Umbkaudu kuu aega tagasi avaldas Pokkeriprod.com oma esimese intervjuu ok2aa'ga. Sai öeldud, et tegemist on intervjuude seeriaga, seega käes on aeg järjeks. Eelnevalt mainitult, on meie eesmärk küsitleda Eesti pokkerimaastikul tegutsevaid huvitavaid persoone ning isiksusi.
Meie teiseks kandidaadiks oli Eestis küllaltki tuntud mängija privador. Esitasin talle nii üldiseid küsimusi pokkeri juurde jõudmise kohta, elust elukutselise pokkerimängijana ning ka mõningaid spetsiifilisemaid küsimusi Eesti pokkerimaastiku kohta. Täpsemalt saate lugeda juba järgnevast.
Andres: Oskate ehk alustuseks rääkida oma teekonnast pokkeri juurde?
Privador:Pokkeri juurde tõi mind nii või teisiti Naxer. Juba põhikoolis kutsus ta mind slotti mängima. 2000'da aasta alguses ristusid me teed uuesti ja hakkasime kasiinosid abusima ja sellega raha teenima. Et kasiinodega oli suht kiiresti lõpp, sest millegi eest peavad ju managerid ka kõrget palka saama, diis pöördus pilk 2005-2006 aastal pokkerile, mida Naxer mulle jälle osaliselt tutvustas. Alguses olin kahevahel ja ei leidnud pokkeris eelist, kuid siis selgus, et pokkeris(netipokkeris) on võimalik võita.
A: Kas olete elutkutseline pokkerimängija?
P:Võib öelda, et olen. Asendasin turvalise kaitseväelase ameti pokkerimängija vastu.
A: Parimad/halvimad küljed seoses pokkeri kui elukutsega?
P:Kui pokkerikarjäär algas, siis kahtlemata sai AEG märksõnaks. Hetkeseisuga on see kohati juba miinuseks muutumas, sest enam pole vabaajaga midagi peale hakata! Ja nii võib kergelt tekkida stress.
Miinuseks on ka vähene sotsialiseerumine. Seega praegu tegelen hoogsalt võimaluste leidmisega aja sisustuseks.
A: Kas olete kunagi kahetsenud valikut hakata elukutseliseks pokkerimängijaks?
P:Ei ole. Teadvustasin sellega kaasnevaid riske.
A: Millised on olnud inimeste reaktsioonid, kui nad on teada saanud pokkerist kui teieelukutsest?
P:Kahjuks mitte positiivsed. Inimestes tekib küll suur huvi, et kuidas ma mängin ja mida ma mängin, aga üldiselt suhtutakse ikkagi nn kerglaselt sellise "elukutse" vastu ja arvatakse, et ma olen sõltlane. Vanemad olid alguses väga negatiivsed, kuid nüüdseks on nad harjunud. Seda eelkõige sellepärast, et kõrvaltvaatajatena nad näevad, et mul raha on ning inkassokutseid pole samuti tulnud, ehk nad on jõudnud järelduseni, et "gamblimsiega" oleks ma ammu bustolandis olnud.
A: Kas kavatsete jääda elatuma pokkerist?
P:Tahaks, aga tõenäolsielt seda ei juhtu. Pokkeritoad kindlustavad turul positsioone( st mängijad võivad promodest ja boonustest suu puhtaks pühkida). Lisaks "know how" suureneb järk-järgult ja mänggijad muutuvad järjest paremateks. Kui ma pokkeriga alustasin, oli mu eesmärk riskivabalt ja stabiilselt raha võita, kuid kui tulevikus istuvad lauas mu vastas kõik regularid, siis võite arvata, et see mäng on minu jaoks surnud ja leian uue väljakutse.
A: Kas pokker nõuab midagi rohkemat kui mõni teine elukutse?
P:Nii ja naa. Samas on küll palju vaba aega, aga olen sunnitud nt mängima ebamugaval ajal, kuskil kellegi sünnipäeval läpakaga turniiri vms. Kui ma seda ei teeks, jääks mul võibolla hinnanguliselt paar tuhat saamata. Samuti vahest tahaks nädala vahetustel lõbutseda, aga toad on siis fishised ja ei saa kuskil järeleandmisi teha, kui tahan arveid maksta.
Järgnevalt küsimused juba eelkõige online pokkeri kohta:
A: Kas mängite pigem rahamängu või turniire?
P:See sõltub hooti. Nt aasta alguses meeldis mulle mängida turnasid, mida ma ka CMP üles panin. Praegu on jälle cashipisik sees. Üldiselt olen kõigesööja, kui eelist näen, astun ligi. :)
A: Kui palju nädalas kulutate aega pokkerile?
P:Raske öelda. Ma olen küll väga palju arvutis, aga mängin siis kui tuju tuleb. Tõenäoliselt on seda siiski rohkem kui tööinimese 40 tundi.
A: Mis limiite regulaarselt mängite?
P:Oleneb tundest. Kui mängud on fishised, mängin kõrgemalt kuni BB 10$. Kui mängud raskemad siis madalamalt. Üldiselt cashi alla NL200 ei taha eriti mängida. Lähen liiga loose-ks, sest võidud ei paku enam huvi ja muutun ise jõuluvanaks.
A: Kus kohast pärineb teie "lauanimi"?
P:Lambist võetud. Pärast enam muutma ei hakanud, sest kõik teadsid mind juba sellisena. Kahetsusväärsel kombel on ka üks sarnase nimega arvutifirma.
A: Kas pelgalt kogemustega ja ilma erilise vaevata on võimalik "tippu" jõuda?
P:Raske küsimus, aga olen saanud aru, et väga palju sõltub ka õnnest. Oleks ma 2002'l aastal alustanud, oleks ma tõenäoliselt olnud praeguseks pokkerimiljonär, sest nt PL1000 omaha tase oli selgelt nõrgem kui praegune PL50! Seega nagu igal alal, sõltub see väga palju ajastusest, millal "bisnesisse" astud! Peale Partypokeri nn surma ja turuliidri positsiooni loovutamist Pokerstarsile, on pokkeris uus ajajärk ja pokkerimiljonäriks saamine on kordades, kui mitte 10-kordades raskem.
A: Kas olete mänginud pokkerit ka joobes peaga? Mis on olnud tulemused?
P:Jah olen. Tulemused ikka pea samad, sest tean, et kui ma "blowin" osa bankrollist maha, siis ma pean väga palju tööd tegema, et seda seisu taastada ning seda ma ei taha. Kas ehitaja tahaks purjus peaga natuke objektil "möllata" - vast mitte.
Järgnevalt küsimused live pokkeri kohta:
A: Suurim kordaminek live pokkeris?
P:Live pokkeris polegi midagi ette näidata. Aga kindlasti tahaks Olympicu tähtsamatel turniiridel mõned poodiumi kohad saada.
A: Meeldejäävaim hetk live pokkeris?
P:Arvatavasti EPT-l osalemine ja selle õhu hingamine.
A: Kas olete live mängus endast välja läinud?
P:Üldiselt olen märganud, et ma ei lähe enam endast välja. Isegi siis kui Pargis peale 6 tunnist mängu bubbles 3 oudise vastu välja kukkunud. Ma mängin pika perspektiivi peale ja väiksed tagasilöögid kuuluvad asja juurde.
A: Kas on plaanis osaleda tulevikus mõnel suuremal live turniiril?
P:Suurematel turniiridel mängimine on meelelahutus ja kulu. Kui soodsad võimalused leian - miks mitte.
A: Kuulsaim mängija, kellega olete ühte lauda sattunud?
P:Kindlasti Sebastian Ruthenberg Warssawi Ept-l. Siis tal oli vaid EPT üks finaalkoht ning ta oli veel tundmatu laiemale avalikkusele, aga juba lauas oli näha, et selles vennas on sisu. Me piigid ristusid ka ühes suures potis, kus ta callis mind turnis ja riveris 77A93 sugusel boardil 22-ga mu T4o vastu. Sel hetkel oli küll tunne, et WTF ma siin teen, ma olen täielik fish. Pärast võitis ta kohe WSOP käevõru ja EPT tiitli, seda lisaks mitmetele finaallaudadele.
Lauas oli ka Rolf Slotboom, aga ta mängis suht passiivselt ja erilist muljet ei avaldanud. Aga üldiselt loen ta blogi ja meeldib tema mänguanalüüs ja filosoofia.
A: Eesti parim mängija live pokkeris?
P:Ei oskagi öelda. Otseselt ei karda kedagi. Pigem kardan mõnda uut noort, kelle oskustest mul pole täielikku ülevaadet. Kui hakata tiitleid vaatama, siis keegi Henri Käsperile eriti vastu ei saa, kuid siiski olen ka mina ta mängus tuvastanud kitsaskohti, seega parimaks mängijaks teda ei peaks.
Küll aga on tõenäoliselt end kõige oskuslikumalt müünud pokkerimängija Marek Kolk. Oskustelt pean teda siiski keskpäraseks.
Lõpetuseks mõned küsimused faktipõhised küsimused Eesti pokkeri kui ka Pokkeriprode foorumi kohta:
A: Pokkeriprode foorumi parim postitaja?
P:Svenzal on huvitavad stiil, mida on huvitav lugeda. Naxer on huvitavalt keerukas isiksus ja loomulikult loen ka tema mõtteavaldusi.
A: Parim mängija pokkeriprode foorumis?
P:Ma pean parimaks mängijaks seda kes suudab minimaalsete ressurssidega suht palju saavutada.
Seega minu jaoks ei ole resultaat see, kui mingi rikkur ostab suure buy-inilisel turnal sisse ja saab "rahasse" ning siis tehakse sellest tohutu uudis.
Groams avaldab muljet oma SNG projektidega. Demonstreerides kuidad on võimalikult lihtsalt ja stiilipäraselt suhteliselt korralikku raha teenida.
Tänaksin taaskord intervjueeritavat Privadori sisukate vastuste ja kiire tagasiside eest ning loodan, et ka järgmine intervjueeritav suudab jätkata seeriat võrdväärselt eelmistele.
Meie teiseks kandidaadiks oli Eestis küllaltki tuntud mängija privador. Esitasin talle nii üldiseid küsimusi pokkeri juurde jõudmise kohta, elust elukutselise pokkerimängijana ning ka mõningaid spetsiifilisemaid küsimusi Eesti pokkerimaastiku kohta. Täpsemalt saate lugeda juba järgnevast.
Andres: Oskate ehk alustuseks rääkida oma teekonnast pokkeri juurde?
Privador:Pokkeri juurde tõi mind nii või teisiti Naxer. Juba põhikoolis kutsus ta mind slotti mängima. 2000'da aasta alguses ristusid me teed uuesti ja hakkasime kasiinosid abusima ja sellega raha teenima. Et kasiinodega oli suht kiiresti lõpp, sest millegi eest peavad ju managerid ka kõrget palka saama, diis pöördus pilk 2005-2006 aastal pokkerile, mida Naxer mulle jälle osaliselt tutvustas. Alguses olin kahevahel ja ei leidnud pokkeris eelist, kuid siis selgus, et pokkeris(netipokkeris) on võimalik võita.
A: Kas olete elutkutseline pokkerimängija?
P:Võib öelda, et olen. Asendasin turvalise kaitseväelase ameti pokkerimängija vastu.
A: Parimad/halvimad küljed seoses pokkeri kui elukutsega?
P:Kui pokkerikarjäär algas, siis kahtlemata sai AEG märksõnaks. Hetkeseisuga on see kohati juba miinuseks muutumas, sest enam pole vabaajaga midagi peale hakata! Ja nii võib kergelt tekkida stress.
Miinuseks on ka vähene sotsialiseerumine. Seega praegu tegelen hoogsalt võimaluste leidmisega aja sisustuseks.
A: Kas olete kunagi kahetsenud valikut hakata elukutseliseks pokkerimängijaks?
P:Ei ole. Teadvustasin sellega kaasnevaid riske.
A: Millised on olnud inimeste reaktsioonid, kui nad on teada saanud pokkerist kui teieelukutsest?
P:Kahjuks mitte positiivsed. Inimestes tekib küll suur huvi, et kuidas ma mängin ja mida ma mängin, aga üldiselt suhtutakse ikkagi nn kerglaselt sellise "elukutse" vastu ja arvatakse, et ma olen sõltlane. Vanemad olid alguses väga negatiivsed, kuid nüüdseks on nad harjunud. Seda eelkõige sellepärast, et kõrvaltvaatajatena nad näevad, et mul raha on ning inkassokutseid pole samuti tulnud, ehk nad on jõudnud järelduseni, et "gamblimsiega" oleks ma ammu bustolandis olnud.
A: Kas kavatsete jääda elatuma pokkerist?
P:Tahaks, aga tõenäolsielt seda ei juhtu. Pokkeritoad kindlustavad turul positsioone( st mängijad võivad promodest ja boonustest suu puhtaks pühkida). Lisaks "know how" suureneb järk-järgult ja mänggijad muutuvad järjest paremateks. Kui ma pokkeriga alustasin, oli mu eesmärk riskivabalt ja stabiilselt raha võita, kuid kui tulevikus istuvad lauas mu vastas kõik regularid, siis võite arvata, et see mäng on minu jaoks surnud ja leian uue väljakutse.
A: Kas pokker nõuab midagi rohkemat kui mõni teine elukutse?
P:Nii ja naa. Samas on küll palju vaba aega, aga olen sunnitud nt mängima ebamugaval ajal, kuskil kellegi sünnipäeval läpakaga turniiri vms. Kui ma seda ei teeks, jääks mul võibolla hinnanguliselt paar tuhat saamata. Samuti vahest tahaks nädala vahetustel lõbutseda, aga toad on siis fishised ja ei saa kuskil järeleandmisi teha, kui tahan arveid maksta.
Järgnevalt küsimused juba eelkõige online pokkeri kohta:
A: Kas mängite pigem rahamängu või turniire?
P:See sõltub hooti. Nt aasta alguses meeldis mulle mängida turnasid, mida ma ka CMP üles panin. Praegu on jälle cashipisik sees. Üldiselt olen kõigesööja, kui eelist näen, astun ligi. :)
A: Kui palju nädalas kulutate aega pokkerile?
P:Raske öelda. Ma olen küll väga palju arvutis, aga mängin siis kui tuju tuleb. Tõenäoliselt on seda siiski rohkem kui tööinimese 40 tundi.
A: Mis limiite regulaarselt mängite?
P:Oleneb tundest. Kui mängud on fishised, mängin kõrgemalt kuni BB 10$. Kui mängud raskemad siis madalamalt. Üldiselt cashi alla NL200 ei taha eriti mängida. Lähen liiga loose-ks, sest võidud ei paku enam huvi ja muutun ise jõuluvanaks.
A: Kus kohast pärineb teie "lauanimi"?
P:Lambist võetud. Pärast enam muutma ei hakanud, sest kõik teadsid mind juba sellisena. Kahetsusväärsel kombel on ka üks sarnase nimega arvutifirma.
A: Kas pelgalt kogemustega ja ilma erilise vaevata on võimalik "tippu" jõuda?
P:Raske küsimus, aga olen saanud aru, et väga palju sõltub ka õnnest. Oleks ma 2002'l aastal alustanud, oleks ma tõenäoliselt olnud praeguseks pokkerimiljonär, sest nt PL1000 omaha tase oli selgelt nõrgem kui praegune PL50! Seega nagu igal alal, sõltub see väga palju ajastusest, millal "bisnesisse" astud! Peale Partypokeri nn surma ja turuliidri positsiooni loovutamist Pokerstarsile, on pokkeris uus ajajärk ja pokkerimiljonäriks saamine on kordades, kui mitte 10-kordades raskem.
A: Kas olete mänginud pokkerit ka joobes peaga? Mis on olnud tulemused?
P:Jah olen. Tulemused ikka pea samad, sest tean, et kui ma "blowin" osa bankrollist maha, siis ma pean väga palju tööd tegema, et seda seisu taastada ning seda ma ei taha. Kas ehitaja tahaks purjus peaga natuke objektil "möllata" - vast mitte.
Järgnevalt küsimused live pokkeri kohta:
A: Suurim kordaminek live pokkeris?
P:Live pokkeris polegi midagi ette näidata. Aga kindlasti tahaks Olympicu tähtsamatel turniiridel mõned poodiumi kohad saada.
A: Meeldejäävaim hetk live pokkeris?
P:Arvatavasti EPT-l osalemine ja selle õhu hingamine.
A: Kas olete live mängus endast välja läinud?
P:Üldiselt olen märganud, et ma ei lähe enam endast välja. Isegi siis kui Pargis peale 6 tunnist mängu bubbles 3 oudise vastu välja kukkunud. Ma mängin pika perspektiivi peale ja väiksed tagasilöögid kuuluvad asja juurde.
A: Kas on plaanis osaleda tulevikus mõnel suuremal live turniiril?
P:Suurematel turniiridel mängimine on meelelahutus ja kulu. Kui soodsad võimalused leian - miks mitte.
A: Kuulsaim mängija, kellega olete ühte lauda sattunud?
P:Kindlasti Sebastian Ruthenberg Warssawi Ept-l. Siis tal oli vaid EPT üks finaalkoht ning ta oli veel tundmatu laiemale avalikkusele, aga juba lauas oli näha, et selles vennas on sisu. Me piigid ristusid ka ühes suures potis, kus ta callis mind turnis ja riveris 77A93 sugusel boardil 22-ga mu T4o vastu. Sel hetkel oli küll tunne, et WTF ma siin teen, ma olen täielik fish. Pärast võitis ta kohe WSOP käevõru ja EPT tiitli, seda lisaks mitmetele finaallaudadele.
Lauas oli ka Rolf Slotboom, aga ta mängis suht passiivselt ja erilist muljet ei avaldanud. Aga üldiselt loen ta blogi ja meeldib tema mänguanalüüs ja filosoofia.
A: Eesti parim mängija live pokkeris?
P:Ei oskagi öelda. Otseselt ei karda kedagi. Pigem kardan mõnda uut noort, kelle oskustest mul pole täielikku ülevaadet. Kui hakata tiitleid vaatama, siis keegi Henri Käsperile eriti vastu ei saa, kuid siiski olen ka mina ta mängus tuvastanud kitsaskohti, seega parimaks mängijaks teda ei peaks.
Küll aga on tõenäoliselt end kõige oskuslikumalt müünud pokkerimängija Marek Kolk. Oskustelt pean teda siiski keskpäraseks.
Lõpetuseks mõned küsimused faktipõhised küsimused Eesti pokkeri kui ka Pokkeriprode foorumi kohta:
A: Pokkeriprode foorumi parim postitaja?
P:Svenzal on huvitavad stiil, mida on huvitav lugeda. Naxer on huvitavalt keerukas isiksus ja loomulikult loen ka tema mõtteavaldusi.
A: Parim mängija pokkeriprode foorumis?
P:Ma pean parimaks mängijaks seda kes suudab minimaalsete ressurssidega suht palju saavutada.
Seega minu jaoks ei ole resultaat see, kui mingi rikkur ostab suure buy-inilisel turnal sisse ja saab "rahasse" ning siis tehakse sellest tohutu uudis.
Groams avaldab muljet oma SNG projektidega. Demonstreerides kuidad on võimalikult lihtsalt ja stiilipäraselt suhteliselt korralikku raha teenida.
Tänaksin taaskord intervjueeritavat Privadori sisukate vastuste ja kiire tagasiside eest ning loodan, et ka järgmine intervjueeritav suudab jätkata seeriat võrdväärselt eelmistele.

TC
Comment