Olles juba mõnda aega online pokkeriga tihedalt seotud on vast viimane aeg endast miski märk siia foorumisse maha jätta. Sestap saigi, nagu see paljudel teistelgi tavaks, oma tegemistega kursis hoidmiseks päevik avatud.
Kes ma siis olen?
üle 40-nene pereisa, IT-kallakuga kontoritööline, mängur...
Just nimelt mängur! Tavainimese jaoks kutsub määratlus MÄNGUR esile ilmselt sarnase reaktsiooni nagu seda teevad sõnad narkar, alkohoolik, lits jne. Hea küll, mitte siiski nii äärmuslik, kuid nii umbes sinnakanti. Kui kellegi inimese kohta öeldakse, et ta on mängur, siis plusspunkte see talle ei teeni. CV-sse me sellist omadust ju ei lisaks, isegi mitte Playtechi tööle saamiseks.
Juba varasest lapsepõlvest otsisin oma mängu. Mäletate neid puukuubikuid, kus igale küljele oli joonistatud täht, number või pilt. Üks minu mäng algkoolieas nägi välja sellisena: seadsin need toa põrandale ühele joonele ritta mingi juhuslik täht ülespoole. Siis võtsin juturaamatu suvalise lehe lahti. Vastavalt tekstis esinevatele tähtedele nihutasin ühe või teise kuubiku oma pikkuse võrra edasi. Põnevust tõi ootus, et milline neist jõuab sel viisil esimesena toa teise seinani. Peagi sai selgeks, et teatud tähed olid "kiiremad" kui teised.
Hiljem olen kaustade viisi täiskirjutanud kõikvõimalikke süsteeme, reegleid ja võistlusi. Kuni arvuti leiutamiseni olid pliiats, ruuduline leht ja täring vahenditeks ainult mulle arusaadavasse virtuaalsesse maailma põgenemiseks.
Keskkooli ajal olin vaimustatud malest, mängisime ühikas seda pea igapäev. Võin vist isegi öelda, et olin kooli parim, vähemalt korra õnnestus esindada oma kooli mingil võistlusel.
Ülikooli ajal lugesin juhuslikult kusagilt ajakirjast (horisondi mingi 60-ndatest aastatest pärit numbritest vist) sellisest kaardimängust nagu bridž. Kohe sai selgeks, et just see on see mäng mida pean proovima. Järgmised 15 aastat muutus bridži mängimine klubides ja kõikvõimalikel nädalavahetuse turniiridel tavapäraseks elu osaks. Paraku pean tunnistama, et ma olin siiski üsna keskpärane. Pealegi olen suhteliselt individualist, Bridž aga on teatavasti paarismäng. Üksi seda mängida ei saa. See tähendab, iga kord pead sa oma partneriga kooskõlastama liikumisi klubisse, turniiridele, reserveerima selleks aega. Kui midagi aga muutub, või lihtsalt tuju ei ole, siis on oht oma mängukaaslast alt vedada.
Aga bridž ise on muidugi parim, kindlasti soovitan proovida, kel vähegi huvi on.
Vaatamata oma mänguri hingele, saan enda õigustuseks kinnitada, et ole ma kunagi ühtegi münti paigutanud mänguautomaatidesse ega ruleti lauda. Mäng saab pakkuda rahuldust ainult nii kaua, kuni sa suudad seda ise juhtida etteantud reeglite piirides.
Nüüd on sellest juba kaks ja pool aastat möödas, kui avastasin pokkeri. Jah loomulikult teadsin umbes mis asi on pokker. Kaardimäng kaardikombinatsioonidele, millistel on erinevad tugevused. Aga ausalt öelda, ega ma polnud siis kindel kumb on kõvem, maja või mast. Texas Holdem ja muu selline terminoloogia olid aga täielik eksootika siis.
Eestikeelne Playray mängukeskkond avati tol ajal (2007 juuli-august). Seal oli võimalus texas holdemit mingil kujul mängida. Tundus põnev. Loomulikult otsisin lisainfot ja traditsioonilise jätkuna oli esimene sissemakse 3$ Triobeti tuppa.
Algas suhtkoht hästi, need 3$ muidugi nõudsid varsti lisa, aga kokkuvõttes sissemakse ei ületanud 30$-it. Mõned kuud hiljem kandsin juba ~1000$ välja
Esimene elusa turniiri kogemus tuli 2008 aasta talvel, kui õnnestus triobetis läbi satelliitide võita pilet Triobet Live turniirile Olympicusse. Algaja õnne maksimaalselt ära kasutades lõpetasin selle 3.-ndal kohal. 7K EEK-u kopikatega on siiani parimaks tulemuseks jäänud live turniiridelt.
Online pokkeris tulid samal aastal ka päris ilusad tulemused. On kõike proovitud, cashi, SNG-sid MTT turniire, Omahat, Studi, Badugit. Parim Online turniiri saavutus on esikoht 25$ buy-iniga rebuydega 7,5K garanteeritud turniirilt Unibetis. Võidusumma oli siis 3K $ kandis.
See oli siis 2008 aastal. Kuna pere suur (4 last) ja maksud tahavad maksmist on tulnud teha mitmeid kordi sunnitud cashoute. Seega pole microlimiitest ülespoole õnnestunud liikuda. Kogu 2009 aasta ongi olnud üks grindimine microstake turniiridel või rahalaudades. Parimatel aegadel NL25 ja NL50 tasemel maksimaalselt. Aasta ise jäi plussi aga kuna sai palju ja mitte eriti edukalt mängitud live'i , siis kokkuvõttes jäi saldo vaid mõne tuhandega positiivseks.
Täna olen põhiliselt Pokerstari klient. Pole midagi teha, nende tarkvara on lihtsalt niipalju parem multitablemiseks, kui võrrelda Triobeti või Unibeti omadega. Paaris teises toas on samuti kontod olemas, aga seal harva liigun.
Möödunud aasta detsembri keskel olin oluorra ees, kus mitmetel põhjustel (Omaha üks neist) jäi PS-is bankrollist järele vaid 30$ ja tuli alata jälle otsast peale.
Pöördusin tagasi vana hea NoLimit Holdemi juurde ja limiidiks NL2. Nüüd peaaegu kuu aega hiljem on bankroll piisav, et NL10 -es jätkata ja siin kohal tuligi mõte, et endale lisa motiivi rakendada ja aegajalt ülesütlevat enesedistsipliini turgutada paneks edaspidi oma tegemised siia kirja.
Milline mängija ma ole?
Tight. Rock ütlevad ilmselt need, kes mu mängu on jälginud. Küllap see nii on, aga kuni see toob sisse miks peaks teisiti?
Suudan mängida suure voluumiga: on aega ja pikaaegne praktika arvuti taga istumisest (mitte et sellega kiitlema peaks). 10-12 tunnised sessid pole midagi erilist. Vaatasin HoldemManagerist just järele, viimase 27 päeva peale kogunes 267h mänguaega e. siis peaaegu 10h päevas keskmiselt! 127K hands. Full ring laudu mängin u. 20 lauda korraga, 6-max 6-8 lauda. Tegelikult on selline voluum puhas leak, mida tuleks parandada.
Siit minu lubadus: vähendada tundide arv päevas 4h peale (No poker at work!!! No! No! No!)!
Kui nüüd plaanidega jätkata, siis selle kuu lõpuni lasen NL10 (nii full ringi kui ka 6-max, et vaheldust oleks). Selleks ajaks peaks banroll olema piisav, et liikuda edasi NL25 peale.
Senine graafik alates 14. dets. 2009:

Eile sai üle elatud korralik Tilt. Sain järjest kaks suckouti -2BI ja tiltasin selle peale veel paar tükki ja peale. Aga elame üle. See oli ka viimane piisk karikasse, mis sundis mind seda päevikut avama.
Väga palju ma jaotusi siia postitama ei hakka. Üldiselt ma ei näe sellest suurt abi. Lauas mängides on kasutada alati mingit lisainfot, mida käe postitamisega tahes tahtmata edasi anda ei saa. Microlimiitides on raske hinnata milline käik on kasumlik, milline mitte, võtmata arvesse konkreetset situatsiooni.
Päeva tulemusi üritan siiski regulaarselt siia üles panna.
Kes ma siis olen?
üle 40-nene pereisa, IT-kallakuga kontoritööline, mängur...
Just nimelt mängur! Tavainimese jaoks kutsub määratlus MÄNGUR esile ilmselt sarnase reaktsiooni nagu seda teevad sõnad narkar, alkohoolik, lits jne. Hea küll, mitte siiski nii äärmuslik, kuid nii umbes sinnakanti. Kui kellegi inimese kohta öeldakse, et ta on mängur, siis plusspunkte see talle ei teeni. CV-sse me sellist omadust ju ei lisaks, isegi mitte Playtechi tööle saamiseks.
Juba varasest lapsepõlvest otsisin oma mängu. Mäletate neid puukuubikuid, kus igale küljele oli joonistatud täht, number või pilt. Üks minu mäng algkoolieas nägi välja sellisena: seadsin need toa põrandale ühele joonele ritta mingi juhuslik täht ülespoole. Siis võtsin juturaamatu suvalise lehe lahti. Vastavalt tekstis esinevatele tähtedele nihutasin ühe või teise kuubiku oma pikkuse võrra edasi. Põnevust tõi ootus, et milline neist jõuab sel viisil esimesena toa teise seinani. Peagi sai selgeks, et teatud tähed olid "kiiremad" kui teised.
Hiljem olen kaustade viisi täiskirjutanud kõikvõimalikke süsteeme, reegleid ja võistlusi. Kuni arvuti leiutamiseni olid pliiats, ruuduline leht ja täring vahenditeks ainult mulle arusaadavasse virtuaalsesse maailma põgenemiseks.
Keskkooli ajal olin vaimustatud malest, mängisime ühikas seda pea igapäev. Võin vist isegi öelda, et olin kooli parim, vähemalt korra õnnestus esindada oma kooli mingil võistlusel.
Ülikooli ajal lugesin juhuslikult kusagilt ajakirjast (horisondi mingi 60-ndatest aastatest pärit numbritest vist) sellisest kaardimängust nagu bridž. Kohe sai selgeks, et just see on see mäng mida pean proovima. Järgmised 15 aastat muutus bridži mängimine klubides ja kõikvõimalikel nädalavahetuse turniiridel tavapäraseks elu osaks. Paraku pean tunnistama, et ma olin siiski üsna keskpärane. Pealegi olen suhteliselt individualist, Bridž aga on teatavasti paarismäng. Üksi seda mängida ei saa. See tähendab, iga kord pead sa oma partneriga kooskõlastama liikumisi klubisse, turniiridele, reserveerima selleks aega. Kui midagi aga muutub, või lihtsalt tuju ei ole, siis on oht oma mängukaaslast alt vedada.
Aga bridž ise on muidugi parim, kindlasti soovitan proovida, kel vähegi huvi on.
Vaatamata oma mänguri hingele, saan enda õigustuseks kinnitada, et ole ma kunagi ühtegi münti paigutanud mänguautomaatidesse ega ruleti lauda. Mäng saab pakkuda rahuldust ainult nii kaua, kuni sa suudad seda ise juhtida etteantud reeglite piirides.
Nüüd on sellest juba kaks ja pool aastat möödas, kui avastasin pokkeri. Jah loomulikult teadsin umbes mis asi on pokker. Kaardimäng kaardikombinatsioonidele, millistel on erinevad tugevused. Aga ausalt öelda, ega ma polnud siis kindel kumb on kõvem, maja või mast. Texas Holdem ja muu selline terminoloogia olid aga täielik eksootika siis.
Eestikeelne Playray mängukeskkond avati tol ajal (2007 juuli-august). Seal oli võimalus texas holdemit mingil kujul mängida. Tundus põnev. Loomulikult otsisin lisainfot ja traditsioonilise jätkuna oli esimene sissemakse 3$ Triobeti tuppa.
Algas suhtkoht hästi, need 3$ muidugi nõudsid varsti lisa, aga kokkuvõttes sissemakse ei ületanud 30$-it. Mõned kuud hiljem kandsin juba ~1000$ välja
Esimene elusa turniiri kogemus tuli 2008 aasta talvel, kui õnnestus triobetis läbi satelliitide võita pilet Triobet Live turniirile Olympicusse. Algaja õnne maksimaalselt ära kasutades lõpetasin selle 3.-ndal kohal. 7K EEK-u kopikatega on siiani parimaks tulemuseks jäänud live turniiridelt.
Online pokkeris tulid samal aastal ka päris ilusad tulemused. On kõike proovitud, cashi, SNG-sid MTT turniire, Omahat, Studi, Badugit. Parim Online turniiri saavutus on esikoht 25$ buy-iniga rebuydega 7,5K garanteeritud turniirilt Unibetis. Võidusumma oli siis 3K $ kandis.
See oli siis 2008 aastal. Kuna pere suur (4 last) ja maksud tahavad maksmist on tulnud teha mitmeid kordi sunnitud cashoute. Seega pole microlimiitest ülespoole õnnestunud liikuda. Kogu 2009 aasta ongi olnud üks grindimine microstake turniiridel või rahalaudades. Parimatel aegadel NL25 ja NL50 tasemel maksimaalselt. Aasta ise jäi plussi aga kuna sai palju ja mitte eriti edukalt mängitud live'i , siis kokkuvõttes jäi saldo vaid mõne tuhandega positiivseks.
Täna olen põhiliselt Pokerstari klient. Pole midagi teha, nende tarkvara on lihtsalt niipalju parem multitablemiseks, kui võrrelda Triobeti või Unibeti omadega. Paaris teises toas on samuti kontod olemas, aga seal harva liigun.
Möödunud aasta detsembri keskel olin oluorra ees, kus mitmetel põhjustel (Omaha üks neist) jäi PS-is bankrollist järele vaid 30$ ja tuli alata jälle otsast peale.
Pöördusin tagasi vana hea NoLimit Holdemi juurde ja limiidiks NL2. Nüüd peaaegu kuu aega hiljem on bankroll piisav, et NL10 -es jätkata ja siin kohal tuligi mõte, et endale lisa motiivi rakendada ja aegajalt ülesütlevat enesedistsipliini turgutada paneks edaspidi oma tegemised siia kirja.
Milline mängija ma ole?
Tight. Rock ütlevad ilmselt need, kes mu mängu on jälginud. Küllap see nii on, aga kuni see toob sisse miks peaks teisiti?
Suudan mängida suure voluumiga: on aega ja pikaaegne praktika arvuti taga istumisest (mitte et sellega kiitlema peaks). 10-12 tunnised sessid pole midagi erilist. Vaatasin HoldemManagerist just järele, viimase 27 päeva peale kogunes 267h mänguaega e. siis peaaegu 10h päevas keskmiselt! 127K hands. Full ring laudu mängin u. 20 lauda korraga, 6-max 6-8 lauda. Tegelikult on selline voluum puhas leak, mida tuleks parandada.
Siit minu lubadus: vähendada tundide arv päevas 4h peale (No poker at work!!! No! No! No!)!
Kui nüüd plaanidega jätkata, siis selle kuu lõpuni lasen NL10 (nii full ringi kui ka 6-max, et vaheldust oleks). Selleks ajaks peaks banroll olema piisav, et liikuda edasi NL25 peale.
Senine graafik alates 14. dets. 2009:

Eile sai üle elatud korralik Tilt. Sain järjest kaks suckouti -2BI ja tiltasin selle peale veel paar tükki ja peale. Aga elame üle. See oli ka viimane piisk karikasse, mis sundis mind seda päevikut avama.
Väga palju ma jaotusi siia postitama ei hakka. Üldiselt ma ei näe sellest suurt abi. Lauas mängides on kasutada alati mingit lisainfot, mida käe postitamisega tahes tahtmata edasi anda ei saa. Microlimiitides on raske hinnata milline käik on kasumlik, milline mitte, võtmata arvesse konkreetset situatsiooni.
Päeva tulemusi üritan siiski regulaarselt siia üles panna.

Comment