Tervisi
Kui lubatakse, siis tekitan ka siia oma väikese nurgakese.
Mina ja pokker saime tuttavaks ca kolm aastakest tagasi. Leidsin sellise saidi nagu pokerroom.com kus siis tegin konto ja proovisin mängurahaga mängida. Ei mäleta absoluutselt kuidas see lõppes. Ainuke tagajärg oli see, et meilikasti tuli spämmi juurde a'la "Lammy's lesson of the week" jne. Mitte just väga meeldiv :) Samas ei raatsinud neid maile ka ära kustuda, sest kes teab - ehk otsustan kunagi mängima hakata ja siis on ju igasuguseid infokilde tarvis.
Järgmiseks sammuks sain tuttavaks ühe inimesega, kes mängis pokkerit. Kohe põhitööna ja puha. Lisaks teenis väga muljetavaldavaid summasid. Olin varem neist kuulnud, aga mitte ühtegi seni ise kohanud.
Otsustasin ise ka pokkerit uuesti proovida. Avasin konto Starsis ja proovisin seal mänguraha peale 5-drawd mängida, kuna see oli ainuke pokkeriversioon millest ma natukenegi aru sain. Olin võitev mängija :D
Järgmiseks leidsin saidi nimega pokerstrategy.com ja uurisin sealset limit HE osa. See tundus olevat kõige turvalisem pokkervariant. Tegin läbi vajaliku "koolituse" ja testi, ning sain Partypokerisse oma esimese reaalse pokkeriraha - 50 $. Alustasin limitHE mängimist ja olin break-even täpselt nii kaua kuni hakkasin kaotama (doh). Liikusin limiidis alla (alustasin vist NL4-ga ja siis läksin NL2 proovima). Katsusin mängu kohta lugeda ja uurida võimalikult palju, kuid midagi ei klappinud ning kaotasin edasi. Siis otsustasin, et limit pole ikka minu jaoks, ning proovisin NLHE esimest korda elus. Adrekas oli laes ja jube paanika oli. Kuidas ikka on, et saad kohe vabalt betida (ja kaotada) kogu stäki...
Siiski mäng tundus õnnestuvat, ning olin jälle mõnda aega break-even. Isegi vist võitsin natuke, enne kui hakkasin jälle kaotama. Millalgi leidisin ranka tabeli, ning kasutasin seda. Ei midagi. Alati riverdati ära ja see ajas omakorda tilti ja siis hakksin lahmima suvaliselt nuppe. Asjaolude kokkulangemisel langes minu roll ühtäkki nullilähedale. Seal proovisin meeleheitlikult mängu parandada ja see isegi õnnestus. Võitsin natuke, mõtlesin, et oskan juba mängida, sest roll oli jälle 18 doltsi :) Kuna pole loomulikult eriti kergesti ärrituv inimene, siis olin tilti saanud enam-vähem kontrolli alla ja oskasin seda ära tunda. Vahel sai natuke lolli mängitud, aga suutsin (ja suudan nüüdki) ennast maha rahustada.
Siis hakkas õnnejumal muidugi jälle käru keerama ning liikusin suurte hüpetega allapoole. Oma osa oli selles kindlasti ka tildis. Seda oli palju vähem, aga kui su roll on 5BI ja sa mängid juba niikuinii kõige madalamas limiidis, siis pole midagi head sellest loota. Kaotasin kogu rolli. Pokkeriga oli selleks korraks kõik. Tulid teised tegemised vahele ja pokker ununes mõneks ajaks.
Midagi jäi aga kripeldama. Pole ebaõnnestuja tüüpi, ning otsustasin uuesti proovida. Hakkasin mängima freerolle. Võitsin sendi siit, teise sealt ja kasvatasin enda rolli 2$ peale. Ilmselt kõige raskemini teenitud 2$ mu elus :D
Siis hakkasin shortstäkina mängima rahalaudu, samal ajal ka freerollidega jätkates. Duubeldasin väga ettevaatliku mänguga oma stäki ja unustasin freerollid (vähemal stäki kasvatamise eesmärkidel). Sain stäki kolmekordseks ja siis jäi mäng toppama natukeseks ajaks. 8 taala teenimine tundus siiamaani kõige keerulisem üldse. Edasi liikusin teosammul muudkui ülespoole. Lugesin küll internetist strateegiapostitusi, kuid peamine oli siiski mängimine. Sain aru, et kammoon - nii väikest limiiti peaks iga idioot ka biitima ja katsusin ise oma mängust suuri vigu otsida. Mõned leidsin. Viisin sisse parandused ja roll muudkui kasvas. Muud kohustused segasid ja mängimiseks aega palju ei olnud, siiski üritasin vabal ajal ikka laudade taha istuda. Parandasin ka oma multitablemise oskusid.
Järgmine lõiguke mu pokkerimängust on olnud ainult viimase paari nädala sees, kus on olnud rohkem aega mängida. Täis sai 50$. Olin tagasi seal kust mõnda aega tagasi alustasin. Kerge hingetõmme ning jätkasin grindimist. 65$ juures leidsin endale SNG'd. Party pakub nii madalal limiitidel (1$) ainult turbo 6man ja turbo 10man omi. Nendega kogusin partypointse (reik on üle mõistuse - 20%) ja kasvatasin rolli 75 peale. Siis aga sai mu upswing vist otsa ja hakkasin neid kaotama. Roll langes jälle alla 60$. Otsustasin rahalaudu edasi mängida, vahel lihtsalt SNG'sid ainult funi jaoks mängida. Töötas. Liikusin natuke aega üles-alla, parandasin oma mängus kõige põhilisema vea ja siin ma nüüd olen. Teine eesmärk (peale 50$ jõudmist) on käes. Olen ametlikult teeninud pokkeris täiesti nullist 100$! Ja ma olen oma saavutuse üle uhke.
Kuna suureks mõjutuseks ja abiks oli ranka (tänud, mees) tabel, siis mängin väga agressiivset mängu. Tundub, et palju rohkem ja riskivabamalt oleks võimalik teenida passivselt monstereid floppides ja siis lihtsalt valuet võtta. Aga ma olen valmis väikesteks swingideks selle nimel, et minuga oleks lauas ebamugav mängida. Ma ise VIHKAN agressiivseid mängijaid ja loodan, et teised samamoodi. :)
Miks ma freerollidega jamasin? Ühiskondlik surve. Kui keegi peak ebatervet huvi tundma minu pokkerimängude vastu, siis tahan ausalt öelda, et ma pole sentigi "päris" raha pokkerisse sisse pannud. Keegi ei saa mind kunagi süüdistada võimaluses, et ma ntks üüriraha võiksin maha gambleda vms.
Järgmiseks eesmärgiks on rolli kasvatada endiselt ning nii palju reiki teha, et saaksin party kaudu osta (tõsi küll, ainult seal võrgus töötava) Pokertrackeri.
Senimaani pole oma mängu analüüsinud mingit muud omoodi kui oma peas, veelvähem kasutanud HUD'i. Nende tööriistadega loodan üsna pea oma mängu oluliselt paremaks muuta.
Ahjaa, sattusin täna Rahva Raamatusse ja ei lahkunud sealt ilma esimese eestlaste pokkeriraamatuta. Olgu see siis minu märkamatu panus kommjuunitisse.
Kui lubatakse, siis tekitan ka siia oma väikese nurgakese.
Mina ja pokker saime tuttavaks ca kolm aastakest tagasi. Leidsin sellise saidi nagu pokerroom.com kus siis tegin konto ja proovisin mängurahaga mängida. Ei mäleta absoluutselt kuidas see lõppes. Ainuke tagajärg oli see, et meilikasti tuli spämmi juurde a'la "Lammy's lesson of the week" jne. Mitte just väga meeldiv :) Samas ei raatsinud neid maile ka ära kustuda, sest kes teab - ehk otsustan kunagi mängima hakata ja siis on ju igasuguseid infokilde tarvis.
Järgmiseks sammuks sain tuttavaks ühe inimesega, kes mängis pokkerit. Kohe põhitööna ja puha. Lisaks teenis väga muljetavaldavaid summasid. Olin varem neist kuulnud, aga mitte ühtegi seni ise kohanud.
Otsustasin ise ka pokkerit uuesti proovida. Avasin konto Starsis ja proovisin seal mänguraha peale 5-drawd mängida, kuna see oli ainuke pokkeriversioon millest ma natukenegi aru sain. Olin võitev mängija :D
Järgmiseks leidsin saidi nimega pokerstrategy.com ja uurisin sealset limit HE osa. See tundus olevat kõige turvalisem pokkervariant. Tegin läbi vajaliku "koolituse" ja testi, ning sain Partypokerisse oma esimese reaalse pokkeriraha - 50 $. Alustasin limitHE mängimist ja olin break-even täpselt nii kaua kuni hakkasin kaotama (doh). Liikusin limiidis alla (alustasin vist NL4-ga ja siis läksin NL2 proovima). Katsusin mängu kohta lugeda ja uurida võimalikult palju, kuid midagi ei klappinud ning kaotasin edasi. Siis otsustasin, et limit pole ikka minu jaoks, ning proovisin NLHE esimest korda elus. Adrekas oli laes ja jube paanika oli. Kuidas ikka on, et saad kohe vabalt betida (ja kaotada) kogu stäki...
Siiski mäng tundus õnnestuvat, ning olin jälle mõnda aega break-even. Isegi vist võitsin natuke, enne kui hakkasin jälle kaotama. Millalgi leidisin ranka tabeli, ning kasutasin seda. Ei midagi. Alati riverdati ära ja see ajas omakorda tilti ja siis hakksin lahmima suvaliselt nuppe. Asjaolude kokkulangemisel langes minu roll ühtäkki nullilähedale. Seal proovisin meeleheitlikult mängu parandada ja see isegi õnnestus. Võitsin natuke, mõtlesin, et oskan juba mängida, sest roll oli jälle 18 doltsi :) Kuna pole loomulikult eriti kergesti ärrituv inimene, siis olin tilti saanud enam-vähem kontrolli alla ja oskasin seda ära tunda. Vahel sai natuke lolli mängitud, aga suutsin (ja suudan nüüdki) ennast maha rahustada.
Siis hakkas õnnejumal muidugi jälle käru keerama ning liikusin suurte hüpetega allapoole. Oma osa oli selles kindlasti ka tildis. Seda oli palju vähem, aga kui su roll on 5BI ja sa mängid juba niikuinii kõige madalamas limiidis, siis pole midagi head sellest loota. Kaotasin kogu rolli. Pokkeriga oli selleks korraks kõik. Tulid teised tegemised vahele ja pokker ununes mõneks ajaks.
Midagi jäi aga kripeldama. Pole ebaõnnestuja tüüpi, ning otsustasin uuesti proovida. Hakkasin mängima freerolle. Võitsin sendi siit, teise sealt ja kasvatasin enda rolli 2$ peale. Ilmselt kõige raskemini teenitud 2$ mu elus :D
Siis hakkasin shortstäkina mängima rahalaudu, samal ajal ka freerollidega jätkates. Duubeldasin väga ettevaatliku mänguga oma stäki ja unustasin freerollid (vähemal stäki kasvatamise eesmärkidel). Sain stäki kolmekordseks ja siis jäi mäng toppama natukeseks ajaks. 8 taala teenimine tundus siiamaani kõige keerulisem üldse. Edasi liikusin teosammul muudkui ülespoole. Lugesin küll internetist strateegiapostitusi, kuid peamine oli siiski mängimine. Sain aru, et kammoon - nii väikest limiiti peaks iga idioot ka biitima ja katsusin ise oma mängust suuri vigu otsida. Mõned leidsin. Viisin sisse parandused ja roll muudkui kasvas. Muud kohustused segasid ja mängimiseks aega palju ei olnud, siiski üritasin vabal ajal ikka laudade taha istuda. Parandasin ka oma multitablemise oskusid.
Järgmine lõiguke mu pokkerimängust on olnud ainult viimase paari nädala sees, kus on olnud rohkem aega mängida. Täis sai 50$. Olin tagasi seal kust mõnda aega tagasi alustasin. Kerge hingetõmme ning jätkasin grindimist. 65$ juures leidsin endale SNG'd. Party pakub nii madalal limiitidel (1$) ainult turbo 6man ja turbo 10man omi. Nendega kogusin partypointse (reik on üle mõistuse - 20%) ja kasvatasin rolli 75 peale. Siis aga sai mu upswing vist otsa ja hakkasin neid kaotama. Roll langes jälle alla 60$. Otsustasin rahalaudu edasi mängida, vahel lihtsalt SNG'sid ainult funi jaoks mängida. Töötas. Liikusin natuke aega üles-alla, parandasin oma mängus kõige põhilisema vea ja siin ma nüüd olen. Teine eesmärk (peale 50$ jõudmist) on käes. Olen ametlikult teeninud pokkeris täiesti nullist 100$! Ja ma olen oma saavutuse üle uhke.
Kuna suureks mõjutuseks ja abiks oli ranka (tänud, mees) tabel, siis mängin väga agressiivset mängu. Tundub, et palju rohkem ja riskivabamalt oleks võimalik teenida passivselt monstereid floppides ja siis lihtsalt valuet võtta. Aga ma olen valmis väikesteks swingideks selle nimel, et minuga oleks lauas ebamugav mängida. Ma ise VIHKAN agressiivseid mängijaid ja loodan, et teised samamoodi. :)
Miks ma freerollidega jamasin? Ühiskondlik surve. Kui keegi peak ebatervet huvi tundma minu pokkerimängude vastu, siis tahan ausalt öelda, et ma pole sentigi "päris" raha pokkerisse sisse pannud. Keegi ei saa mind kunagi süüdistada võimaluses, et ma ntks üüriraha võiksin maha gambleda vms.
Järgmiseks eesmärgiks on rolli kasvatada endiselt ning nii palju reiki teha, et saaksin party kaudu osta (tõsi küll, ainult seal võrgus töötava) Pokertrackeri.
Senimaani pole oma mängu analüüsinud mingit muud omoodi kui oma peas, veelvähem kasutanud HUD'i. Nende tööriistadega loodan üsna pea oma mängu oluliselt paremaks muuta.
Ahjaa, sattusin täna Rahva Raamatusse ja ei lahkunud sealt ilma esimese eestlaste pokkeriraamatuta. Olgu see siis minu märkamatu panus kommjuunitisse.

J
T
Comment