Re: Kas Muruntau QQ fold oli õige või mitte?
Ma arvan, et ta mõtles seda, et teoreetilisel BTN vs BLINDi PP, on AK-l 50% equity, aga praktikas AK juhib. Seda põhjusel, et inimesed reeglina avavad EP/MP algusest hea AX ja KX käega ning MP3, CO, BTN ei foldita pm. enam ühtegi ässa. Seega kui sinuni folditud, siis suurema tõenäosusega on AK oudid pakis, aga vastase paari oudid folditud (surnud kaardid).
Seega 6-max HT-des teinekord on EV vale. Näitab küll, et su keskmine equity oli 52%, aga reaalsuses võis olla see 45% (PP-de näital) ning jooksedki pidevalt alla EV.
Mängus see erilist kasu ei anna, sest tegu on pöördvõrdelise olukorraga. Saad sina PP vs AK sisse sitema equitiga kui 50%, aga samamoodi läheb ka vastane. Seega long-runnis taandub equity ära, aga jälle üks koht, kus tegelt tuleks mõelda pokkeri «õnne faktori» peale.
EDIT: loo moraal. Pokerstove EV on õige ainult heads-up mängudes, kuna seal puuduvad surnud kaardid.
EDIT: kui keegi teab kõike kaarte antud jaotuses, siis lisage need surnud kaartide hulka ja saategi täpsed equityt.
Algselt postitas KristjanLaas
Vaata postitust
Seega 6-max HT-des teinekord on EV vale. Näitab küll, et su keskmine equity oli 52%, aga reaalsuses võis olla see 45% (PP-de näital) ning jooksedki pidevalt alla EV.
Mängus see erilist kasu ei anna, sest tegu on pöördvõrdelise olukorraga. Saad sina PP vs AK sisse sitema equitiga kui 50%, aga samamoodi läheb ka vastane. Seega long-runnis taandub equity ära, aga jälle üks koht, kus tegelt tuleks mõelda pokkeri «õnne faktori» peale.
EDIT: loo moraal. Pokerstove EV on õige ainult heads-up mängudes, kuna seal puuduvad surnud kaardid.
EDIT: kui keegi teab kõike kaarte antud jaotuses, siis lisage need surnud kaartide hulka ja saategi täpsed equityt.
Comment