ei olegi eriti tähtis) ja implied oddsid puuduvad ning kui UTG on foldinud, foldib CO peaaegu alati.

            Nüüd vajan matemaatikute abi, et kui tihti peavad meie vastased foldima, et me jääksime break even? Minu loogika ütleb, et see on natuke üle 61%?

            Ja võtsin pullipärast statistika, kus ma squeezin ja kui käsi ei läinud showdownile. viimase 100,000 käe kohta olin teinud 258 squeeze playd ja võitnud 1064 big-blindi ehk 10 buy-ini kasumit. Kokku squeeze % on 5.7%. See on tunduvalt suurem, kui paljude mängijate 3bet!

            Aga squeezedes peab olema väga ettevaatlik - mõlemad vastased peavad olema tight ja samuti peate arvestama juba üldise imidziga. Kui näete, et hakkavad vastu võitlema - 4bet shovema või vahelt cold-caller raiseb, siis pead jätma meelde ,et seda vastast ära pikalt enam lightilt squeeze ja tee seda ainult premiumitega. Maksavad välja nagu mühiseb.

            MUUTSIN POSTI, Kuna andmed olid algul valed.

            Comment

            • alaska
              forever
              • Oct 2008
              • 6599

              #7
              Re: squeeze vs 3bet

              Kui squeeze bluffida, kas siis on üldse kaartidel tähtsust, kas võiks olla suited, onegapperid...
              Kui keegi raiseb, mis siis teha?
              Kui keegi callib, mida teha kui flopis ei hittinud? Kas bluffi puhul ongi see ühekordne 3bet, mida tasub investeerida, või on veel hiljem võimalik vastane käe pealt maha saada?

              Comment

              • ranka
                Miljon Põhjust Kodus Olla
                • Sep 2008
                • 36444

                #8
                Re: squeeze vs 3bet

                Algselt postitas alaska
                Kui squeeze bluffida, kas siis on üldse kaartidel tähtsust, kas võiks olla suited, onegapperid...
                Kui keegi raiseb, mis siis teha?
                Kui keegi callib, mida teha kui flopis ei hittinud? Kas bluffi puhul ongi see ühekordne 3bet, mida tasub investeerida, või on veel hiljem võimalik vastane käe pealt maha saada?
                Kaardidel ei ole eriti tähtsust aga parem teha mitte domineeritud kätega, sest kui vastane callib ja sul on käes KJ ning flop on KXX, siis on väga raske foldida, kui vastane läheb all-in sinu cbeti peale. Ise eelistan kõike suited kaarde, sest kui saan calli ja floppan flush draw siis lähen suht alati broke. Kui teed miski J4s suckoudi vastasele on note garanteeritud sinu kohta.

                Kui sa bluffid ja keegi raiseb, siis mis sa ise arvad, mis tuleks teha? Obviously, et maha oma trash käsi panna.

                See oleneb, mis vastane callib squeese ja mis vastasega on tegu. Viimane küsimus - loe eelmist lauset :P

                Comment

                • JanRose
                  Julm Donk
                  • Oct 2008
                  • 78

                  #9
                  Re: squeeze vs 3bet

                  super, tänud ranka põhjaliku ning hariva vastuse eest :)

                  Comment

                  • ranka
                    Miljon Põhjust Kodus Olla
                    • Sep 2008
                    • 36444

                    #10
                    Re: squeeze vs 3bet

                    Aa 1 asi on vale, parandan orignaalposti ära. Squeeze on 15BB peale, mitte 30 :P Ja kogu matemaatika muutub totaalselt, sest me riskime 15BB-ga, et võita 9.5BB ja seega peavad vastased foldima 61% ajast.

                    Ei tea, mis mul täna viga on, et nii võssa kõik panen :P

                    Comment

                    • gert23
                      Klubi Liige
                      • Oct 2008
                      • 6695

                      #11
                      Re: squeeze vs 3bet

                      tänud hariva teksti eest! Jälle veidi targem.

                      Comment

                      • ranka
                        Miljon Põhjust Kodus Olla
                        • Sep 2008
                        • 36444

                        #12
                        Re: squeeze vs 3bet

                        Algselt postitas gert23
                        tänud hariva teksti eest! Jälle veidi targem.
                        Võtke heaks. Aga ma rõhutan veelkord - ärge nüüd iga käega squeezema hakake vaid enne veenduge, et tegu on tightide vastastega! Samuti ei pruugi olla üks caller, vaid võib olla isegi kaks või rohkemgi. Kui kõik on tight, siis laske 2-3 ekstra big blindi squeeze suurusele juurde ning jätkake samas vaimus. Selline squeeze paistab veel ülitugevana ja antakse võimsalt respekti.

                        Comment

                        • Tigrano
                          Administraator
                          • Oct 2008
                          • 7614

                          #13
                          Re: squeeze vs 3bet

                          Ranka hea lugemine, nüüd kähku enda squeezi õnnestumise % arvutama

                          Comment

                          • ESTPatrick
                            Olümpsi Mägi Aivar
                            • Nov 2008
                            • 5572

                            #14
                            Re: squeeze vs 3bet

                            kuradi keeruline

                            Comment

                            • ranka
                              Miljon Põhjust Kodus Olla
                              • Sep 2008
                              • 36444

                              #15
                              Re: squeeze vs 3bet

                              Algselt postitas ESTPatrick
                              kuradi keeruline
                              Mis asi? Raise nupu vajutamine?

                              Comment

                              Working...